• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...2

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Šanana u potpunosti se slažem s tobom. Provjerio sam sve to u vezi oranja.Sa prednjom vučom,bez prednje vuče, samo sa blokadom diferencijala i sa prednjom vučom i blokadom. I vjerujem da manje potroši ako ima sva 4 kotača u pogonu nego kada samo jedan vuče,jer onda ima puno proklizavanja i vremenski duže traje oranje i tuj se potroši više goriva.
Jedino ako se radi o nekom malom traktoriču cca 50ks koji jedva pokreče jedan kotač u oranju a kamoli 3 ili 4,gdje motor umire i nemože teraš onda je veča potrošnja,ali ako se radi o traktoru od 80 pa na više ks onda bolje je sa prednjom vučom orat.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
da vam pravo kazem da sam neko i nesto nijedan traktor nebih dozvolio da se radi bez prednje vuce. to su masine za teske poslove i vucne sile nikad dosta. recite mi sta bi tomica radio da ima samo jednu pogonsku osovinu. to je male snage traktorcic . ako stenje samo brzina manje i cigla na gas pa da vidim dal vise trosi. kad se muci najvise trosi. regulator otvara do kraja protok a to nije bas zdravo a ni pozeljno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Buduči da ima izbor sa i bez prednje vuče kako kome odgovara meni više odgovara bez ako baš treba radim sa prednjom vučom u brijeg i ni je velika korist ali zato u rikverc vrijedi suho zlato moje skromno iskustvo od skoro 39 godina rada .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Usporedbe radi imt 533 mi se danas cini neokretnijim od nh 75 ks s prednjom vucom. Svi poslovi idu puno brze. Je da se ovaj okrene u manjem krugu al dok dignem sijacicu, smotam volan, mrdam mjenjac ovaj sve kompenzira sa el reverzorom, hidr. volanom, hidraulikom na prekidac i jako velikim ajnslagom.
U ni jednom poslu se ne mogu usporedit traktori sa i bez prednje vuce makar bili isti model iste opreme. Pogotovo u oranju

Vec mi je polako dosadilo s 3 brazde i ravnjakom al mora se kad nema boljeg
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh