• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Da,s Fercom,al stari je orao...
Taj plug dobro ore i zaorava,samo smo ga posuđivali po selu,i sav je raštiman,a teško ga je naštelati,jer nema onu ručku,pa stalno treba šarafiti po njemu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Lijepo oranje,lijepa zemlja,lijepa kukuruza(bilo dosta kiše kod vas?)
A najljepša mi je okolina!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Neak mi se čini da je crtalo preveč van,a plug se nemre još bolje poravnat da bude okomit na tlo?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Lijepo oranje,lijepa zemlja,lijepa kukuruza(bilo dosta kiše kod vas?)
A najljepša mi je okolina!

Hvala komer.
Kiša je pala u pravo vrijeme i dosta obilna, a nije naglo padala tak da se zemlja lijepo napila. Kuruza je susjedova, a ova okolina je meni najljepša na svijetu, kao i svakome njegov rodni kraj.

Neak mi se čini da je crtalo preveč van,a plug se nemre još bolje poravnat da bude okomit na tlo?

Dobro si primjetil da je crtalo preveč van. Ali to je najerno jer sam suzil brazde za 4,5 cm, a pretlpužnik nemrem pomaknuti dok ne napravim novi nosač. Ako crtalo porihtam prema daski onda pretplužnik grdo ruje, a ovak taman skine ono kaj crtalo odreže.
Dala bi se i okomitost porihtati, ali mi se nije dalo zafrkavati. Mislim da je i ovak išlo zadovoljavajuće dobro. Možda bum to porihtal kad bum oral tešku zemlju.
Oralo se bez muke u prvoj brzoj. Probal sam i u polovički druge brze. Išlo je, ali ne pri 1900 okretaja kao u prvoj brzoj, nego pri 2300, a i kod tih viših okretaja se motor ponašal kao u brzini niže pri 1500 okretaja. Znači trebal bi mu puni gas. A zakaj?
To kaj bi bil 15 - 20 min prije gotov mi niš ne znači, a ovak se nije zmučil traktor ni ja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ivanho, koji je to traktor?
Goldoni Star 3050 SL

Kak furt orješ kad mene nema? :icon_fU:

Kad ti ganjaš Švabice po moru. :icon_super:

@ivanho...Nebudeš nakraju prodaval taj plug?

Istina je da mi je malo pretežak za transport po neravnim bregima pa moram malo opreznije voziti, ali sam jako zadovoljan s oranjem. Ne vuče se teško.
Do nedugo sam pregledaval oglasnike i tražil lakšega, čak jednobrazdnoga.
Izbor je skoro pa nikakav, a s dugim lijepo sfrkanim daskama nisam videl niti jednoga lakšega. Još k tome, bez probe je teško znati kak bu plug oral pa sam donesel odluku da zadržim ovoga.
Jedino bum dal izraditi novi nosač pretplužnika zadnje brazde koji bu omogučil podešavanje pretlužnika za 4,5 cm.
Skicu sam napravil, još moram pronajti majstora koji ima potreban materijal da to izreže i pošvasa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Pa problem transporta i nije neki problem, ti na svoj traktor mozes stavit 150 kila utega na prednji kraj i problem rijesen ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Već imam 100 kg. Dobro bi došli još 2 x 25 kg ili još bolje 4 x 15 kg. montaža i demontaža bi morala biti još brža nego za originalne. Več sam razmišljal da ispod rukohvata utega provučem čeličnu šipku 100 x 30 mm i na nju sa svake strane objesim po 2 utega iz debelog lima. Ne bi mi škodilo ni kod vožnje drva na velikoj uzbrdici. Trenutno kod vožnje drva na kritičnoj dionici (20 m) koristim živi uteg. Sin sjedne na postojeće utege.
Najbrža montaža i demontaža. Može čak i bez stajanja :(rofl):
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Iwanho,znam da nije tema,ali u kojem si programu radio nacrt za nosače pretplužnjaka?Sviđa mi se program! :(rofl): :cool2:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pazi da ga ne pretrgneš tolikim utezima naprijed.
To je ipak kompakt, a ne full frame traktor.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svjestan sam da je kompakt. Kad bi ih i dal napraviti, ne bi to bilo za divljanje. Statičko opterećenje zdrži puno veće, ali dinamičko ??? Ako slučajno dođe do rezonancije, ode on na dva dijela.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Može mu se napraviti pomoćna šasija... Ako je to tebi isplativo...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dečki pozabite sve to.
Taj traktor je duplo prejak za moje potrebe. Sve kaj trebam, osim malčiranja, bi lako odradil i Tomek. Nekad sam oral s malim Tomekom i nikad njive nisu ostale neizorane. Samo sam potrošil više vremena i uložil više sirove snage. :drink: :icon_weed: :D:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh