• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moja kombinacija ti isto nije predobra za brijeg, barem ne u nasoj ilovaci, ficek od 4 tone je preslab, da je mu cca 400 kg utega, onda bi to islo nekak, i ja cu vjerojatno ove godine slicno ko ti, samo imt 2x12, lansberg mi malo za remont...

E,a kad sam ja zadnji put napisao da trobrazdni plug nije za naše manje traktore,onda ste me napali,i još je onaj tvoj kolega danek (njega više nema ovdje među nama,hvala Bogu) napisao par ružnih riječi...

adonis-na Kvernelandu ima tablica za uštelavanje,sve je u milimetrima napisano...
Samo ne znam kak to funkcionira od traktora do traktora...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Kolega ne smijes se dati zaj...... , vrati plug nek ga slozi i dotjera u stanje kakav je bil ili :icon_axe:

Ma budem ja to dotjeral u red, moram i plazove mijenjat, sad pošto fali jedna preddaska, ak stavim novu, moram promijeniti i druge dvije + jedan nosač deflektora + lemeši, nakupi se cifra od cca 2000 kn samo tak. Mislil sam otići sad u gudovec po to pa možda neki popust uloviti, al neću stići ove godine.

Slažem se sa gore napisanim. Ja kad promijenim zahvat na plugu trebam pola dana da ga uštimam . Ali kaj na novijim plugovima nemaju nekakve oznake da ga moreš točno uštimati i da nemaš tolike zafrkancije ?
Ipak bi trebalo svrsihodno biti taj promjenjivi zahvat jer meni treba pola sata da ga prešarafim sa jedne colaže na drugu.

Kolega, ako prešparaš na kupnji traktora, ostane ti i više nego dovoljno para za 3 brazde hidro-vario 12-20" ;)

E,a kad sam ja zadnji put napisao da trobrazdni plug nije za naše manje traktore,onda ste me napali,i još je onaj tvoj kolega danek (njega više nema ovdje među nama,hvala Bogu) napisao par ružnih riječi...

adonis-na Kvernelandu ima tablica za uštelavanje,sve je u milimetrima napisano...
Samo ne znam kak to funkcionira od traktora do traktora...

I meni je draže vidjeti 2 brazde na traktoru od 80 ks. Ali da je kvalitetni plug kojeg onda možeš poterati brzinu ili dvije više (nažalost, to nemam), još da je vario pa u laganoj zemlji ga odvrneš na 18 cola i imaš veći zahvat nego ja s 3x11".
A svatko ore s onim kaj ima, tak je i meni landsberg najbolji jer boljeg nemam, u ravnici taj plug čuda radi, ali za brijeg i tešku zemlju, treba 100 ks i 5 tona traktor.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja planiram na proximu da stavim utege u zadnje felge (150-200kg) i napred 250kg i onda bi morao vući veći 2br. plug u brdo bez proklizavanja.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Komentar ?
QObF7kAGBxCYweDve0HsmNBnQNFhUCOCxiJtaJ26aM0n7IkHrmD4OYuNOZ6cMrJz6bS5D_jBbON_ncoPtKXamIW6hebux3Gv37I2xcoWLgucRTicv0U4ospkWcxTHOYW3F0rs18JTN2t84xfO_pwZZI_vrNMFq4NkoZp8HXcoxsNjsqlKb4o1uN0K6AJDpthOywNo_nficyrGMBqkh-O2yvLCgLVj7PNPu8ZpIWGfdgbKPcJmXz7aDE2wgB81FoWTIElm5r06xARLdMRyUvxwgReBbdLQ-pAs5hCfJ6XvfO2LMTJYtj8LFL3_QQgSnpXfU6f51cAujWyAQiW-KH_UQX20MS4ORqU9NWBLR9k91Lcskj34OqTNxi5yaPoCD67dDjkWzrpVkTjH30LVgMhEYpoSkBiBEaNTBUPzb0-EucthLFHiolTI_WeZXIhvA6KK4Cb51M7WfB21GHUm5GE7emJiLR8nqg69LIa12e0KEtPprgoBbG4DLAdbQ-VDSLBAURaaAtufzdy7WnFLKvSXLyJgAtHz6CHDxmA1AFWVsk=w1631-h917-no

Kvernland podesivi 12-18 il 10-16 neznam sad napamet, većinom je narihtan na najširi zahvat. Podešavanje se napravi u 5 minuta... Vuče ga same laser 90 ukupne težine preko 5T...
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ja planiram na proximu da stavim utege u zadnje felge (150-200kg) i napred 250kg i onda bi morao vući veći 2br. plug u brdo bez proklizavanja.

Koliko ta proxima ima kile bez utega?

Koje gume?

2x14 plug ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
4150kg bez i kile utega.. Prednje gume 13.6-R24, a zadnje 16.9-R34, Mitas radijalke. A plug s kojim orem je 2X12..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Znači 340 i 420 siroke gume, napisao si da bi trebao još utega za veci dvobrazni plug,pretpostavljam pod veci misliš 2x14.

Čudno da ovog 2x12 toliko osjeti u brijeg,anije to baš lagan traktor.
Pretpostavljam da oreš oko 6kmh cca ?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To je malo čudno da ta traktorčina ima problema sa 2x12!!!
Ja orem sa niemayerom 2x12 okretačem sa svojim starim T-40 bez prednje vuče pa nemam nikakvih problema!!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Polako dečki.. Nisam uopće spominjao da mu je teško. Nz kolko km/h orem, ali nije mi ni bitno jer mi je ovo fina brzina drugom direkt na 1600-1700 o/min. Mogu i ja orati sa malim Zetorom 3511 sa 2X12, ali koliko duboko i gdje.

U oranju sa slika je bilo malo proklizavanja u brdo i to je normalno. Takodjer redovno orem sa Z6245 i 2X12 i većinom ga moram sperati kad orem jer imam loše zadnje gume. Tako da sve ovisi.. Nekad 62 ore trećom sa 2X12 na 30cm dubine, a nekad proxima puno proklizava sa istim plugom na sličnoj dubini..
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
529
Susjed ore sa Proximom 85 2010 god. sa Kvernland 3 brazde okretač , tjera ga i u ravnom i u brdu . Od tegova jedino ima 150 kg naprijed. Plug je naštelan na 14 coli.
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Susjed ore sa Proximom 85 2010 god. sa Kvernland 3 brazde okretač , tjera ga i u ravnom i u brdu . Od tegova jedino ima 150 kg naprijed. Plug je naštelan na 14 coli.

14 cola velis i to u brdo ? Ha ha dobra ti je ova :(giggle): . Moj Hurlimann sa 100 konja se jako bori sa takvim plugom u ravnici.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zetor čuda radi sa plugom, jedan moj prijatelj ima zetor 5545 koji ima cca 40g i ima talijanski plug od 15cola dvobrazni. Nema gdje ne ore sa njime ali više ima brda i ilovače 70% nego ravnice i lake zemlje. Prva direkt i gas. Ima negdje video na youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=m_6hI8gjqjo
Evo ga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nit je izorano nit je za orati. Pravo traćenje vremena, traktora i goriva.
P.S. gušti su gušti!
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
529
14 cola velis i to u brdo ? Ha ha dobra ti je ova :(giggle): . Moj Hurlimann sa 100 konja se jako bori sa takvim plugom u ravnici.

Vuce on njega na dubini od 25cm i drugom sa 2000 okretaja motora.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ni na jednom od ova dva videa ja ne vidim oranje...
Ovaj prvi se kreće brzinom puža,u laganoj zemlji,i plug mu nikako ne stoji,a ovaj drugi je Bože sačuvaj,ja bih mu doživotno zabranio da sjedne u traktor... Da samo smanji gas,i stavi ga u nižu brzinu,ne bi toliko proklizavao,i vukao bi plug dublje od 10cm...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Neki dan sam i ja poorao jedan komadić, nekih pola jutra.
Bilo je malo eksperimentiranja sa podešavanjem pluga, pa i nije baš neko oranje, ali sve će to tanjurača i zima sakriti :biggrin: Dubina je bila oko 25-30 cm. Barem taj dio se ne ore teško. Ako ostalo se bude tako oralo bit će super.

Također sam i (možda) riješio bolje zaoravanje, da ne viri ništa van, ali ništa ne govorim više dok ne isprobam izum :(nerd):

RwhsBvS.jpg


edlHDNZ.jpg


nzjSfER.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh