• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Pa kud već zimska brazda?

Treba izorati 200 ha sa mehanizacijom kojom imam...

Pitanje za znalce , imam jednu parcelu gdje je bio kukuruz sa ambrozijom i sad sam to zatanjuro i ne znam dali bi baciti ureu prije oranja ili na proljeće prije sjetve?

Ja bi je bacio sada...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pitanje za znalce , imam jednu parcelu gdje je bio kukuruz sa ambrozijom i sad sam to zatanjuro i ne znam dali bi baciti ureu prije oranja ili na proljeće prije sjetve?

Bolje ti ju je sada baciti jer urea pomaže razgradnju biljnih ostataka a pošto je bio kukuruz a on ima jaku stabljiku koja se u zemlji sporo razgradjuje,,,
Ureu je najbolje unutar 2 sata zaorat jer ona brzo ispari te od nje onda nemaš ništa!!
Urea se baca i pred proljetnu sjetvu jer zadržava vlagu koja je osobito korisna za kulture koje vegetiraju preko ljeta!!
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Ovo s ureom mene uvijek kopka. Koje bi bilo najdulje vrijeme za zaorat ju a da ne ishlapi previše? Teško bi bilo svakih 2 sata prekidati oranje i ići razbacivati ureu.Možda svaki dan razbacati na onoliku površinu kija se stigne taj dan poorati.Razlika je vjerojatno i da li je sunčano i toplo ili oblačno......???????
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Puno toga radite :). Žito već posijano? Kukuruz pobran? Koliko uzorete u danu s oba traktora?

Do sad radili 200 ha, u petak dobili na natječaju novih 90 ha. Ječam planiramo početi sijati u srijedu, ak vrijeme dozvoli. Kukuruza ostalo još oko 40 ha za pobrati. U danu prosjecno izoremo do 8 ha na malim parcelama a na većim ide i do 12 ha sa oba traktora,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne nužno, nego se na takvom oranju koristi špera, pa se nebi prednji kotači vrtili u prazno (jer se i zadnji lijevi skliže).
A i gume su malo prepumpane
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Treba i hidrauliku stavit u plivajući položaj pa ide još bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne u plivajući, već na kontrolu vučnog otpora ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Točno, moja greška. Ubija me prehlada pa više ne znam ni kaj pišem [emoji35]
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Evo jedan i od mene :D

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=Wa4ISptN8aQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Tino,zašto skrečeš na desno kad izlaziš iz brazde??

Pravilnije bi bilo skrenut malo na ljevo,da plug zabaci brazdu..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Upravo tako. Pol manevra skretanja napravi kad ide naprijed i puno je brži ako neće zgaziti brazde.
 

Dario6

Novi član
Tu od
10 Lip 2012
Poruka
11
Odlicno ide , predobar zvuk ima ... Kojom brzinom ide na videu?
Kako ste zadovoljni sa 558 ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh