• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svejedno bum tolko dobar da ti profesor pokaže kak imat ravnu brazdu i na terenu koji visi sa otpuštenim španerima...

Zadnji kotač ostaje tu di je plava strelica a prednji ide na zelenu iliti u jarak,spustiš plug i kreneš orat...

12208658_411636875700762_4490250209430153096_n.jpg

Tino, ovo ti drži vodu samo ako traktor kad je u brazdi visi na desnu stranu.
Ako teren visi na drugu stranu, onda na taj način tek dobiješ kiflu.
Nema univerzalnog pravila za izbjegavanje kifle. Jedino našpanati španere. Samo to treba napraviti nakon par metara brazde s otpuštenim španerima kad se plug sam postavi na određenu širinu brazde.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Tino, po kolku brazdu ti bude odorao plug na početku? Metar, metar i pol širine? U stvari ni ne odore, nego samo zatrpaš neravninu.Tako dugo budeš to radil dok ti nešto ne spuca na traktoru. A onda je gotovo.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,659
Zajašiš samo za pola širine zadnje gume na traktoru.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Naravno da gori..

Tu idu sam određene kulture, inače nebuš brojil peneze od nje :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Viđaval sam takve sipke zemlje koje ne gore,zato pitam...
Takva bi meni dobro došla,uz navodnjavanje,dušu dala za neke kulture...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Čim mogu orati u drugoj,naravno da osjetim! Ovu istu parcelu sam orao ovog proljeća,sa onim Kvernijem na 2x14",uvjeti su bili isti,mislim da puno lakše sad ide...
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
AntonijoJD ...nevjerojatno...samo da tu ranije zasiješ zob ,da se čim bolje razbusa i ukorijeni,,i na prolječe ,ak je suša stigne ona uzet sebi kaj joj treba...nego jel ono desno isto tvoja parcela -izgleda zapuštena ,kao da je par godina zlatošipka ju obrasla,,,obrni i to ,šteta je,,manji možda prihod ,al ušteda u pripremi,,jer je ni nema,a i da tu bi mogel radit samo gruberom pripremu da se ne dira duboko jer je to odmah i isušivanje,,,
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Tino, ovo ti drži vodu samo ako traktor kad je u brazdi visi na desnu stranu.
Ako teren visi na drugu stranu, onda na taj način tek dobiješ kiflu.
Nema univerzalnog pravila za izbjegavanje kifle. Jedino našpanati španere. Samo to treba napraviti nakon par metara brazde s otpuštenim španerima kad se plug sam postavi na određenu širinu brazde.

U slučaju da je kontra nagib onda traktorom ideš normalno u jarak jer ti plug več stoji kak treba... Sve sam ja to več probal i prešel :icon_mrgreen:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Ja radim tocno tak kak i Tino i dobro funkcionira, mislim, ovo ulazenje u jarak s prednjim kotacom..
I uopce nema veze kak se duboko ore kaj se nebi moglo uci s prednjim u jarak a zadnji da ostane na rubu jarka, pa ne vozimo relije po njivama..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,203
Gotovo,još možda ufatam koji fuš i tjt za ovu godinu :icon_cool:
Video slijedi...

12208613_412002315664218_5661822493469173753_n.jpg


12191396_412002345664215_26699267483073689_n.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh