• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ili pa je foto montaža jer su i tragovu od kombajna posavijani a verjem da ovaj sa kombajnom nije bil pijan! :)

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Pa kaj se čudite,toga ima i u mom kraju di su male parcele,a kak nebi bilo na tak dugoj :icon_lol:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Oooooo Tino, u vašem kraju ima svačega, ovisi kak je stanje po podrumima i žgajarama! :-D

Poslano sa mog ALCATEL ONE TOUCH 5020X koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ima i slučaja kaj njivu od 1000 klaftri oreju po 3 dana :icon_lol:

Nego evo jedna slika mojeg oranja...
Fantazija, oranje preoranog strnišća

12191700_413424512188665_8289124725710312706_n.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još par slika od prošlotjednog sjetvenog oranja teže zemlje, orano odmah drugi dan po berbi kukuruza, kako je Zmajo istarupirao kukuruzinac, tako je Lemken zaorao :)









.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Samo da mi je najti predplužnjak koji sam proljetos zaorao i kod mene će biti skoro tak. :(y):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ŠANANA- jel i dalje postoji potreba za većim pretplužnjacima?
Vucko- ne znaš jel gore da ga nađe guma,ili rotodrljača. Ja sam baš jučer izoral šipku od 70cm koja nam je prije tri godine ispala iz kombajna za krumpir,čudim se kaj nije osakatila traktor,ili koji od priključaka. A nedavno smo na jednoj parceli izgubili veliki nož,i nikako da ga nađemo,bit će veselo...
 
Posljednje uređivanje:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Meni je bio pukao lemeš pa sam doveo osobu za razminiranje i pronašli ga vrlo brzo.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
ŠANANA- jel i dalje postoji potreba za većim pretplužnjacima?
Vucko- ne znaš jel gore da ga nađe guma,ili rotodrljača. Ja sam baš jučer izoral šipku od 70cm koja nam je prije tri godine ispala iz kombajna za krumpir,čudim se kaj nije osakatila traktor,ili koji od priključaka. A nedavno smo na jednoj parceli izgubili veliki nož,i nikako da ga nađemo,bit će veselo...
Ja vec drugu godinu zaredom u proljetnoj pripremi za kukuruz probusim zadnju gumu na proximi.. Prošle godine je to bio neki klin, ove čavao. A sad kad sam gnoj vozio našao sam šipku 12-ku i lanac jedan..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A naleti se uvijek na nešto.. Pogotovo kad krenes raditi zemlju koja dugo nije radjena ili ocistis npr. jedan dio.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Baš i ne razumijem pitanje..Ali po meni udaljenost ne možeš to mijenjati,koliko su ti poluge daleko toliko je i plužna daska daleko od kotača..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Pa onoliko koliko ti je potrebno da bi imao isti zahvat kao i kod druge brazde.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Osovina na kojoj se vrti neka se podudara sa sredinom traktora, većinom to bude kardan. I onda namjestiš brazdu da bude kao druga i tjt.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Odličan primjer ,kak nije potrebno iza kombajna malčirat,,,kvalitetan i dobro naštiman plug zlata vrijedi,,,ŠANANA je ljepše zaoral ostatke nego mnogi uz malčiranje,,,a dobro znamo da je samo gorivo izuzetno velika stavka u proizvodnji,,šteta kaj nisi snimil ovo zaoravanje,.!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mursanic...i sami smo ostali u čudu kak se to fino zaoralo, stvarno je jako velika razlika između obične imt-ove daske i ove na lemkenu, a dodatna oprema tek...i onda se dobije takvo oranje.
Dovoljno je samo dok gledaš u njega kak svu tu masu sprema pod zemlju, zadovoljstvo se neda skriti :)

ŠANANA- jel i dalje postoji potreba za većim pretplužnjacima?

A gle, neznam ni sam, mada vjerujem da bi sa M2 bilo još bolje.

Videl budem sad idući tjedan dok krenem raolu zaoravti kak bude išlo.

Mada ja na kraju krajeva ipak više vjerujem u sam plug nego u predplužnjake, bitna mu je visina i razmak, nema druge. Ipak njemu ta visina od 78 cm igra više od onih kojima je 70 cm, a i razmak od 95 cm nije isto ko i kod 85 cm, puno tuda mase prolazi, zna se desiti da i pogura malo, ali uvjek se nađe prostora i sve to ode pod brazdu. Gdje je manje prostora nekaj se mora poštopati.

Evo meni se desi da se na ral oranja i to baš puno puno kukuruzne mase iztarupirane iza Zmaja bude do 10 štopanja i to samo 2. brazde između crtala i predplužnjaka, prva brazda mi se u 15 rali nije ni jednom zaštopala, a da skinem crtala nebi ni iza, ali iz principa neću, nek se on i zaštopa koji put, al barem uvjek lijepo odreže.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh