• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Može on biti visok i dva metra,nebu zaoral ako pretplužnjak ne valja,nema visina veze s tim,ako je dobar plug. Meni se V&N s 82cm znal zaštopati,a sad KV sa 78 i 70 nijedanput. A ovo za crtalo sam ti odmah rekel,premjesti ih naprijed i nebude više štopanja! Raolu bude još lakše zaorati... Samo se spuste pretplužnjaci dosta duboko,i to je to...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa da ima i prednje crtalo ne bi mu štopalo, na zadnjoj brazdi zaštopa jer ono od prednje završi u njoj. Crtala ako su oštra i dobro namjestita režu kukuruzovinu taman za brazdu i nema štopanja, tak ja sa IMT-om, dok sam imao samo zadnje onda je se dešavalo da zaštopa na zadnjoj brazdi.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod mene je bio slučaj na Vogelu da crtalo nanosi masu između pretplužnjaka i nosača brazde,i tu se štopalo. Kad san skinuo crtala,sve je bilo ok.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma probao sam sve i svašta,ali kako se okretalo,tako je nosilo kukuruzovino,nebitno dal je išlo dublje ili pliće. A bili su slični uvjeti tad,kukuruzovina suha ko barut,kad je pala kiša,onda je išlo.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja u 7-8 godina ništa nisam skinuo na plugu, samo treba biti dobro podešeno, a zaoravao sam sve i svašta, čak cijele stabljike kukuruza...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Naravno da nisi ništa skidao,nisam ni sumnjao. Kukuruz koji stoji i korov od metar i pol je najlakše zaorati,a kad ti iza berača ostane kukuruzovine do visine pola koljena,onda je to druga priča.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
I to sam zaoravao, još nisam naišao na to što nisam uspio zaorat, daleko od tog da se ne zaštopa kako gdje, ali minimalno, ne sjećam se zadnji put kada...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ko iz puške!
87e1aecb56cd0bec96e8074fc7c81d0f.jpg
Za one koji su imali -2 iz geometrije, i misle da postoje samo parcele pravilnog oblikai potpuno vodoravne. Ovdje je sve jasno, kombajn je započeo s jedne a orač s druge strane, uz to parcela je puna vodoravnih neravnina.
 

Prilozi

  • oranje.jpg
    oranje.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 190

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam malo oral jesensku brazdu. Od dvobaznog Regenta sam napravil jednobraznog (zbog oranja druge njive s jako teškom zemljom) i išlo je dobro. Širina brazde 30 cm, dubina također oko 30 cm. Probal sam i dubinu 35 cm. Išlo je dobro, ali ta njiva nije nikada orana dublje od 20 cm. Izoral sam 2 velika kamena koji su vjerojatno nekad bili međašni kameni jer je njiva sastavljena od nekoliko parcela.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HNX9pdaVqGg[/YT]
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 144
  • 3.jpg
    3.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 175
  • 4.jpg
    4.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 147
  • 5.jpg
    5.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 145

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo još nekoliko slika.
Na pognojenom dijelu nije išlo bez špere.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 211
  • 6.jpg
    6.jpg
    81 KB · Pregleda: 446
  • 7.jpg
    7.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 231

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Ide super,lijepo zaorano i brzina sasvim zadovoljavajuca, i ja bi volio imat preokretač ali jednobrazni, mozda druge godine
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo jedne slike iz oranja za pšenicu
rk09r4.jpg
[/IMG]

I jedna iz zimske brazde (loša slika,bilo je hladno vani pa nisam otvorio prozor :icon_lol:,a prozor je svježe opran :biggrin: i plus sve to magluština je bila da nisam vidio jel svoju zemlju orem ili susjedovu)
2938vnl.jpg
[/IMG]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpi, hvala na pohvali.
I ja sam jedno vrijeme tražil jednobrazni okretač. No, nema ih baš po oglasima pa sam dvobraznjaka presložil u jednobraznjaka (barem privremeno, dok ne izorem problematičnu njivu). Nakon toga bum, daske koje su bile naprijed, namontiral otraga. Baš me zanima kak se bu ponašal kad bu složen "naopak"? Ako bu dobro, onda bum jednom godišnje skidal zadnje daske, a ako ne bu dobro, onda bu ostal složen kao jednobraznjak, a lakše zemlje i pliće oranje bum radil s dvobraznim ravnjakom 2 x 10".
 

lukazetor3320

Novi član
Tu od
15 Lip 2015
Poruka
2
Pozz,što kažete na moje oranje?


2dr8npi.jpg
[/IMG]

5beiwx.jpg
[/IMG]

a47yc8.jpg
[/IMG]

:D

NE PIŠI CRVENIM SLOVIMA!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Evo malo oranja od danas. Plug na 16 cola, brzina od 7 do 7,5 km/h, potrošnja od 18 do 21 l/h, srednje teška zemlja.
 

Prilozi

  • DSC_0213 (Large).jpg
    DSC_0213 (Large).jpg
    43 KB · Pregleda: 381
  • DSC_0214 (Large).jpg
    DSC_0214 (Large).jpg
    51.7 KB · Pregleda: 337
  • DSC_0221 (Large).jpg
    DSC_0221 (Large).jpg
    31.3 KB · Pregleda: 335
  • DSC_0223 (Large).jpg
    DSC_0223 (Large).jpg
    33.2 KB · Pregleda: 324

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Lijep plug,ali kako to da bolje ne zaorava? Potrošnja je po h ili ha?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Potrošnja je po satu. Visoka i gusta trava je na jednome dijelu, mislil sam da bez malčiranja niti ne bu išlo.
Inače je tu bila sijana soja ali voda je sve odnesla.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Jesu li ga došli puštat u pogon ili se sam snalaziš?
Potrošnja je OK,koliko ti treba za vremena za 1 ha ugrubo? 30-45 min?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh