• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
moram priznat da si sve bolji i bolji, ovo je vrhunski odrađeno.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Hehe tu je dobra zemlja,ima dubine i lijepo se ore,a ma netreba ja ramu dignem jedino ako idem u red da mi paucinu pokupi nemoze se njega tako lako prevnut jako stabilna masina je AC a cuj nije velicina bitna hehe 45 ks je to,mogo bi on vuc i dve brazde da mu stavim jos 200 kila utega imam za njega org 50 ko kotacu,onda bi bio tezak tonu i sedamsto to je vec dosta tezine ;)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Počelo je počelo nešto se dešava :icon_weed:


[yt]https://www.youtube.com/watch?v=ncDn5-du9L4[/yt]

10670262_767843229928836_3077146269304483540_n.jpg


1653298_767843403262152_772652371764580932_n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Ja ne planiram zimsku brazdu orati prije 1.11... najbolje mi oranje bude u 1 mjesecu kad se da orati u tom dobu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Nikad nisam kuzio zasto gazit po preoranome ovaj grob na sredini se mogo orat sve na jednu stranu i 3 puta bi ti bilo ljepše i nebis gazio preorano niiti imo dve rupe u polju
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ja sam počeo oranje sad za sjetvu,a zimska brazda će čekati još,nevrijedi prerano onda zatravni možeš se slikat
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Ne treba se zuriti sa zimskom brazdom. Ja sam se nasanjkal prosle godine, v 10. mjesecu z oral vecinu dok je bilo dosta vlazno i mokro, zime prave nije bilo i imal sam cisti sex na proljece pripremajuci tu zemlju za sijetvu i odnosu na onu koju sam izoral na proljece.
Tako da, samo polako s tim...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
To je uslužno orano a vlasnik ima svoje razloge koji se vas ne tiču zašto se sad to mora orat ...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
stari ljudi kažu da je najbolje zimsku orat kada padne prvi snijeg. taman fino izmrzne da ne propada i opleti. jedino je malo nezgodno ako nema kabine, onda se obuče onaj kaput s krznenom postavom, obuku se i one kožne treger-hlače i nabije se kapa - šepka po mogućnosti i polako. još jedan bitan detalj, šofer mora imati brkove. lagano se pjevuši pa dokle stigne https://www.youtube.com/watch?v=92Z1dF4TNNA :D:

@krumpironja, jedne godine se naorava - kreneš od sredine prema van, sa svake strane, a druge godine razorava - od rubova prema unutra. to više ima smisla na ravnim i dugačkim njivama, na manjima ne toliko, ali to služi i da se održi konfiguracija terena, tj. da se njiva ne izdigne s jedne, a ne propadne s druge strane. moja najkraća je 300 m dužine, što misliš koliko bi goriva i vremena potrošio da se svaki puta vraćam :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,233
Kod mene u brdima ti je to drugacije,jedne godine se ore na jednu stranu a druge na drugu :eek::
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
da izvršite komansaciju ili da se dogovorite sa susjedima (i ja svašta lupetam, mili bože) mogli bi orati uzbrdo-nizbrdo, to kod nas rade u tkz. gornjem kraju, brdskoj đakovštini. onda se voda slijeva niz njivu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
govorim općenito... okrupnjivanje je bitno, jako puno problema se riješi. ako se dobro sjećam, kod vas je prosječna veličina parcele 0,3 ha.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
@krumpironja, jedne godine se naorava - kreneš od sredine prema van, sa svake strane, a druge godine razorava - od rubova prema unutra. to više ima smisla na ravnim i dugačkim njivama, na manjima ne toliko, ali to služi i da se održi konfiguracija terena, tj. da se njiva ne izdigne s jedne, a ne propadne s druge strane. moja najkraća je 300 m dužine, što misliš koliko bi goriva i vremena potrošio da se svaki puta vraćam :)


Heh ma znam to i ja to radim na pravilnim parcelama ali ova moja je sva nikakva i vise bi pogazio nego preoro a posto se jednom godisnje ore sat vremena vise nista ne znaci hehe
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh