• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...3

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
@adonis:nije mi baš jasno zakaj novi traktor odma s 4brazde mučite,koji je po konjaži i onak malo preslab za to ??
Ja sam malo starog kova,iako sam mlad,ali kod mene nema oranja s 4brazde dok ne dojde traktor bar 160ks na dalje..
Inače ljepa oranja od svih,vrijeme pogoduje oranju..

@ime, kod mene bi već bila i peta brazda :) da je 160 na više, kaj nije bolje orati 5-8km/h s 4 brazde nek prosipavat konje po njivi s 3 brazde
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Neznam kakvo je to oranje od 5-8km/h :)
kod mene je oranje 7-8km/h svugdje,ista brzina isti gas,samo zavisi od proklizavanja..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
....dok se ne stoji na mjestu ..a na displeyu npr.6km/h, poznato mi je:)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Danas je bilo oranje od 4 do 7,5 km, od 14 do 18 cola. Na mjestima je zemlja toliko mokra i teška da jednostavno moraš prebaciti u brzinu niže jer se traktor jednostavno pati.

A zakaj massey nije slikan z toga kuta aaa?

Nino6110, nadam se da je kut slikanja dobar :eek::
 

Prilozi

  • DSC_0236 (Large).jpg
    DSC_0236 (Large).jpg
    45.3 KB · Pregleda: 297
  • DSC_0239 (Large).jpg
    DSC_0239 (Large).jpg
    53.2 KB · Pregleda: 316
  • DSC_0247 (Large).jpg
    DSC_0247 (Large).jpg
    33.4 KB · Pregleda: 286
Posljednje uređivanje od moderatora:

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
FUJ,,kaj je to dizajniral neko z Ruske škole...!?I samo da znaš,,v takvom se kod fotografiranja ne okreču leđa...jer bum jemput stal na zaobilaznici i sposlikal te v trenutku baš dok buš pišal,,,več sam videl ovo malo željeza,baš tam..!
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Ha ha, to ti je Albanski dizajn :(hi): . A leđa je okrenul moj sin jer ga komadi previše salijeću , još kad bi mu vidle sliku u MF .. :(rofl): .
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Velis Adonis, da curke znaju kolko to kosta, stale bi v redu da postanu snehe. [emoji12] [emoji12]

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,883
@adonis, fina kombinacija, tak bi to trebalo biti u nas a ne samo da moramo tjerat 'rage' iz FR ili D (gdje neki iz fr ili de pr...o)
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Evo i dio mojeg oranja od jucer
ZADuElX.jpg
,
STHBEpd.jpg
,
Z2jU6TP.jpg
,
4WySdFt.jpg
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
masni, kolko ti konja JD ?

Pricalo se da nakon sjetve i zetve soje na teskim tlima oranje ide lakse jer soja kak ti prorahli tlo. Ja to nisam bas primjetil. Ima netko drugacija iskustva ?
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
Nebih o tome,recimo samo da je dovoljno,jer ako velim koliko je onda nastaju razne teorije o tome kolko konja za koji plug itd...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh