• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
da probaš staviti lance?. ja isto imam tešku zemlju i uglavnom je močvara. kada stavim lance na svoga 533 onda ide jako dobro.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dobra preporuka. Samo ih nemam. Moram si zapisati dimenzije guma i u akciju nabave. Nije traktoru teško, problem je da kliže
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa meni su sve njive blizu realno ako moram po cesti do najdalje to je onda sve ispod 500m. imam pomočne lance i original. pomočni su samo obični lanci propeljani kroz felgu i zašerafljeni je kraj jednoga na početak tog istog. onda kroz felgu imam 5 ili 6 lanaca. ne smiješ staviti tamo na rupu di je ventil. a kada stavim original onda napred i nazad ide jednako. sa orginalnima ideš kuda nemreš ni pomisliti bez. ali ni oni nisu bez problema. za ovo tvoje oranje kada bi stavil prave lance nebi vjerojatno imal problema.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Budući da imate tako tešku zemlju za obradu da li ste pokušali sa podrivanjem (60+ cm)? Ako se to korektno napravi bilo bi lakše za orati, a i riješili bi problem đona koji je sigurno prisutan.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pa podrivanjem definitivno olakšaš oranje....samo trebaš imat mrcinu koja može podrivati 60+
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Sa Zetorom 6245 i karasovim podrivačem sa kuglama sam uspio podrinuti voćnjak na dubinu veću od 65
cm i to kad je zemlja bila suha. Samo na 2 mjesta je podrivač zapeo i onda sam ga malo podigao i dalje je išlo. Na traktor sam stavio utege (zadnji kotači + napred), gume su radijalke, pritisak 1,1 bar.
Inače mi se u voćnjaku znala zadržavati voda na par mjesta, ali nakon podrivanja vode više nema. Zemlja je dosta teška. Podrivanje sam napravio 2 godine za redom (prošle i ove).
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
2 radna tijela sa kuglama. Mislil sam da to nebude išlo, ali sam se ugodno iznenadil. Treča sporohodna i 2 trećine gasa i išlo je kaj cukor.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Žurio sam se poorati prije najavljenih kiša. Mali traktor bez prednjeg pogona i brijeg ne idu baš ruku pod ruku pa jedan dio orem "na dol", a ostatak bočno, bacam brazdu "na brijeg".
Plug je Ventzki 10". Ne slaže najljepše brazde, no uglavnom sve zaore.
20211119_104941.jpg

Ove sam godine naletio na panj kojeg sam prethodne "okrznuo". Srećom - plug nije stradao.
20211120_131440.jpg
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Možda imam preveliki plug za taj traktor? Neznam više kaj delati....

Kaj je ovaj šaraf? to je samo za zamak pluga, odnosno centriranje osi pluga sa centrom traktora da mi ne zanosi traktor jel tak? tu nemrem smanjiti colažu jel tak? on je iz celoga u tijelu...

Svi oru, čak i samo sa zadnjim pogonom, a moj nutra spi... :cry:
 

Prilozi

  • 4.jpg
    4.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 90
  • 5.jpg
    5.jpg
    45.9 KB · Pregleda: 90
  • 6.jpg
    6.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 91

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Preplašili se kiše ko da potop ide,na kraju ni kapi do kraja tjedna nebude,ako i to kaj bude. Jučer prognoza 100 %bila da danas pada pa eto niš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh