• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
@iwanho mi oremo dobranih 35, jer traktor može i nije mu teško. Kak se smiješi veći plug, bude dubina vjerovatno smanjena, što mi se u jednu ruku sviđa, da se na tih nekih 25cm stvara plodni sloj zemlje, a za duboke radnje budemo pribavili podrivač.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja orem kak plug najljepše ore i traktor najbolje ide,i za pšenicu i zimsku,mislim da je to nekih 25. Nisam nikad mjeril🤣🤣.
Prvom prilikom metar u traktor pa da ga i ja izmjerim😅
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
@ZGseljak, čudite me ti, taj tvoj traktor i plug od 12"...
Znam da je to laka posavska zemlja, ali svejedno me iznenađuje kak ti to lijepo ide, kak ga taj mali traktor nosi a i kak duboko ide.
Pa kaj je moguće se taj Regent tak lagano vleče, ili je do zemlje i uvjeta???
Dok sam u proljeće oral z IMT-om 2x12, bila ga je traktoru puna kapa...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,673
1.turopoljska zemlja☝️😅.... Ima lake al ima i tvrde da mu i 3.spora bude na knap. Doduše ove godine su kod mene idealni uvjeti.
2.to je Raketlin
3.ovaj plug se lakše vuče od imt 12",i ne znam zakaj mi to niko ne vjeruje. Nema mi draže ovih dana, idem po cesti pa im vidim podsmijeh, a kad me vide na zemlji, otvori im se ladica i i teleći pogled....
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
Ja isto nemrem vjerovati da 539 more vući 2x12 plug. Kakva je to zemlja… Da mi je jedno 50 ha takve a ne ovog mojeg betona. :)
Ja sam imal sa zetorom 7245 kaj vući 2x12
 
  • Like
Reactions: ZJ

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,523
To mi je zadnja nada. :) Ima jedan čovjek blizu mene koji samo podriva i sije u podrivano. Plug koristi ak eventualno treba poravnati neko polje ali to je jako rijetko. Tak radi jedno 80 ha. I ima jako dobre prinose…
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Izgleda da on radi s gruberom (cca 40 cm dubine). Ja sam mislil na podrivanje +60cm (+kugla ako je moguće).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Onda sigurno ima i jaki traktor i podrivač sa više radnih tijela da stigne obraditi tu površinu.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,673
Onda sigurno ima i jaki traktor i podrivač sa više radnih tijela da stigne obraditi tu površinu.
Vjerojatno ima i ježeve s kontra okrenutim zubima.

Kaj se tiče ovih mojih zemlji, laku obradu pripisujem obilnu gnojidbu stajnjakom.... Kod nas su bile jake kooperacije tova telića. Gnoj se vozil 3 put na godinu, i to na svaku zemlju. Ljudi ostarili i više ne mogu raditi, pa dali nama mlađima da radimo.
I fala im na toj zemlji
 

Najnoviji postovi

Na vrh