• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Da iz usluge oreš po takvom blatu i na kraju tako ispadne,vjeruj u mom kraju možeš samo na sudu završiti😉
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo vidim da je kolega Mikke već sam odgovorio, ali odgovorit ću onako kako sam mislio sinoć, u mom uobičajenom meta-sarkastičnom tonu, mada možda ga sva'k ne razumije... Ali sam došao doma već umoran, policija je pravila zapisnik, a sudac je rekao da je najbolje da prenoćim u zatvoru(sa bračnim drugom 😂) i nisam imao snage za još jednu tastaturnu bitku.

Sud je zasjeo i prosudio da iz komentara u tom pravaškom kraju repa nije bila sijana već neko vrijeme ili uopće. 😉

Najdraže mi je kad upregnem fijaker, a konji se propinju jer još nikada nisu bili upregnuti (Ne, ne nazivam nikoga konjem, samo dajem metaforičku usporedbu) Priznam, kad se udarim po glavi čuje se *TUP*, ali nisam baš glupav - ako sam tupav.

Prvo da se uprate slike kako treba, vidjelo bi se da su to uvratine, a znamo da se u proizvodnji repe na uvratinama pravi depo, vadilica se tu 100 puta okreće dok kipa i pravi depo, isto tako utovarivač repe i kamioni koji tovare po 35t repe, a nerijetko se okreću oko depoa ako su uvjeti dobri za to.

Ako voda stoji znači da je tu i zemlja glinastija, nabijena, a samim time i teža pa prema tome...

Nadalje, uvjeti za oranje su sada idealni s obzirom da nam u srijedu već prijeti nova kiša, repišta se oru tako kako se oru, uvratine gdje je depo su u globalu uvijek takva zbog gore navedenog.

Ostatak repišta je išao idealno, malo ide "kaišasto", ali ništa strašno, sve to kiše i mraz srede do proljeća.

I za kraj, nebitno dali orem sebi ili drugome, uvijek gledam da to bude što bolje, znam i sam procijeniti kada se da raditi i koliko kvalitetno, a ne samo da se odradi 🤗

Evo, okačim ja dokaze za sud da vidi da ne lažem kada stignem na tablu da dovršim.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma kole, nisam se ja uvrijedio, ni najmanje, moj post je sarkastičnog karaktera kako sam i naveo u samom početku istog.

Moj bed što nisam skontao humorističnu notu.

Samo se najte sekirati i sve bu bilo u redu.
 
Na vrh