• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Radim i ja nesto..
 

Prilozi

  • IMG_20171111_155527.jpg
    IMG_20171111_155527.jpg
    69 KB · Pregleda: 188
  • IMG_20171111_155538.jpg
    IMG_20171111_155538.jpg
    62.3 KB · Pregleda: 218

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kakve su to brzine na Ursusu i Zetoru pa oru drugom i trecom? Kod mene MF u prvoj na 1600 kamen u bubrezima lomi

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Kakve su to brzine na Ursusu i Zetoru pa oru drugom i trecom? Kod mene MF u prvoj na 1600 kamen u bubrezima lomi

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk

Cudne prva mu ko pomoćna druga mu ispada nesto ko prva bezveze .
Prvu neznam u cemu bi koristio .
Odmah 3 sam kretao s ursusom
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ozbiljno pitam, onda bi trebalo da ima 5 brzina? To je onda okej, nemas zezanja saltati u spore tako cesto..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,685
Ozbiljno pitam, onda bi trebalo da ima 5 brzina? To je onda okej, nemas zezanja saltati u spore tako cesto..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk

Pa i ima 5normalnih i još 5 sporih +rikverc. Išto je tu nejasno:eek::
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jasno mi da ima isto brzih i sporih. Zanimljivo mi da moze orati u 2 ili 3 brzoj. Nista lose ne mislim, da neko pogresno ne shvati..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Da, na tim traktorima se ne koriste spore brzine baš previše, druga i treća su im oračke brzine, prva se koristi kad se kreće s velikim teretom, kad je traktor prazan ili kad nosi nešto na hidrauliku za transport su dovoljne treća i peta...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Hvala Gogo na pojasnjenju. Na to sam i mislio kada sam napisao da nema potrebe cesto za saltanje u spore, skoro sve poslove radi u brzim.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Moja druga je oko 6,5km/h na 2k okretaja. Barem mislim hahaha, kad budem na njivi baš ću izmjeriti.

Ali prije godinu, dvije sam mjerio i to je tu oko 6,5km/h bilo u oranju.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Malo brkate, brža je treća na Ursusu.. A na Zetoru po tablici druga je oko 8km/h ako sam dobro zapamtio.. Piše nominalni okretaji, po brzini u petoj rekao bih da je to na 2 200 o/min.. Prva valjda 5-6.. To mi piše na tablici za proximu.

Inače kod mene većinom oru Ursusi i Zetori prvom, drugom možda proljetno oranje i lakše zemlje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
@mali, ajde odlepršaj iz teme ako nemas sta pametno napisati..

sto te boli nešto.
Pa pišem pametno uzmem od susjeda ursusa i tek onda vidim što je muka
I neznam tko si ti da možeš govoriti da odlepršam ????
Što ćeš mi napraviti
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ne samo u ovoj, nego po svim temama pises gluposti, sve tude je sranje, samo je tvoje zlatno i slicno.
Non stop drugima pametujes, a od tebe nikad nismo dobili neku sliku stroja, traktora ili nekog posla kojeg radis...
 

Najnoviji postovi

Na vrh