• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Naravno da može, samo nikako da nam se poklopi hahaha Makar i u ataru popit pivu. Ako ne onda nekom drugom zgodom, a može i ciljanim dogovorom past neko druženje.

Ništa kad zadužiš maloga, sve se da dogovorit. :D

BTW: izgleda samo naš Sremski agrar uživa, ovi svi drugi samo vitlaju nešta hahaha
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Kiša kod nas u Podravini svaki ili svaki drugi dan, mokro karastrofa, mada ima entuzijasta koji rade i po ovakvom mokrom kod nas. Cijeli tjedan kiša, danas isto, tip ode orati zimsku, vjerujem da ide full...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Iskreno mislim da je rano za zimsku brazdu.
Ima puno vlage, temperature su dosta visoke i ako ne bude prave zime prije proljetne sjetve trebat će ponovno orat.
Već sam vidio na nekim mjestima gdje je orano da iz brazde ponovno niče trava.
Nekako sam razmišljanja da ove godine uopće ne diram zemlju i da idem u oranje krajem prvog ili u drugom mjesecu, naravno ako vremenske prilike dozvole.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vrijeme nepušta bar kod mene blato keljavo.
A i da malo izmrzne nebi loše bilo
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Blago vama,kod mene 3 meseca nije palo nešto što se može nazvati kišom.Eto ja danas probao da orem izorao nešto manje od 1. hektara i napuštam do daljnjeg jer je kao beton i izvaljuje grudve kao prednji točak od ferge traktor samo brekće a potrošnja katastrofa
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod menesu gotovo svi izorali zimsku brazdu prije nego su počele kiše. Ove godine sam odlučil da ne orem prije prosinca. Čak sam i rauolu, koju sam inače zaoravao bez ikakove pripreme, ove godine, pomalčirao.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja još uvijek orem za ječam jer sjemena nema još na vidiku, pa sam si razvukao oranje, odnosno rješavao neke druge poslove. Sad taman kako se ovo smjenjuje da pada i ne pada, nema straha da zasuši, a da se orati i po mokrome, malo teže kada je mokro jer trenutno nemam prednju vuču, ali ide.

A što se tiče zimske, kako joj bog da, nek bude malo kiše i koji dan minusa i to je nešto.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kad ništa drugo neide da se bar malo zimske odradi
 

Prilozi

  • 20191113_104744.jpg
    20191113_104744.jpg
    142.7 KB · Pregleda: 72
  • 20191112_113519.jpg
    20191112_113519.jpg
    178.1 KB · Pregleda: 74

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nisam se ni ja nadao da se bude dalo al eto,10 rali manje. Di stoji voda tu je tvrdo i ide bolje nego di je nema.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Kod mene živa kaljuža. Pada nemilice onako lagano da natopi kak treba. Kad i kako se bude oralo nemam pojma.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Charlip kakav je to traktor Renault neki ili ?
Ti si iz Polonja negdje jel tak ?
Jel ide oranje sad kod tebe ili je zeznuto zbog vode ?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Da,Renault 826,180 ks...inače sam iz Novog Mjesta,selo do Polonja.
Ide al ovisi od parcele do parcele i vrsti zemlje.
Probam di ide,ak baš kopa traktor na sve strane onda ostavim i na drugi komad.
 
Na vrh