• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
522
Na ovim lakim zemljama ja ni ne orem dublje od 25 cm ..
Svake godine
Svake godine tako orem na lakim zemljama nema potrebe dublje za kukuruz tako mi se pokazalo vec 3 godine..
Jedino di je teska zemlja tu orem 30 cm al sa dvije brazde..

Jel zaoravaš nešto umjetnog gnoja ili sve ide predsjetveno ( u sjetvi ) ?
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
502
Samo stajski i pileci gnoj zaoravam na neke losije i teske zemlje ..
Mineralno ide na proljece urea po brazdi i 15-15'15 u sijacicu
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Bez prepluznjaka, crtala, kopirnog..dubina cca 30cm.. drugom vuce fino.. potrosnja zadovoljavajuca+ vremenski brzi gledajuci na posavca 2x14c
 

Prilozi

  • FB_IMG_1579633899902.jpg
    FB_IMG_1579633899902.jpg
    30.7 KB · Pregleda: 92
  • FB_IMG_1579633836995.jpg
    FB_IMG_1579633836995.jpg
    40.3 KB · Pregleda: 94

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Zetorboy, zasto si skinul pretpluznjake, jel se stopalo na njih ili?
Ovakvu kombinaciju bi si ja htel priustiti u skorije vrijeme.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam za vikend na svog lemkena opal 90 ugradio plastične valjke na nosace predplužnjaka.
Jucer sam izorao skoro 3h i mogu reći da se odlično pokazalo, kukuruzovina i ostali biljni ostaci samo klize lijevo desno, ne nabija i ne omata oko nosača, već se zajedno s valjkom rolaju u stranu.
Svega mi se dva puta zaštopalo i to dok sam vukao prvo brazdu jer je na mjestima bilo još leda, pa su komadi leda nagural.
Sve u svemu jako dobra investicija.
Za iduću sezonu moram kupit nove raonike i daske za predplužnjake, jer su ovi već dosta poderani
 

Prilozi

  • 20200119_181214.jpg
    20200119_181214.jpg
    148.7 KB · Pregleda: 103
  • 20200119_181156.jpg
    20200119_181156.jpg
    138.5 KB · Pregleda: 102

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Aj snimi neki video s tim. Ima na Youtubu kak je neki lik iz srbije tak slične valjke stavio na sami nosač brazde,plug je bio bez predplužnjaka i čist ok to izgleda tak da nije ni ovo loše. Jel si stavljao kakve ležajeve ili samo cijev da se vrti?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Bio bi jučer snimio, ali je bilo oranje po noći, tj, skroz do ponoći, pa se ništa ne vidi.
Bez ležajeva je, direktno plastika na štangu, rupa je veća za 1mm i s gornje strane je metalni prsten osiguran sa dva M8 imbus šarafa kao graničnik da valjak ne može prema gore. Za graničnik je ukopana veća rupa na valjku tako da je unutra sakriven i na taj način sam dobio duži valjak, inače bi bio svega 10 cm ,a sada je 15 cm.
Kad dođe veća količina zemlje ili blata onda valjak zablokira, tj. ne okreće se, ali biljni ostaci svejedno klize oko njega, za par metara kad se malo strese počne se vrtit.
Sve u svemu dobra investicija od cca 200 kn i par sati rada.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Stopal se... bilo je previse sirka, slabo spricanje uspjelo..u 10 sam izvezo berac s polja a u 12 isao brazdu vrtiti..ko tepih
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,967
Nema drugog tomeka(ovaj je pasquali)Tajna je u podešenosti pluga
Znači plug je tako podešen da prvi plug ide dublje,a zadnji pliće,i kod prolaza se plugovi preklapaju,znači da prvi plug uzima malo nove brazde i ore dublju brazdu koju je prethodno napravio zadnji plug,to mi je super jer obično bacam uz brijegpa prvi plug prebaci brazdu,a drugi je odmah prevrne i nema vraćanja zemlje
Tako dobijem dvije rasiječene brazde i puno je lakše kasnije za obradit jer zemlja dođe kao prekopana,ovu kombinaciju koristim samo za vrt i za vinograd gdje vuče pune dvije brazde,ali je zemlja tijekom godine više puta podrivana pa to tamo ide
Ova prva slika je oranje vrta isključivo sa njim(gdje ga nema na slici)
A ove druge slike su odrađene sa ovom kombinacijom,a pasquali je odradio samo finish,jer je ispod njega nagib kao zid u visini 2,5 m pa mi je ovako jednostavnije završit
Evo druge kombinacije,nije snimljena u radu jer je tata to odradio

23051
Zetor 4340 i olt posavac mislim da je 2x13 ili 2x14 coli
 

Najnoviji postovi

Na vrh