• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Zamolio bi bez komentara u stilu nedjelja i slicno, cinjenica je da bi taj kamen i sutra bio tamo, a uvjetu su da se može radit, nikad nisam gledo na kalendar za posao DF680804-199A-4882-91B8-196E767E7E92.jpeg
Uglavnom završio sam sa drugom kombinacijom, sada moram tražit tokara i zavarit novi muški dio...puklo na živo 2B637188-B480-42B4-AA2B-4C6724A06B87.jpeg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj ti nisam u više navrata skrenul pažnju da ne oreš do kine?

Pukel rukavac? Najgore je kad ne očekuješ kamen. :(
Ja sam 2 put trgal rukavac na home made okretaču. Očito nije bil dovoljno dimenzioniran za posel koji je radil.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Kod mene nedjeljom samo žetva, sijeno ili lucerna, i to je to, al ne zamjeram ljudima koji rade i ostale poslove jer tko sam ja da kamen bacam prvi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ja radim kad su uvjeti, uvijek gledam svaki suncani dan iskoristit...
Eee iwanho da je barem riječ o dubini ali ovo iznenadilo i mene, nije bilo natezanja nije bilo šlajfanja samo je puklo ko zub, osto visit na navoju nagiba...
C9795E7A-D9DE-4E2C-A177-7B5BE5FF8E3D.jpeg 23475
Ali nema veze posao je odrađen sa drugom mašinom, prijatelj je imo plug gore pa da ne selimo samo sam se premjestio iz sjedala u sjedalo 23476
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koliki je to promjer?
Vjerojatno se, uz dobru pripremu, može zavariti.
Ja sam svoj mali Batuje dodatno ojačal jednom cijevi 50*30*2. Nije zavarena, samo je ubačena između dvije pločice i kroz cijev prolazi navojna šipka koja je drži na mjestu. Čak je i zakretanje pluga ostalo omogućeno iako mi je lakše koristiti podešavanje desne poluge na traktoru.

 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Nisam mjerio...bit ce cca 7 cm dat cu otokarit novi dio i zavarit ili cu pogledat dali ima za kupit u Italiji, ma ja se necu zezat sa pojačanjima jer ja ne šparam plug a ne zelim napravit neko privremeno riješenje da mi se ovo ponovi
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krumpironja,
7 cm je solidan promjer za jednobrazdnjaka. Možda to nije niti puklo sve sada, nego je bilo napuknuto od prije. To mjesto je posebno osjetljivo u transportu. Na neravninama tu, kod većih brzina, uslijed njihanja pluga, dolazi do ekstremnih momenata.
Za normalnu upotrebu pluga, obično ne treba ništa pojačavati (barem za poznatije marke). No, ako se plug ne špara, tek onda jedan kosnik može itekako eliminirati ovakav događaj.

Ovo moje pisanje, molim te, shvati samo kao dobronamjerno javno razmišljanje, na osnovu 2 takva loma. Sigurno bi bil i treći (kad se svinula poprečna greda), da nisam imal dodatni kosnik.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mane,
meni se čini da je Marku prva brazda malo šira. Odnos širine i dubine je kod nekih plugova dosta bitan za dobro okretanje brazde. Svojevremeno sam orao s malim TV-em. Jednobrazdnjak 10" je kod dubine od 20-22 cm lijepo okretao brazdu tek kod širine 30 cm. Kod širine 25 cm, sve dublje od 17-18 cm je bilo koma, često se brazda vraćala.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Iwango, ovo je Aldo Biagioli plug, poznata talijanska marka, nisu šparali na trvdoci konstrukcije, do sada sam sa njime vadio kamenje po 30-40 kila, čupo korjenje tanjih stabla, svašta sam radio sa njime i preživio je, i ja sam mislio da je bio načet ali lijepo se vidi na presjeku da je sve odjednom se desilo, pokušat ću nać original dio i zamjenit ga to bi bila najbolja opcija ako ne onda moram tokarit i varit, ali napravit ću da ga mogu bez straha koristit, gledo sam cijene polovnih od 350-400€ šta stvarno nije puno za ovakav komad pluga, ja se nebi strašio ni sa 60ks vuć ga i da neće izdržat, dubinu radi stvarno za moje uvjete odlicnu, radio sam sa njime i do 40cm brazde, sada kad sam ga rastavio vjerujem da cu ga i pofarbat, moram predpluznjak za njega nabavit da olakšam zaoravanje i moro bi kotač za dubinu stavit da sebi olakšam posao...mislim da će sada nakon remonta bit još bolji nego prije, čak sam razmisljao da da povećam malo dasku...vidit ćemo

To se i meni dešava, ja moram imat i širinu kod dubine da bi lijepo okreto brazdu ja znam i po 35-40cm širine uzimat da lijepo zaorava
 

Najnoviji postovi

Na vrh