• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Na mojem videu je prva brazda bila malo veća, nije bio plug podešen baš najbolje.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
krumpironja
Baš šteta jer su to jako kvalitetni plugovi,ali da se to lijepo zavariti,ako to majstor radi,najbolje da ti tokar napravi novi dio,onaj tanji i otokari otaga onaj deblji dio i za dužinu debljag dijela skratiš na plugu i onda variš na debljm dijelu,meni se susjed time bavi i ono što zavari više ne puca,a i ono što je kolega ivanho predložio jako rasteraćuje plug,ali treba biti treća točka
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Znam ja gdje je treća točka,nego ti plugovi nisu predviđeni za kopčanje u tri točke nego na šinu,pa bi ga trebalo preradit,a pošto imaju pomicanje lijevo desno na gredi,trebalo bi staviti umjesto fiksnog pojačanja,poteznicu od treće točke,a sve to komplicira izvedbu i baratanje njime
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ispričavam se, jednostavno sam previdio da se taj plug kopča na šinu. :oops:
Možda je na ovom plugu (mislim da ima paralelogram za pomak lijevo-desno) to malo složenije, ali na kamenitom terenu bi se isplatilo. To je moj stav, a Krumpironja bu sigurno odabral njemu najpovoljnije rješenje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ma kod mene nije problem kamenje, tu di najvise orem ga prakticki nema, ovo sam kupio parcelu za vinograd,do sad je dio bio livada i na tom dijelu je bila stijena,stvarno me iznenadilo, ja nemam 3t jer ga ne volim,meni je draže kačenje na šinu,čak mi se čini i jače, manje je stvari koje može stradat kod forsiranja,i ovo šta je puklo me iznenadilo, prije sam mislio da će neki saraf puknut na dasku pluga ili kopčanje daske nego sama ova osovina
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Dečki evo koja slika što sam u ponedjeljak frezao, a oranje sam odradio prije nekih mjesec dana, a prije tog nije orano sigurno nekih tridesetak godina po meni izgleda odlično, freza je batuje 180cm, bojim se da roto freza nebi odradila takav posao, a vidim da ljudi sve više preferiraju roto freze. IMG-20200218-WA0001.jpg IMG-20200218-WA0002.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Oprosti krivi izraz svi počinju više preferirati roto drljaču, ja još uvijek nekako mislim da je freza bolja stvar.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Osobno smo par puta frezali za probu i nismo se mogli trave i korova riješit.
Sad radimo sa sjetvospremačom i ako su baš grude prođe se sa rotodrljačom i daleko je bolje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Jesi se ponovio ili?
Svakako dobro kombinacija izgleda,nadam se da je i u praksi još bolja;)
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ma to sam iznajmil da malo rateretim fiata
Sad s njim sve izorem i na proljece porotiram a fiat bude sijal samo..
@Charlip nije Boris iznajmil ja sam ...
A ide traktor ljepo ja sad prvi put radim s vario mjenjacem tak da mi je je jedan dan trebal da sve polovim al sad ide ..
Ore nekih 7 kmh u laksim zemljama a u tezim 5.5 do 6 kmh ..
Tak da ide do sad mi je ucinak bio 7 hektra dnevno ..
Za 8 radnih sati traktora..
Sad cemo vidjet danas budem tk probal jos poboljsati hehe..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Neki ne razlikuju unajmiti (dobiva u najam)) od iznajmiti (daje u najam). Jeste li vi vodili računa o tome, ili je rečeno onak "univerzalno"?:unsure:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Mislim da svi znaju na kaj se ovde mislilo...sigurno nije dao u najam ak ima fiata a sad ore sa fendt-om?!🤔
 
Na vrh