• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Znam da zakiseljuje zato i kažem. Kod mene su sve zemlje dosta kisele. Radije uložiti u te bakterije, zelenu gnojidbu ili tak nešta. Ako nema humusa u zemlji đaba sve drugo. Lako ga izgubiti a jako teško ga povratiti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Pa jel zna netko jel te bakterije "hlape" sa vremenom, ili mogu poprskati sa ovim preparatom sto je kupljen prije 2 godine? Lakše mi je tih 5 litara istresti na đubre, nego da trosim vrijeme kojeg nemam na uzaludno prskanje.
Kukuruznjak je potarupiran roto malcerom. Nije sitno kako bude iza pravog malcera, ali puno bolje nego iza kombajna.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ureu topim u situ prskalice, 100-125 kila na 1200 litara. Otopim za desetak minuta. To si pripremim navecer i ujutro prskam. Odmah nakon si pripremim drugu i prskam navecer. Tako odradim 20ak jutara dnevno.
Pisem o prihrani psenice.
Na kukuruzovinu nisam
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Marko to ti nemre niko znati i ako pošpricaš teško da budeš znao jesu žive i dali djeluju. Ja bih pošpricao pa kako bude. Znam da nije preporučljivo špricati sa njima po sunčanom vremenu jer ih sunce ubija. Treba što prije unijeti u tlo. Imaš onu veliku tanjuraču pa zatanjuraj ili odmah zaorati ako je oblačno. Ja sam tak radio.
Sve to o čemu se priča ili piše nemožemo vidjeti neke rezultate nakon godine ili dvije. To su dugoročna ulaganja koja će se možda jednog dana isplatiti. To znate i sami samo je pitanje tko želi i može experimentirati a tko ne.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Fale 2 brazde 😁 a i utegi će onda trebat.
Frljiš ti njega pun gas? Barem u sjetvi kolko vidim 2100rpm?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Sa tim plugom ne, ovisno o uvjetima 1500-1800 recimo nekih 8.5km/h.
U sjetvi je tak kad je kardan na 540 po friškom oranju, po slegnjenom ide 540E 1700rpm.
S 4 brazde variom recimo do 20 coli mi nebi bio problem dat gasa.

Kaj se tiče prednjeg kraja, prije bi prednji hidraulik pa uteg na njega.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
A ne, zemlja je bila u deficitu sa vlagom i poslije tih 60 litara, znači dva tri dana, poslije kiše oralo se idealno i posijalo taj tjedan. Već tjedan kasnije ovi što su sijali, padalo je još kiše tu se već javljalo blato i nije više baš idealno bilo. Sad još zimska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh