• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Je pa ja čuvam svoju raketu, kaj mi treba da mi se de rasipa motor😂ja na ler gasu skoro sve delam, jedino kad sam na cesti je pod punim gasom, ovo godinu sam ga dva put točil po 150 kuna. I još je nafte nutra do druge godine sigurno.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Nek on i pogutne dok ti nafrljiš ručni gas, muzika i deri, jedina briga okrenut ga na povratku, a ne da moram imat na brigu i osluškivat jel će gdje šta popustit.
Sad eventualno može popustit plug pa da samo kopčanje i okretnicu doma donesem.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Manji traktori imaju veću specifičnu potrošnju u težim poslovima (neisplativo), a veliki su neisplativi za lakše poslove. Tak da za određenu vrstu posla treba i stroj u određenom rangu snage. No, to je samo jedan od kriterija pri kupnji stroja.

Kupljenec,
kod tebe, kak i kod mene, niti TV ne bi bil dosta iskorišten. Ali nekaj u životu se ima za gušt, a to su kod svakog pojedinca obično neke druge stvari. 😉 :)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Dečki ima ko lemken opal 090 2 brazde? Il je radil s njim?
Kak bi se točno predplužnjaci morali poštelat? Znači kolko cijela šipka mora bit zakrenuta? Kolko predplužnjaci na šipki? Kolko bi trebali bit udaljeni od špica brazde?
Postoji kakav propis ili ide isprobavanjem? 🤔 🔧🔧
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Danas smo bili u uslugama, 37 kj.
Pokušali smo ovo zaoravat, VN XM 1050, XMS 1050 Vario i onaj Pottinger Servo 45 Plus sto sam stavljao slike. Nijedan se nije proslavio, iako moram priznat da moj se najmanje gušio iako imam najmanji zahvat, ja 120 cm (3 glave), oni 215 cm (4 glave). Kombajnirao Zmaj, stabljike nekih 60-70 cm visine. Nastavili nakon tanjuranja pa je išlo bolje, ali još je tu i tamo zagušilo.
IMG-20201125-WA0004.jpg IMG-20201125-WA0003.jpg IMG-20201125-WA0001.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ide lijepo 539 sa 2x12 cola.
U mojoj zemlji bi to islo super, jer se skoro sva rasipa, nemam masne zemlje.
Gdje bi mogel traziti takav plug, al da je u super stanju?
Nebi pital kaj kosta.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,623
Slovenci imaju dosta tih dvobraznih okretača.... Samo ako imaš vremena ići vidjeti. Sad kad zima dođe najbolje za obilaziti
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

ZGseljak,​

si možda probal crtalo deti još cm ili 2 prema van. Imam dojam da je pretplužnik stariji od crtala ili taman u liniji s njim.

Ivan KC,​

taj plug, s tim dugačkim daskama, je lagan za vleči. Čim prejde korona kaj se bu moglo prek meje, pretražuj slovenske oglasnike.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,623
si možda probal crtalo deti još cm ili 2 prema van. Imam dojam da je pretplužnik stariji od crtala ili taman u liniji s njim
Crtalo je izmaknuto 1-2cm.
Nego, jel možeš pročitati oznaku na svojim lemešima?
Moji su DU 30 sl/sr, al mi se čini ko da nisu original njegovi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Probaj crtalo još malo pomaknuti. Ne bi smjelo biti lošije.
Na mojem nisu originalni lemeši. Promijenjeni su prije nek sam ga kupil. Trenutno su daske i lemeši omotani vrečama, ali ako ti je sila bum raspakiral i pogledal. U svakom slučaju poslikaj gdje je oznaka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh