• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kolega, zatvaraj ovo cim prije.
Ja sam oral tri dana i cetvrti dan sam isel zatvarat, jako tesko je islo, ima puno gruda.
Sad orem do podne i popodne odma zatvaram, onda se solidno napravi.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Danas sam prvi puta u zivotu probo orat sa frezom...ne brojim ono ko klinac jer tad nisam ni mogo ovladat masinu, recimo da je dubina isto kao i na ruke da radim cca 20-25 na mjestima,brze je ali je teska robija...ruke ramena koma,srecom pa imam samo dva ovako vrta za preorat prije krumpira posto dedo vise ne moze kopat a samo freza nije dobro rijesnje jer dize kamenje
003B0967-0221-4EA4-8BDC-648B90F67358.jpeg 10BD3FEA-A512-447A-9BAB-2072C860DD7C.jpeg 2C452434-21A1-4305-9A76-8E324A6BC310.jpeg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Kolega, zatvaraj ovo cim prije.
Ja sam oral tri dana i cetvrti dan sam isel zatvarat, jako tesko je islo, ima puno gruda.
Sad orem do podne i popodne odma zatvaram, onda se solidno napravi.

Ne zatvaramo pa kako bude. U subotu smo orali za zob, jučer smo pripremali pa je odozgo osušilo, a dolje blatnjavo.. Na takvoj "ljutoj" zemlji je obrada kod nas zahtjevna ili je premokro ili presuho.. Nek mraz i kiše odrade svoje pa će biti ok.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Krumpironja,​

za ovakve površine je mali TV zakon. Možda bi bila manja muka da si probal s AC-om koliko ide, a ostalo ili mtk ili čak štihača.

Ja sam danas oral i ostalo mi za susjedovom ogradom 70-80 cm širine i 55 m duljine. Najvjerojatnije bum to preštihal. Mogel bi još potegnuti 2 brazde (45 cm) s malim plugom krajnikom, ali je premekano pa bi previše zgazil na rikverc i naprijed po istom tragu.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
I ja sam se jedne godine odvažio na takav poduhvat ko ti krumpi,i točno si rekao živa robija,samo sam si posudio utege pa je išlo malo bolje,a čuo sam da je još bolje namontirat lance za snijeg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Na koju dubinu ti to ide? Ti si znao stavljat metalne kola? Meni to živa robija ja hocu cim dublje a on ne moze😂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Imao sam metalna kola jednu sezonu,nisu mi se dopali pa ih prodao. Orem na nekih 20-25 cm.,ovisi o zemlji,ovdje je išlo do 25 a sutra idem na drugi dio vrta i tu ako bude 20 ja zadovoljan
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Ja imam sutra jos orat jedan manji i jedan veci vrt😩 ovaj sam od 11:30 do 3:30 oro sa pauzama hahha😂
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
A masaža mišića ruku (čitaj vibracije)...neprocjenjivo... :hahah:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Hvala lijepo i na ac sam u prirodi ali ta teretana mi ne treba...tocno to ZJ samo zbog toga sam radio pauze jer bi mi od napora i vibracija pocele ruke trnut
 

Najnoviji postovi

Na vrh