• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
103
Zna biti, ali ništa strašno, uglavnom je bilo dobro, tek nakon frezanja znalo izbiti, ali smo prskali i bilo je OK. Nije bilo nekih većih problema.

Ja sam jedne godine u 11 ili 12 mjesecu, mislim da je već zemlja bila malo promrzla, gornji sloj je bio sklizak i imao sam problema, čak ako se ne varam mislim da ni nisam mogao orati, sva 4, ali bez uspjeha. Nakon toga sam se prebacio u 10 mjesec, rekao da ne budem više čekao tako dugo i tako sam se naviknuo.
Ma sve 5, samo velim kak ja radim i kakve sam probleme imal, svako radi kak on misli da je najbolje.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Oranje sojišta za ječam, malo bolji uvijeti nego kod kolege Marka :)

ly0UHZl.jpg


3DZstVv.jpg


TAniwFh.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,771
Šia, kak te služi "vrtna kosilica"? Znam da njezin prednji most ne voli baš utovarivače.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,421
Za sad samo toči i vozi, sad je na 300 radnih sati ide jako dobro, ne znam zašto misliš da prednji most ne voli prednji utovarivač.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,177
Malo prije sam se vrnul doma sa oranja, a započel sam v jutro oko 8. Ovo mi je bilo prvo zaoravanje kukuruzovine sa ovim plugom. Prije smo to rješavali sa jednobraznima. Sad sam mu stavil velike predplužnjake, a rezultat se vidi na slici. U jutro je bila magla i vlažna kukuruzovina i išlo je bez ijednog zaustavljanja. Popodne po suncu mi se par puta nabrala kukuruzovina i onda plug gore i malo u rikverc i idemo dalje. Šogor je zadovoljan, a onda je i meni drago kaj sam mu pomogel. Čekamo drugo leto (ako bumo živi).
 

Prilozi

  • oranje 1 2023.jpg
    oranje 1 2023.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 106
  • oranje 2 2023.jpg
    oranje 2 2023.jpg
    97.5 KB · Pregleda: 107
  • oranje 3 2023.jpg
    oranje 3 2023.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 107

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,543
Malo prije sam se vrnul doma sa oranja, a započel sam v jutro oko 8. Ovo mi je bilo prvo zaoravanje kukuruzovine sa ovim plugom. Prije smo to rješavali sa jednobraznima. Sad sam mu stavil velike predplužnjake, a rezultat se vidi na slici. U jutro je bila magla i vlažna kukuruzovina i išlo je bez ijednog zaustavljanja. Popodne po suncu mi se par puta nabrala kukuruzovina i onda plug gore i malo u rikverc i idemo dalje. Šogor je zadovoljan, a onda je i meni drago kaj sam mu pomogel. Čekamo drugo leto (ako bumo živi).
Dobro zaorava al zahvat nije dobro poštelan… 😉
Ja sam danas sijal ječam po tanjuranom tak da je to ok al kod mene oranja tak izgledaju nakon 1-2 prohoda RD. Ovi kaj su orali prije kiše imaju grude ko 20 l kanta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh