• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oranje, oranje, oranje...4

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Kaj to,ilova zemlja? Takve imam, užas za obradu.
Da, zapravo nešto između pijeska i ilovače, nije na svakome mjestu ista. Zapravo ta zemlja je još dobra, budem slikao drugu njivu kad budem orao, žuta, masna ilovača, tu su tek prave muke.
Daj koju sliku od pile 😁
Na što točno misliš, da se nebi krivo razumjeli. 😊
 

Case4220

Dobro znana faca
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
261
Da, zapravo nešto između pijeska i ilovače, nije na svakome mjestu ista. Zapravo ta zemlja je još dobra, budem slikao drugu njivu kad budem orao, žuta, masna ilovača, tu su tek prave muke.

Na što točno misliš, da se nebi krivo razumjeli. 😊
Na torpeda😁
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
128
1696530658400.png
Kaj mislite o ovom oranju i ovoj kombinaciji? Predplužnjaci izgleda ne trebaju a i dubina nebitna 😐
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Daj koju sliku od pile 😁
Kaj to,ilova zemlja? Takve imam, užas za obradu.
Evo, kako sam i obećao, pokoja slika "pile".
A ova zemlja je još teža za obradu, možda se na samoj slici ne vidi, ali je prava masna, žuta ilovača.
 

Prilozi

  • IMG_20231006_160408.jpg
    IMG_20231006_160408.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 70
  • IMG_20231006_160418.jpg
    IMG_20231006_160418.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 69
  • IMG_20231006_160433.jpg
    IMG_20231006_160433.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 70

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,945
Kaj,to odmah obrađuješ? Ili ostaviš da stoji? Mislim ako to zapekne, bit će veselo.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Pustim da stoji preko zime da zemlja malo promrzne. Iako nažalost nisu više zime kao što su bile nekada, ali je u proljeće lakše za obradu nego sada naravno. Ma da, slažem se, kad to zapekne, onda smo na mukama. Jedne godine nisam stigao na vrijeme izorati, pa sam u proljeće, na kraju je došao kolega sa Deutzom, frezat, jer ja nisam mogao, prošao dva puta, kao da kamenje obrađuješ, čak je i on sam rekao da je bilo teško i još sam poslije iza njega sa TV-om i malom frezicom išao kad je palo malo kiše, tek onda je bilo koliko toliko za obradu.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Pa iskreno, neznam, svake godine više, manje izoram krajem 10 mjeseca, a sad da li je to greška, iskreno nisam nikad o tome razmišljao. Na proljeće frezam i sijemo kukuruz i tako radim godinama.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,567
Okej, ako si zadovoljan super. Nema korova na proljeće?
Ja osobno orem prvom polovicom prosinca.
 

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
128
Pa iskreno, neznam, svake godine više, manje izoram krajem 10 mjeseca, a sad da li je to greška, iskreno nisam nikad o tome razmišljao. Na proljeće frezam i sijemo kukuruz i tako radim godinama.
Prošle godine sam jednu zemlju izoro 10.10 tak nes, a ostale zemlje kroz 11. mjesec, na toj zemlji koja je bila orana u 10. mjesecu drač je zrasel tak kaj sam jedva zapiral zimsku brazdu kolko se lovilo za branu, a ove ostale ništa muno drača nisu imale, isto mi je bil problem kad sam prskal kukuruz i drac je bil velik, ove godine prije 11. mjeseca ne orem.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,945
Takve zemlje radim kad počinju mrazevi, špera i kak ide,ide... Znam da nije u dobroj temi,ali da napomenem da i sjetvu ječma idem ove godine na samom kraju ili nakon optimalnih rokova.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,965
Okej, ako si zadovoljan super. Nema korova na proljeće?
Ja osobno orem prvom polovicom prosinca.
Zna biti, ali ništa strašno, uglavnom je bilo dobro, tek nakon frezanja znalo izbiti, ali smo prskali i bilo je OK. Nije bilo nekih većih problema.
Prošle godine sam jednu zemlju izoro 10.10 tak nes, a ostale zemlje kroz 11. mjesec, na toj zemlji koja je bila orana u 10. mjesecu drač je zrasel tak kaj sam jedva zapiral zimsku brazdu kolko se lovilo za branu, a ove ostale ništa muno drača nisu imale, isto mi je bil problem kad sam prskal kukuruz i drac je bil velik, ove godine prije 11. mjeseca ne orem.
Ja sam jedne godine u 11 ili 12 mjesecu, mislim da je već zemlja bila malo promrzla, gornji sloj je bio sklizak i imao sam problema, čak ako se ne varam mislim da ni nisam mogao orati, sva 4, ali bez uspjeha. Nakon toga sam se prebacio u 10 mjesec, rekao da ne budem više čekao tako dugo i tako sam se naviknuo.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh