• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osiguranje nasada

  • Temu pokrenuo dariosmit
  • Datum prvog posta
D

dariosmit

Guest
Možda ti je netko pojeo korjen pa se zato suši. Pojma nemam.

hmm moram pitati komsiju mozda mu je sin grickao :p salim se.. E ne znam drug moj.Nadam se da nije neka bolest pa da ce preci na drugu kad budem ovu izvadio i novu posadio.. Hvala ti jos jednom,ako neko ima jos neko nesto ...slobodno pisete
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
fala bobo sve mi je jasno ko dan pa kad rodi zovem vas na rakiju, jebga znam da je bistrica bolja al ...:)
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Jučer mi bio agent za osiguranje nasada od elementarnih nepogoda.
Kakva su Vaša iskustva s osiguranjima,subvencijama države-županije-opčine i u kojem postotku.
Primjer za ugovaranje nasada od mraza najkasniji datum ugovaranja 15.3,tako da obradimo temu osiguranja.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Neznam tko koji koga nasad zanima.
Sve rade s koeficijentima koji je drugačiji za svaki grad posebno,koji dobiju od DHMZ-a na prosjeku 5 zadnjh godina.
Ima više tipova osiguranja Osnovno,mraz,kvaliteta
Osnovno (požar,tuča,grom)

Primjer 1 he krušaka x20 000kg(procjena urodax5kn/kg= 100 000kn totalna šteta
Premija bi bila 100 000x10.0%= 10 000n
koeficijenti su različiti za svaki grad tako da se kreču od 9-15% koliko sam ja razumio.

Proljetni mraz

100 000kn X 9.9%(koeficijent) = 9 900kn



Kakvoća

Osnovno 10000+mraz9900= 19900 X 50%(koeficijent)
Premija= 9 950

Sve ukupno platiti 29 850

Kakvoća je malo zamršeo primjer 50 % ostane mi prve klase to ne plačaju plačaju onih ostalih 50 % to bi prilikom tuče izgledalo ovako platio bi 29850> dobio bi 50 000 kn + moja prva klasa 50% što bi normalno prodao

Popusti na policu uzmimo 30 000kn
Država vraća 25%
Županija vraća 25%
Neke opčine 10-25%(Zagreb i okolo
Ako osigurate 2 parcele primjer 1.1he(kruške) i 1he(jabuke) dobivate od osiguranja 20% popusta
Primjer za moj popust bi to bilo ovako ja bi u cijelosti platio u 6 rata premiju 30 000kn 5 000kn mjesečno.

Na kraju godine bi mi država i županija vratili 15 000kn tako da full polica izađe 15 000kn

Znači dođe mraz kao što je bio lane ja sam imao totalnu štetu ugovorili ste osnovno+mraz a niste kavkvoću .
Procjenitelj kaže šteta 80% dobijete 80 000kn
To isto samo dodate kavkvoću i nemate 1 klase isplačuje Vam se sve ukupno 100 000kn. ili samo na kavkvoću 20 000kn ako niste platili PROLJETNI MRAZ.
Tu sam ako mogu nešto još objasniti.

Napomena ovo što sam ja napisao odnosi se na trajni nasad jabuka-kruška-breskva i to su za to koeficijenti i otprilike su isti za Slavoniju i Baranju
 
Posljednje uređivanje:

dblaz

Član
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
107
O kojem osiguranju se radi? i da napomenem da županija više ne subvencionira osiguranje.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
O kojem osiguranju se radi? i da napomenem da županija više ne subvencionira osiguranje.

Eto - 25% manje,a kako kod nas od opčine isto nema subvencije i to - 10-25%.
To samo vrijedi za zagrebački prsten .
Osiguranje u Box da ne reklamiram nikog.
Pozz.

Kolike su uopće subvencije države mislim da to nije punih 25%?
 
Posljednje uređivanje:

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
@kontam ti ima divna iskustva sa osiguranjem nasada-čekaj da se javi pa ćeš čuti:mur::=:):=:):eek::icon_twisted:
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja sam prošle godine osigurao u Kvarneru i iskustvo je o.k....polica me na 3 ha ,na 30 tona izašla 18500 kuna.Šteta procjenjena realno i plaćeno.Županija je vratila 17 % i grad 25% ,za državnu subvenciju sam papire predao prije mjesec dana ali sumnjam da bude što od toga.

Kod nas je 1.3. ove godine zadnji dan za sklapanje police za osiguranje od mraza...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Kod nas je 1.3. ove godine zadnji dan za sklapanje police za osiguranje od mraza...

Eto kada si spomenuo i kod mene je bila agentica Kvarnera-Helios osiguranja.
@zvonis1 kada se Kontam javi čujemo iz prve ruke probleme.
Znači ovi su Ok.
Meni je rekla 10.3 najkasnije 15.3 ali to mora biti prva uplata.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Re: BRESKVE

super ti izgledaju breskvice

kod mene klinci isto već izviđaju situaciju
sretnem ih jučer i kažem da još oko mjesec dana ništa
da dečki ne gube vrijeme obilazeći voćnjak uzalud

Ove godine spavat ćemo bratić i ja na smjenu u voćnjaku u kombiju, a sve mislim i da si 2 oštra lovna terijera uzmem, pa ih pustim na tu bandu bez milosti...jer kod mene kradu i traktorom i autima vuku :(
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Re: BRESKVE

Ove godine spavat ćemo bratić i ja na smjenu u voćnjaku u kombiju, a sve mislim i da si 2 oštra lovna terijera uzmem, pa ih pustim na tu bandu bez milosti...jer kod mene kradu i traktorom i autima vuku :(

Ako ti nije ograđeno ne smiješ ni na koga poterati psa-kazneno dijelo,ako nekoga nađeš nekoga u voćnjaku a da nije ograđen ne smiješ skoro ni povikat na njega -može te tužiti za duševne boli,a na dijecu ni ne pomišljaj vikat a dići ruku bolje da te nema.
Sve sam to iskusio rođak mi je kriminalist tako da si jedini ti nagrabo kako god okreneš,stvar se mijenja s perimetrom-ogradom bilo u slučaju krađe bilo divljači.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Re: BRESKVE

ma nije mi žao da kad neko prolazi pokraj voćnjaka pojede koju breskvicu ili kajsiju
ako pojede i kilu dvije nije problem ,usraće se:icon_toilet:,
nego se to obezobrazilo pa beru u košare, nose, samo što ne prodaju
e to nemože

ove godine će izgleda malo biti spavanja :(snooze):
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Re: BRESKVE

ma nije mi žao da kad neko prolazi pokraj voćnjaka pojede koju breskvicu ili kajsiju
ako pojede i kilu dvije nije problem ,usraće se:icon_toilet:,
nego se to obezobrazilo pa beru u košare, nose, samo što ne prodaju
e to nemože

ove godine će izgleda malo biti spavanja :(snooze):

Na žalost sve mi jasno ako je ubrao manje od 1000kn privatno ga moraš tužiti a sudac ga može osloboditi jednostavno da kaže prijatelj mi rekao naberi iz mog voćnjaka a ja pogriješio voćnjak.
Bilo kako bilo u ovoj državi su nažalost lopovi,huligani,političari svemogući ni pravni sistem im ne može ništa.
Ništa sretno spavajte u svojim voćnjacima i kada ste tamo oni dolaze dok ne zapucate onda ih nema,samo jedan primjer.
 

brkic

Član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
37
Re: BRESKVE

Na žalost sve mi jasno ako je ubrao manje od 1000kn privatno ga moraš tužiti a sudac ga može osloboditi jednostavno da kaže prijatelj mi rekao naberi iz mog voćnjaka a ja pogriješio voćnjak.
Bilo kako bilo u ovoj državi su nažalost lopovi,huligani,političari svemogući ni pravni sistem im ne može ništa.
Ništa sretno spavajte u svojim voćnjacima i kada ste tamo oni dolaze dok ne zapucate onda ih nema,samo jedan primjer.

Sve ovo što NJOKO piše je je tačno ,izgleda svugdje isto, međutim briga mene za sustav i zakon šta kaže,zaboli me jer kada bih ga uhvatio na sav bi glas proklinjo mater što ga je rodila jer više nikada ne bi bio sposoban za krasti a zakon nek rješava šta se zbilo.Nikada ne znaju kada sam na poslu a kada nadgledam voćnjak ali znaju jako dobro šta bi bilo kad bi ga našao na svom imanju.Pozdrav svim forumašima.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: BRESKVE

Na žalost sve mi jasno ako je ubrao manje od 1000kn privatno ga moraš tužiti a sudac ga može osloboditi jednostavno da kaže prijatelj mi rekao naberi iz mog voćnjaka a ja pogriješio voćnjak.
Bilo kako bilo u ovoj državi su nažalost lopovi,huligani,političari svemogući ni pravni sistem im ne može ništa.
Ništa sretno spavajte u svojim voćnjacima i kada ste tamo oni dolaze dok ne zapucate onda ih nema,samo jedan primjer.
sada je pomaknuta kazna sa 1000 kn na 2000 kn.-prekršajna prijava
,preko 2000 kn-kaznena:icon_oak::icon_fU::icon_fU:
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
Re: BRESKVE

sada je pomaknuta kazna sa 1000 kn na 2000 kn.-prekršajna prijava
,preko 2000 kn-kaznena:icon_oak::icon_fU::icon_fU:

Eto kako se mijenja zakon na štetu oštečenog 2000kn, još jedan plus za lopove:icon_anal:
 

Najnoviji postovi

Na vrh