• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osiguranje usjeva od elementarnih nepogoda

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Evo dižem temu iz mrtvih...
Osigurao bih usjev kukuruza,imam oko 8ha,koje osiguravajuće kuće ne stvaraju probleme oko isplate ukoliko ima štete,te kako se kreću cijene po ha?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ja osigurao kukuruz..7.7ha,prinos 9.5t/ha,cijena otkupa 1kn/kg, iznos osigurane svote 73000kn.cijena police 2332kn..
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
he, he, jesil kad čuo da je kukuruz 100% uništen?...
dakle, nije 73000 za isplatu, nego postotak koji se procijeni...
vrag je u sitnim slovima...:icon_madu:
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Croatia osiguranje 1,20kn prinos 10t za 1hekt=360kuna bez popusta za okolicu Zagreba Sa popustom-cca30% manje Od divljaći sa lovačkim društvom rješavaš.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
triglav..znam kolega darijus da nebude 100% šteta,samo pišem što mi je u polici...čisto da si netko koga zanima referencu izvuče...
zvao sam CO i rekli su mi oko 6000kn da bi bila polica...tako da sam tražio povoljniju soluciju!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Nema kruha od lovackoga drustva dok divljac unisti..
Bilo bi dobro kad bi se moglo ovako osigurati od divljaci, kao sto je komer osigurao od el. nepogoda..
Ja sam nekad radio zemlju gdje je divljac svake godine unistavala od 50-70 % usjeva, tu bi se uvijek isplatilo osigurati..
Srecom vise ju ne radim..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Dali netko osigurava trajne nasade? Koja cijena to izadđe po ha? Kako je sa potraživanjem subvencija od države za osiguranje? I dalije kasno sad osigurat za ovu proizvodnu sezonu?
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Zanima me osiguranje usjeva, nisam to do sad radio a čuo sam da država sufinancira 70 posto, za početak bi osigurao pšenicu i repicu. Dali je to sad povoljnije nego prije, kako vi to radite?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Dali tko osigurava trajne nasade? Jasam prošle godine osiguro šljive bila tuča i super sam bio zadovoljan procjenom i isplatom. Danas sam sklopio novu policu za šljive od leda, tuče i gubitka kvalitete ali sam digao vrijednost police nego štoje bila prošle godine.
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
245
Zanima me osiguranje usjeva, nisam to do sad radio a čuo sam da država sufinancira 70 posto, za početak bi osigurao pšenicu i repicu. Dali je to sad povoljnije nego prije, kako vi to radite?
je,dost je povoljnije jer najveći dio plača EU,a manji dio RH i dio poljoprivrednik.mi smo prošle godine prvi put,jedino kaj su ove naše institucije spore ko puževi,to ide preko Agencije za plačanje.ideš osiguravatelju,pa u Savjetodavnu službu i na kraju ti dođe od Agencije da je sve završeno.nama je tek u siječnju došao dokument od Agencije.to se mora čuvati na komp,jer to spada pod ruralni razvoj,to trebaš ak se javljaš na koju mjeru...itd.normalno,svoj dio moraš uplatiti čim sklapaš policu....
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ seat : Koliko je kostala polica, koja povrsina i na koji iznos ugovorena?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Dali ove godine idete u osiguranje usjeva i trajnih nasada?
 

đovani

Novi član
Tu od
10 Velj 2019
Poruka
10
Da li ste osigurali usjeve od suše.Ja jesam i prije 2 dana me zvali da im dam iban za isplatu štete.
 

Najnoviji postovi

Na vrh