• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Osnivanje OPG-a.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
MOGU LI OSNOVATI opg S KOLEGOM KOJI MI NIJE RODBINA NITI ŽIVI SAMNOM NA ISTOJ ADRESI?
Molim cijenjene poljoprivredne forumaše za pomoć!
hvala!
 
D

danijel

Guest
Znam da možeš bit nositelj a njega staviš kao člana ili obrnuto...
 
H

hrvoje.crnjak

Guest
Neće ići! Član OPG može samo biti osoba koja ima adresu stanovanja istu kao i nositelj OPG...neki dan sam otvorio OPG...
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
istina upravo tako -samo osobe sa istom adresom stanovanja :?
nije bitno tko ste i kako ste rodbinski vezani .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nego, koji je cilj zajednickog OPG-a? Reci malo vise pa se mozda nadje rjesenje ...
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Ovako, sadit će se šljive cca 300 kom . I bilo bi lijepo dobit poticaje za to. Da bi dobili poticaje(državne, županijske..) mora se ući u upisnik poljoprivrednih gospodarstava, da bi se ušlo u upisnik mora se osnovat OPG,zadruga,obrt... Mislim da treba ući i u sustav PDV-a :scratch . Savjetovano mi je da OPG bude na meni a s kolegom napravim ugovor o zakupu ili najmu zemlje, pošto bi se sadilo i na mojoj i na njegovoj zemlji koje su su susjedne.
Mislim da nešto u tom stilu i napravim. Zanima me to vođenje knjiga za OPG, koja je cijena? I dali mi se isplati sad osnivat OPG ili pred sadnju na jesen.(bojim se te papirologije) :?
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
ma mani se za sada ulaska u PDV to ti uopće nije potrebno.
jedino ako misliš ući u velika ulaganja u strojeve ili objekat inače ti se ne isplati nekoliko godina a na poticaje imaš pravo i u OPG-u koji nije u sistemu pdv-a
dovoljno ti je da bude OPG na tebi a drugi je samo kao član OPG-a ili obrnuto a za zemlju on i ti napravite ugovor o zavanju zemlje u korištenje na recimo 15 ili 20 godina.to ti je to :)
vođenje knjiga ti je nepotreban trošak a ispod 100 € ti nitko ili malo tko hoče raditi.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Zemlja se daje/uzima u zakup. Evo ovdje su primjeri. Obrisan neispravan link.
Evo imas i ovdje temu o osnivanju OPG-a Obrisan neispravan link.
 

parametar

Član
Tu od
5 Velj 2009
Poruka
43
Hvala ekipa. Onda nebi još ulazil u sustav PDV-a, eventualno za dvije-tri godine dok bi traktor kupovali i te sheme.. A ugovor s kolegom definitivno o zakupu bude! Još jednom hvala! :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh