• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Otpad ili nemar

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Evo ako negdje ima slična tema ,neka moderatori premjeste.Svugdje se priča oko zaštite okoliša,održivosti ovog onog,reciklaža a kakva je situacija u stvarnosti što se tiče tu našeg okruženja.Konkretno me zanima dali itko u RH otkupljuje plastiku,do prošle godine sam imao ogromne količine papirnatog ,nazovimo ga smeća,gdje god sam nazvao ,svi su ponudili uslugu pospremanja ali sam svejedno našao nekog tko ga je kupio po simboličnoj cijeni.Dakle forumaši dali itko kod nas uzima otpadnu plastiku,ono ako ne plača ,barem kompenzacija ili tako nešto
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E moj labavi,toga kod nas nema,da vidiš koji gazdurine voze pune prikolice razno raznog željezinja,slabo čokoladni mogu na našem seljaku zaraditi,idu oni u bogatije krajeve,tamo na tvoj kraj pa i dalje
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vidim dosta dečki iz KŽ dolaze s kombijima i prevrču kontenjere za papir i ubacuju u kombi,vrate kontenjer i gas,e sad kam voze taj papir neznam,al očito netko otkupljuje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Kod mene otkupljuju papir, a plastiku i najlon(vrece) mi dođu i pokupe s kamionom uz koju dobijem potvrdu o predavanju. Slicno kao i s pesticidima.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kod nas je organiziran odvoz ambalaže od pesticida i herbicida,ali recimo tvrda plastika,zašto se to ne otkupljuje,jer svejedno se to da samljeti i ponovno pretvoriti u pet proizvod
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ajkula, prijatelju.

Evo bas sam ovih dana radio po tom pitanju.
Muka mi je kad moram stare najlone,podfolije,folije od bala i slican otpad predati ovom komunalnom poduzecu koje kupi sav otpad, znajuci da ce zavrsiti na nekom odlagalistu a moze biti recikliran!

Firma Pos-Plast Vrbovec je mozda dobra opcija, svaka 3 mjeseca bi odvozili takav otpad, naravno uz potvrdu.

Eto, kontaktiraj ih.

Ukoliko bi dosli do dogovora, ja bi u selu obavijestio sve proizvodace takvog otpada da sudjeluju u akciji.Tak da kamion ne dolazi zbog mene samo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vidim dosta dečki iz KŽ dolaze s kombijima i prevrču kontenjere za papir i ubacuju u kombi,vrate kontenjer i gas,e sad kam voze taj papir neznam,al očito netko otkupljuje.

Papir možeš prodat na svakom kiosku Tiska,cijena je 50lp/kg.
 
Na vrh