• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

OTVARANJE OPG-a

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Šta ne možeš dopisat djelatnost u obrt?
Makar bi bilo najjednostavnije tj. možda najbolje da otvoriš OPG ali ne znam da li ako imaš obrt moraš plaćat doprinose. Ako daš mužu zemlju u zakup i on otvori OPG ne mora ništa plaćat pošto radi, do dohodka od preko 80 000kn.
Za pitanja oko otvaranja OPG pitat APPRRR, oko plaćanja doprinosa HZMO i porezna.
 

blue18

Novi član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
3
Hvala puno na odgovoru!" :) Barem neke info za početak jer iz ministarstva poljoprivrede niti "o" od odgovora.
 

blue18

Novi član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
3
Ne. Obrt kojim se bavim nema veze sa poljoprivredom. Ovo sa povrćem bi bila kao neka dopunska (ako) djelatnost. S obzirom da nam je to previše zemlje za nas, šteta bi bilo ne iskoristiti mogućnost... ili ima netko neku drugu ideju. Razumijem da za neki pravi posao bi trebalo i znatno više zemljišta, ali mi tek razmišljamo o tome i ne isključujemo mogućnost da danas-sutra se počnemo i ozbiljnije baviti time, tj, ja jer budućnost u gradu baš i nije preblistava. malo je napisano zbrda zdola, ali kasno je i već slabije razmišljam...:icon_rolleyes:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Di može bit 1,5 ha previše, za bilo što. Malo se ostavi za voće, ostatak se podijeli, uvijek da pola bude pod žitaricama ili zelenom gnojidbom i sve se to rasporedi lijepo... Da ne idem u off previše.
 

Bridger

Član
Tu od
16 Pro 2014
Poruka
79
Za otvaranje OPG-a su potrebna.

Poljeprivredna gospodarstva (knjižica kupite u knjižari)
70kn biljega
osobna
dokument s OIBom
žiroračun na osobu koja otvara opg
posjedovni list ili posjedovni list i ugovor o zakupu poljoprivrednog resursa minimalno 500m2
 

Najnoviji postovi

Na vrh