• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

rfbios

Novi član
Tu od
7 Svi 2012
Poruka
6
imam i ja jedno pitanje vezano uz stalu za ovce. trenutno imam 11 ovaca i ovna i planiram prosirenje pa me zanima je li bolje za ovce betonski pod ili da stavim nesto drveno na zemlju (imam u planu ono drvo s pruge)? dosada imam betonski, ali kazu da to ne valja jer ne upija vlagu, pa se mora dosta slame stavljati. pa eto ako netko zna malo bolje bio bih zahvalan na pomoci
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Najbolje nediraj,ostavi zemlju baci slame i mir.
Ja imam veliku stalu za ovce i kad cistim najmanje problema gdje je zemlja a i sam znas da najbolje upija.
 

rfbios

Novi član
Tu od
7 Svi 2012
Poruka
6
a jel se moze beton sam podaskat da ga sad ne razbijam? komplicirano mi je beton razbit jer ne znam koliko cu jos materijala naci ispod prvog sloja betona. ili da razbijem prvi sloj pa da kamenje podaskam?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Važno je da je površina poda štale ocjedita, bio to beton, zemlja, sitna cigla ili daske.
Samo da se voda ne zadržava na površini.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nepravi od gotovog veresiju, kada vec imas beton neka ga.
A kada se pravi novi objekat, onda netreba betornirati, em je dobro em daleko manje kosta
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Na povrsini se sigurno nece zadrzavati osim ako neostavis vodu da curi cjelu noc.

Sad vidim da si napisao da je beton kod tebe kolega rfbios .
Nemoj lupati beton,kao sto kaze kolega ssucur ako ima nagiba i kud otic ne se sekirati,malo vise slame u pocetku i sve 5.
 

KnjazMilos

Član
Tu od
13 Pro 2009
Poruka
166
Pozdrav. Imam jedno pitanje. Ovca mi se ojanjila jucer. Dvoje jagnjeta. Jedno sisa ali drugo odbija stalno ga odguruje i tuce ne da mu da pridje uopste. Dok je drzim onda jagnje pridje i jede malo ali kad pustim ovcu nema sanse da bi mu dala da jede. Ima li neko rjesenje. Hvala unaprijed

izmuzi i namazi jagnje majcinim mlekom.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav ovcari, nesto utihnuli svi ;)
al ajde imam ja jedno pitanje, daj mi recite dal cime tretirate cijepite dajete ovcama sad pred zimu kad vise neidu van na pasu?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pozdrav grga,ovce su pocjepljene odavno,trenutno na trzistu i nemamo bas nekakav izbor cjepiva,neznam za druge al ja imam puno pa cjepim Closamektinom jer mogu u svim stadijima graviditeta cjepiti.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Bok zeljko, pa bas sam gledao po internetu kaj bi bilo najbolje kupit.
Dao sam im monil, i ad3e naravno ne jedno za drugim odmah, ali pitam mozda bi jos necim bilo dobro.
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
Ja u nedelju dao nilzan , 2 tablete po ovci plus NutriSel ,jednostavavno a ucinkovito.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Podebljej taj monil sa necim ,uzmi Iverktin 1% i pikaj jer monil nepokriva sugu i krpelje i bolest papaka.
Monil je ok ali ja ga koristim samo za janjce da se ociste , a sto se tice ovaca evo kao sto vidis snalazimo se jer nemamo bas nekakav izbor na trzistu.

Kod mene je broj janjadi odavno presao 50,kakva je kod vas situacija?
I mogu reci da nemam nekakvi veci problema , bas ih je ljepo vidit kako se igraju.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Naravno u proljece kad sisam dajem poliovin i jos redovno fascoverm ili closamectin,sta lakse nabavim.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Znaci i da ih jos cijepim? budem ovih dana probao to nabavit trebalo bi bit u veterinarskoj ambulanti, pa da im i to jos dam i zimovanje onda ;)
Vec 50 janjaca? Pa super neka su zivi ;) Kod mene samo troje janjaca za sad a ostale bi trebale od sredine 12.mj pa do 2.mj sigurno se onda ojanjit.
Al ti imas puno onda ovaca?
Prodaja ide ili se snalazi?
Kako je situacija sa "plavim jezikom" na moru se pojavilo.
 
Na vrh