• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Lijep pozdrav!
Imam jedno pitanje?
Moj susjed ima oko 50 komada ovaca i kako se on uvijek drži pametan odbija da cijepi ovce protiv bolesti plavog jezika,naravno da nema niti prijavljeno gospodarstvo niti su životinje markirane.
Nešto mi je spomenuo danas da mu je veterinar rekao da ce mu poslat inspekciju.
Dali netko zna što ce se dešavati dalje ako ce on odbijati prijavit stoku i to sve kako ide. Dali postoji mogućnost da mu oduzmu stoku?
Pitam ovo čisto radi toga da ga pripremim na ono što ga slijedi jel ocito nije svjestan da je on taj koji će izgubiti u cijeloj priči.
Molio bih odgovore.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
nemogu mu oduzet stoku al mogu poslat uplatnicu....i ako je vet vidio,a kažeš da jest,mora prijavit nadležnim organima...znači,doć će mu u kontrolu,markirat,potrpat boluse i ostavit račun...ako ne plati,ovrha...i nema tu puno pameti...ako ima imalo soli u glavi,ovo cijepljenje će iskoristit za što bezbolnije markiranje i prijavu stoke jer se naveliko gleda kroz prste,samo da se cijepe sva grla
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
istina i kod mene su u mjestu nekolicina njih sad markirali sve
i prijavili sve prošlo super jer veli vet.da se polako i u toj grani uvodi red i da
če uskoro biti velike kazne za držanje životinja na crno
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
On kaze da nece dati da ih cijepe niti markiraju. Ima on previše dugova i da ih znaci markiraju automatski bi ih prijavili na njega i onda bi krenule ovrhe na stoku. A i da mu ostave uplatnicu on kaze da ne misli platit
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Uopce se nemorate stim opterecivati sta ce biti,biti ce to da ako ih misli drzati procice rok koji finansira drzava a posle ce i vadjenje krvi i cjepljenje platiti iz svog dzepa.
Nema razloga pametovat,pa ni psa vise nemozes imati ako nije cipiran,zna se gdje zavrse koji nisu,mogao bi i on tako proci.
Svaki veterinar ce mu izaci u susret i ponuditi placanje u ratama,tako da je pametnije iskoristiti vadjjenje krvi i cjepljenje dok se neplaca.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
istina to je klasično inačenje kod tog čovjeka,šteta bi bila ne iskoristiti
besplatno cijepljenje i vađenje krvi barem si siguran da je životinja 100% zdrava
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav ovčari ;)
daj mi recite kakvih ste iskustva imali sa mladim ovcama tj.
ovca vam ojanji dvojke ili trojke ( zenske ) i sad hocete ostaviti za rasplod obodvije ili sve tri, pitanje je dali je bolje ostaviti za rasplod od ovce koja ojanji samo jedno janje a ne koja ojanji njih vise?
Ako ste imali kakvih iskustva evo
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ostavit ces od takve ovce koja ima dobru plodnost,samo je problem da mlada ovca odhrani vise janjaca,pa takve krzljave iz prvog janjenja ja osobno neostavljam,iz drugog je vec druga prica.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Hvala Zeljko na odgovoru,
nisu mlade da prvi put janje ovo im je sad po trece janjenje a vecina mi ima zenskih po dvoje pa bi si onda to ostavio za dalje za rasplod :)
Dal je vama kome sjelo poticaj za ovce? ili to treba jos kasnije negdi pricekat prijavit?
ja sam prosle godine sve ovce prijavio pa sad neznam dal opce jos imam pravo na poticaj ili tek sljedece godine dobijem za ovu, kakva je procedura.
 

MarijaZd

Novi član
Tu od
27 Ožu 2015
Poruka
2
Pozdrav svima! Hitno bih trebala nabaviti lijek Fascoverm. Molim vas da mi netko javi gdje bih ga mogla nabaviti, s obzirom da nije dostupan, može i na crno.
 

uskok1711

Novi član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
7
Bog mogu vam pomoći na naćin da nazovete poljo ljekarnu i naručite legalno sve ljekove koji su vam potrebni. Fascoverm se presto proizvoditi ali ima dobra i unčikovita zamijena, slobodno nazovite broj 0914496577 Ljep pozdrav!
 

MarijaZd

Novi član
Tu od
27 Ožu 2015
Poruka
2
Hvala svima na odgovorima! Koju alternativu za Fascoverm bieste mi predložili? Treba mi lijek za trakavice kod janjadi, a da nije Monil ili Valbazen (nisu se pokazali učinkovitima). Po mogućnosti lijek u injekcijama ili tekućina za oralnu primjenu, ne tablete.
 

Talijan

Novi član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
22
closamectin umesto Fascoverma , a Monil ti je dobar za trakavicu ja godinama sa Monilom rešavam trakavicu i on mi se pokazao najbolji za sada , probaj sa jačom dozom .
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav ovcari, nesto smo slabo aktivni.
Da vas pitam, ima tko kakvih informacija odnosno da se susreo sa ovim simptomima
kaj pricaju da nakon cjepljenja za plavi jezik, nuspojave uginuce ovaca itd?
 

Najnoviji postovi

Na vrh