• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

letuceleaf

Novi član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
12
Oj. Gravidna prveskinja se uskoro treba ojanjiti, malo je krvarila i držala rep povišen i mislila sam da ce se krenuti janjiti i ništa. Spilovilo joj izgleda normalno a i ovak je u redu.vidi joj se na vuni da je to malo krvaruckala. Da se brinem il ne?
Hvala
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
973
Imali li trudove,,,kad je pocela krvariti,,,,ja sam tako imao neki dan slucaj pa je dosao vetrinar i izvukao mrtvo janje,,,bilo je 5kg kad smo ga izvagali vjerovatno se zvog velicine nije moglaa ojanjiti
 

letuceleaf

Novi član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
12
Prekjučer je krvarila. Ne izgleda mi da ima trudove. Lijepo jede, malo je u i šetnji bila. Da joj malo popipam trbuh. Pa cu vidit jel ima kretnji, ak bude izgledala loše zvat ću vet
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege , imali tko od vas iskustva sa farmer pletivom i jeli bolje od pastira unaprijed hvala! :)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ja imam površinu od 5 hektra ogradjenu farmer pletivom.
Nekada davno je bio električni pastir na mozda neki 4 rali dok to nije prosireno al po meni to nije to kad je rječ o većem broju ovaca i većoj površini.
Što se tiče farmer pletiva metar je sasvim dovoljna visina al zato je bitno da bude gusta,ako su oka 20 sa 20 cm u gornjem djelu ovca gurne kroz to glavu i obesi se i unisti zicu,15 je najvise dozvoljen razmak kad je rjec o duznom a visinskom razmaku takodje sto manje polja od 20 cm.
druga vazna stvar je debljina zice u pletivu,pozeljno je da su gornja i donja 2,2mm a ostale ne tanje od 1,8 mm.
Opcija je skupa i jedna i druga ma da nekako zici farmerskoj više vjerujem.
Pastir neka se desi da ispred dira trvu negdje i dobija uzemljenje,tamo gdje treba nek nepecka ode ograda pogotovo ako na pašnjaku nema dovoljno ispaše.
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Hvala na misljenju imam iza stale oko 1500 kvadrata pa bi to htio ograditi tek da imaju bar malo za hodat rijec je o 20 ovaca i mislim da cu uzeti farmer zicu i ograditi sa njom to ce biti najpovoljnije posto stupove imam samo zica nedostaje
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Imate pravo malo je to ali ja iskljucivo imam ovce zatvorene jer mi je lakse s njima posto cijela obitelj radi nema ko njih da pase a ovo bi bilo tek tolko da se malo pred janjenje prosecu i da imaju lakse janjenje. A u nekoj boducnosti kad ih bude vise imam oko 2 hektara u komadu pa cemo to ograditi pa neka pasu ali ovo je za sada samo hobi a za kasnije cemo vidjeti no tezimo prema stado od 100 ovaca
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
973
Ima li neki gotovi koncetrat za ovce koji se daje radi mljecnosti ovaca...Dvje su mi se ojanjile ali nisu bas nesto mljecne pa bi morao nesto dati
 

Knele

Član
Tu od
22 Sij 2017
Poruka
162
Ma ima druze Ovisan od Sano proizvodjaca vrhunski mada sam cuo da ima neki i milkisan nesto tako pa sam dosao da pitam iskustva sa time ocu da nabavim da dajem ovcama kazu da je vrhunski i za mljecnost i za sve i plodnost povisena to idem da kupim uskoro samo ne znam ni koja cjena ni kako se mjesa ako neko zna ovdje nek pise nesto lp svima
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege imam jednog ovnica starosti oko 4 mj i ima oko 35 kg nesto u tipu istocne frizijske ovce jako lijepog izgleda ako nekoga zanima zamjena za ovcu ili zensko janje nek mi se javi jer meni je on visak jedina solucija mi je da ga zamjenim jer klat ga nedam jako je umiljat i miran.
20170221_114333.jpg
 

Prilozi

  • 20170221_114450.jpg
    20170221_114450.jpg
    36.6 KB · Pregleda: 58
  • 20170221_114420.jpg
    20170221_114420.jpg
    22.3 KB · Pregleda: 57
  • 20170221_114432.jpg
    20170221_114432.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 57

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Gotovi ima Farmofit fabrika stocne hrane Rapic, ali prodavnice slabije drze program za ovce.
A pomenuti Ovisan je Sanov premiks za pravljenje koncentrata, dobar proizvod. Koristio sam i Milkivitov premiks za ovce nisam primjetio nekakvu razliku.
Za jagnjad mi je naj bolji bio Patentov premiks
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege , ima jednu situaciju ona ovca sto sam prije mjesec dana pito jel skotna , danas cijeli dan lezi , tesko dise i trazi mjesto gdje ce lec , vime joj je crveno i vruce a stidnica
isto ja sad ocekujem da ce se ojanjit ovu noc sta vi mislite !
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Pozdrav kolege jucer sam postavio pitanje niko nije nista mi napisao e pa ja vas molim da mi pomognete , imam jednu siljezicu koja bi se trebala uskoro janjit jucer sam primjetio da vecinu dana lezi i premjesta se po cijelom boksu , jucer u vecer sam ju odvojio posto sam vidio da joj je vime i stidnica natecen i vime joj je bilo vrelo, danas cijeli dan bleji , hoda po boksu , njuši pod i ne zeli jest sjeno a smjese je vrlo malo pojela i sad dodjem u stalu vidim da kad stane u mjestu da je nemirna , dize i spusta prednju nogu , tesko se krece , napreze se ,glavu saginje prema podu i cesto vrsi nuzdu. Ja bi vas lijepo molio posto sam tek pocetnik cemu da se nadam hoce li se janjit sutra ili za 2-3 dana ili su to tek pripreme neznam treba mi koji savjet od iskusnih kolega!
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Po svemu pripreme predugo traju,nadam se samo da nije u pitanju neotvaranje porodnog kanala.
Jel moguce da mjehur jos nije vani,nista nevisi ?
On u biti se pojavi i ako je zatvorena.
Smijes pokusat vidit sta se desava ak imas manju ruku. Bude jako brzo ako leze i ustaje.
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Hvala na savjetu , mjehur jos nije izbacila i jos sam primjetio da na tren kao da stane disati i onda naglo pocne tesko disati, zvao sam veterinara on mi je rekao da je ostavimo do sutra ujutru da su najvjerojatnije ranije poceli trudovi a ako se ne ojanji ovu noc da ce on sutra u jutro doci!
 

Stjepan33

Član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
39
Husgvarna nije se jos ojanjila , danas je isto ponasanje nesto samo kopa nogoma i dize ju i spusta , slamu kopa do betona i tu lezi , tesko dise i nemirna je kad je na nogama i i i samo se nabija u cosak , primjetio sam i da vec dva dana lezi na istom mjestu sto prije nije radila uvjek je spavala na drugom mjestu. Zvao sam veterinara , on mi je rekao nek pogledam jeli izbacila mjehur i jel joj se cjedi sluz na stidnicu, isao sam pogledat no njoj je samo stidnica crvena i natecena bez ikakvog iscjetka on mi je reko da se siljezice znaju pripremati i po 5 dana sa slicnim simptomima , ovca normalno jede i pije jedino je razlika u kretanju veoma je spora i troma kao da je bole noge!
 

Najnoviji postovi

Na vrh