• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Bok i tebi.Prvo se predstavi,u temi PREDSTAVITE SE,pa onda možeš tražit savjete.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ovako:vidim da si zainteresiran za poticaje više nego za uzgoj. Slovenka,dobar izbor.

Poticaje od 2012 zaboravi,i zaboravi uzgoj bilo čega ako računaš na poticaj,radije idi na socijalu,tamo nemoraš ni radit a dobiješ redovno svaki mjesec.
O uzgoju imaš čitavih 135 stranica u ovoj temi,pa čitaj listaj,gledaj slike,nema o čemu nismo pisali.Ako te uzgoj zanima.Ako te poticaj zanima,oko 30 kn je od ove godine po ovci.Za prvo označavanje su sami troškovi veći od poticaja.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos su smanjili poticaj? definitivno se ne isplati borit s tom papirologijom..
kakve su cijene janjaca kod vas? dio mojih ce uskoro biti za prodaju..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zašto svi kad bi krenuli u neku proizvodnju nečeg ili uzgoj prvo gledaju poticaj to je stavka koja danas je a sutra nije ,za ovčarstvo i kozarstvo to su toliki mizerni poticaji da troškovi cjepljenja i ostalog premašuju duplo poticaj a onda ti ovi iz HPA sjede za vratom i svako malo dolaze u kontrolu prigovor na ovo prigovor na ono dali dobro vodiš knjige dali si sve prijavio dali je cjepljeno onda zaželiš ti njima dati poticaj iz svog đepa samo da ih ne vidiš :evil::evil:
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Ma nisam samo pitam zato sto sam procitno na 10 str mislim neko je napiso da je na 10 ovci poticaj i da je 300 kuna po grlu samo pitam jer je to istina..Ok onda cu kupit jednu 3 ili 4 slovenki a sogor mi ima ovna..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
za poticaj trebaš imati određen broj grla neznam koliko je to kod ovaca kod koza je minimum 10 ženki stare godinu dana na muškog ne dobiš poticaj...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam sa ovcama počeo 2007.g ,križanci(slovenlka,pramenka i 2 romanovke) - ovan slovenac- sve su ovce bez papira ,naravno i ovan
-morao sam ih imati 25 komada i s prvim janjcima -tek sam onda imao pravo na poticaj- do sad sam dobivao do nekih 80kn,a kako sam čuo tko ih ima pod selekcijom da su poticaji veći(šilježica 450kn,ovca 300kn tak je bilo kad sam ja poćimao),odustao od toga jer su za žensku janjad s papirima tražili i do 1200kn/kom i zato sam uzeo 25 ženskih janjaca križanaca(bez papira)
-u stadu slovenke mi daju najbolju janjad-pa mislim da su zato i najbolje
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
zanima me jos jel je tezak porod kod slovnenka i tjera a kako znat koad se kodi ili kolko nosi janje jel 2mj ilii ne?? i zanima me kako se papci režu i zasto??
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Koja ovca nosi 2 mjeseca?

Papci su ekvivalentni našim noktima,samo je razlika što ovca na njima stoji,a nama služe za grebanje srećki.Zamisli da sebi godinu dvije ne obrežeš nokte na nogama kako bi obuo cipele.Ovcama se nepodrezani papci podviju i u taj prostor se nakuplja blato i papak počinje trunuti,kao kako se i nokat zna zagnojiti,ali opet kažem ovca mora stajati na tom bolnom papku.Zato je neobrezivanje papaka bar jednom godišnje teški zločin.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
potpisujem tvoje mišljenje o obrezivanju papaka ko to ne radi neznam zašto i drži ovce nemožeš nešta imati a da o tome nevodiš brigu ,a poslje onda kukaju kako im životinja oboli ...
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ma znam to al neznam kako obrezat ga ili kolko?? a kolko onda ovca nosi??
Oprostite ako sam malo dosadan :?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma znam to al neznam kako obrezat ga ili kolko?? a kolko onda ovca nosi??
Oprostite ako sam malo dosadan :?

nisi dosadan. kako obrezati? nožem. koliko? kad okreneš ovcu da vidiš papke od dole sve ti se samo kaže..Dva puta godišnje je ok.Barem je kod mojih tako jer do paše hodaju po šljunku po kojem sam posuo malo modre galice, pa im to pomaže u njezi papaka,ali obrada je neophodna.
Ovca nosi 5 mjeseci.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kad vidiš da ovan slini oko nje onda znaš da je to:heart:a onda dolazi ono najbolje :lol:i to ti je to
 

Najnoviji postovi

Na vrh