• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Jedan moj kolega je kako ima onako daske okomite za ogradu za ovce u stali,pa kad je zima ovako uzme stiropor peticu i pribije ga sa vanjske strane.

Da im ne puse,a kaze da se one odmah bolje osjecaju pored ovolike hladnoce kad se tako napravi "bunker" oko njih.
Kao neka vrsta izolacije.

to je dobro i ja sam stavil stiropor na svoju štalu drvenu od jednog centimetra i preko tog građevinska folija da vrapci ne pokljucaju i unutra je dva stupnja iako je vani -8 po noči se spusti na nulu ali to je super za ovo vrijeme imam koze u nutra ali i za ovce je to dobro pogotovo kad se legu bolje je da je viša temperatura unutra nego debeli minus
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
kolko ovca daje mljeka na dan??poslje janjenja...a kolko janje popije isto dva dana poslje janjenja??:)
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/img1030zt.jpg/]
img1030zt.jpg
[/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
Moja farma danas..i zadovoljna sam...lijepo je mojim ovčicama..malecke skaću,igraju se..voda se ne smrzava...baš su mi zadovoljne...
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
to je dobro i ja sam stavil stiropor na svoju štalu drvenu od jednog centimetra i preko tog građevinska folija da vrapci ne pokljucaju i unutra je dva stupnja iako je vani -8 po noči se spusti na nulu ali to je super za ovo vrijeme imam koze u nutra ali i za ovce je to dobro pogotovo kad se legu bolje je da je viša temperatura unutra nego debeli minus

kaj vrapčeki ne smiju u nutra...meni su baš zgodni..prešvercaju se malo uz ovčice i naklopaju..Ja imam na vrhu krova rešetke ..kao prirodna ventilacija...za sada ga ne mislim zatvoriti,jer u štali nije hladno

pozdrav ovčarima!
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kaj vrapčeki ne smiju u nutra...meni su baš zgodni..prešvercaju se malo uz ovčice i naklopaju..Ja imam na vrhu krova rešetke ..kao prirodna ventilacija...za sada ga ne mislim zatvoriti,jer u štali nije hladno

pozdrav ovčarima!

ma ne imaju oni i hranu svoje mjesto gdje dobe jesti ali kad dođu do stiropora onda ga cjelog pokljucaju
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
još imam pašnjaka...na kraju ispod ograde ,samo ga nisam stigla ograditi. Imam i preko ceste sa druge strane..tamo mislim raditi treću štalu za 40 ovčica, ali druge godine. Sad imam 32 ovce, pa 8 prvorotkih..sada se janje..i imam 18 mladih starih od 3mj do 6 mj.Sve ih ostavljam..čekam onove ovnove..i biti će to lijepo stado jednog dana...
 

dudo sb

Član
Tu od
10 Velj 2012
Poruka
38
novi sam ovdje pa me interesira kako i šta.koliko mi treba pašnjaka za cca 100 ovaca naravno ne odma nego možda na godinu
a de mi reci koja vrsta je najbolja za uzgoj mesa
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ovčica:kome prodaješ janjce? Koliko te koštao objekat sa svim tim ogradama i stadom?
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
najprije je suprug pojeo prvu turu od 8 kom..hehehe,,,a sad sam prodala ugostitelju (prijatelju od mog supruga) također 8 kom...imam još 10 za klanje ali još su mali. Ženske ne prodajemo..širim stado..do 100 matičnih..
Sve me jako puno košta..kao u svakom poslu, tako i ovdje moraš najprije ulagati...Sad radim drugu štalu..več je gotova, ali ju zbog lošeg vremena ne mogu montirati...Čekam ovnove iz Češke..mislila sam im napraviti novu štalu..hehe..ali se budu dečki stisnuli u prvoj štali...I ovnovi kasne zbog vremena..Ugodan vam zimski vikend ovčari!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Koliko te koštala ova prva štala? Zanima me jer je jako rijetko vidjet ovčare koji ovako kreću,odmah od početka sa full opremom bez kompromisa.
 

feliks1

Novi član
Tu od
9 Ožu 2011
Poruka
7
Koliko te koštala ova prva štala? Zanima me jer je jako rijetko vidjet ovčare koji ovako kreću,odmah od početka sa full opremom bez kompromisa.

Mislim da pravi odgovor nećeš nikad dobiti.Ova štala nije rađena s računicom i nije se radila da se povrati uloženo,ovdje je po srjedi nešto drugo_Onaj pickup parkiran pored štale govori "pametnom dosta"

ps. svaka čast urađeno je sa stilom
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
feliks1: mislim zarađivati...ali nako 2 godine...želim napraviti dobro romanovsko stado..i prodati..skupo... dobru i čistu romannovsku..i vratit će se možda uloženo...dajem sve od sebe
 

ovčica

Član
Tu od
24 Srp 2011
Poruka
281
feliks: obožavam te mile moje ovćice..svaku svoju kunu dam njima..i nije posrijedi nešto drugo...teška su vremena..ali ih obožavam...i kako bude..bude
 

Najnoviji postovi

Na vrh