• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Darijo jel ima problema s janjenjem ili se mogu same ojanjiti

One se same janje desi se primjer na 50 ovaca da 1 do 2 teže se janje pa treba pomoc u principu to se desi kod šilježnica i starih ovaca koje su vec za izdvojit iz stada
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav svima ako ko ima čistog romanovskog ovna za prodat nek mi se javi broj je 0979223526. Dali su pocela zimska janjenja kod vas? Kod mene je lagano krenulo sinoć jedna i nočas dvje romanovke.
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Pozdrav! Kod mene je janjenje pri kraju 80%. Većinom po jedno janje i troje blizanaca, ali su janjci zato krupni
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Imaš romanovke a kojeg si pustio ovna? Jel može ovca othraniti 3-4 kom ili ih prihranjuješ na dudu
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Imaš romanovke a kojeg si pustio ovna? Jel može ovca othraniti 3-4 kom ili ih prihranjuješ na dudu

Da imam romanovke ovan ti je mješanac romanovac vitemberg, a janjci, ja ostavljam pod ovcom dva janjeta a ostalo odvajam u poseban boks i hranim na dudu.Ovca može othranit 3 ali če sporije napredovat
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i kako ti napreduju janjci s njom?
ja sam u nekoliko navrata hranio sa zamjenicom i na kraju odustao. nikako nisam bio zadovoljan..
mozes li ukratko opisati koja zamjenica, omjer, koliko cesto i s kojom kolicinom hranis?
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
i kako ti napreduju janjci s njom?
ja sam u nekoliko navrata hranio sa zamjenicom i na kraju odustao. nikako nisam bio zadovoljan..
mozes li ukratko opisati koja zamjenica, omjer, koliko cesto i s kojom kolicinom hranis?

Nisam zadovoljan inace hranim sa mljekom radim na farmi muznih krava pa sam nosijo mljeko za janjce sad sam na bolovanju pa hranim sa zamjenicom i za sad hranim 4 na dudu rezultat jedno je uginulo drugo je neko mlitavo a dva su za sad hvala bogu dobro hranim sa saninom zamjenicom ali moje misljenje ko nema mljeka da ih hrani bolje prodat za sto kuna tak malo
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Da li netko hrani ovce sa silažom i sa sjenažom(ono omotano u foliju) i u kojoj količini za obrok?
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Ja sam hranio jednom sa zamjenicom pa su se janjci napuhali od onda samo mlijeko ali se ne isplati ko kupuje mlijeko
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pojačajte zamjenicu sa kiselim vrhnjem, punomasnim. Mi smo znali dodavat bjelanjak jajeta za proteinsko pojačanje.
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav svima! Moram se pohvaliti danas sam konačno nabavio Romanovskog ovnića četiri mjeseca starog. Planiram ga početi puštati na ovce u petom , šestom mjesecu . Da li neko ima iskustva sa puštanjem na ovce romanovca 9 mjeseci starog ? Ovce su u čistoj krvi. Hvala !
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da li netko hrani ovce sa silažom i sa sjenažom(ono omotano u foliju) i u kojoj količini za obrok?

Ja hranim ovce sa silazom, a i mnogi drugi u mom kraju, a hrane ljudi i sa sjenazom iz silosa ali to je isto kao i rolo bale.
Dajem im oko 2kg silaze pomijesno sa koncentratom ili lomom zitarica kako kada, u dva obroka po 1kg

Pozdrav svima! Moram se pohvaliti danas sam konačno nabavio Romanovskog ovnića četiri mjeseca starog. Planiram ga početi puštati na ovce u petom , šestom mjesecu . Da li neko ima iskustva sa puštanjem na ovce romanovca 9 mjeseci starog ? Ovce su u čistoj krvi. Hvala !

Ljetos sam pustio Romanovca staroga 9 mjeseci da pari ovce, ali je bio bas povelik za svoj uzrast. Odradio je posao dobro, ali se radilo o malom broju ovaca.
Ali mislim da je bolje da se stariji pusti, narocito zbog toga ako ima puno ovaca onda naj cesce stane sa rastom pa se nerazvije u velikog ovna.
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Na koju pasminu ovaca si pustio romanovca i koliko je bilo kom janjaca po ovci? Kakve su cijene janjaca kod vas,kolega je jučer prodao po 25kn/kg
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Na koju pasminu ovaca si pustio romanovca i koliko je bilo kom janjaca po ovci? Kakve su cijene janjaca kod vas,kolega je jučer prodao po 25kn/kg

Na Romanovske i jedna je ukrstena Romanovska - Virtemberg, za sada po dvoje jagnjadi po ovci. Ali to nema bas veze sa ovnom, broj jagnjadi prvenstveno zavisi od ovce.
Kod nas su jagnajd oko 2.5E/kg maksimalno 3, ali rijetko
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Ja bi na romanovku pustio suffolka al me malo strah zbog janjenja da ne bi janjci bili prekrupni
 

Najnoviji postovi

Na vrh