• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

vilenjaci

Novi član
Tu od
16 Stu 2013
Poruka
24
Pozz! Novi potpuno s ovcama kupili 6ovaca i ovna nakon mjesec dana počeo tući ovce da li bi ga trebalo odvojiti i da je stalno sam u boxu i samo ga puštati kod tjeranja jer ne bi htjeli da se sjeti tući i nas, a opet malo mi čudno da je stalno sam da više ne ide s njima van u tor. I jedno možda Vama glupo pitanje box je visina 1,20m dva boxa dalje je ovca s janjetom starim tjedan dana on to neće preskočiti ono uopće ne znamo šta mogu eto čitamo sve preko foruma i literature no drugo je praksa Vas iskusnih. Hvala na odgovoru,lp
 
Posljednje uređivanje:

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
oćemo trgovat evo nudim ovo :
28jbc4l.jpg


željko81bj u pravu si.
danas mi je bio frend da vidi moju prinovu koja semora janjit uskoro i zaplašio me sa nekakvom šugom..???? trenutno mi je ovca u zatvorenom odvojenom boksu u prostoriji gdje se nalaze i dvije krmače.. prozračno je , ima svjetla, toplo je , naspram onog odakle sam ju kupio kod mene ima puni pansion
jel ti to nudiš i prikolicu i sijeno....i sve skupa ?:icon_rofl:
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Ne baš striktan broj ali ne bi trebao imati više od 80 ovaca jedan ovan.
da nije malo puno 80 komada na jednog ovna ? ja imam na 45 ženskih 3 ovna,s tim da je jedan mlad,tek godina a ova dva obavljaju posao
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Pozz! Novi potpuno s ovcama kupili 6ovaca i ovna nakon mjesec dana počeo tući ovce da li bi ga trebalo odvojiti i da je stalno sam u boxu i samo ga puštati kod tjeranja jer ne bi htjeli da se sjeti tući i nas, a opet malo mi čudno da je stalno sam da više ne ide s njima van u tor. Hvala na odgovoru,lp
kod nas se to rješava tako što se ovnovi odvajaju sad negdje sredinom miseca,jer koje su ovce skotne skotne su(jel se tako kaže?)a ako ostane i dalje sa ovcama i počne ih tuć postoji mogućnost da neka izgubi janje i eto štete... i još jedna stvar,nikad ne okreći ledja ovnu,uvik ga imaj na oku....inače modrice znaju trajat jako dugo
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
20 ovaca je malo na ovna,zato i je lud,50-60 ovaca na jednog i onda mu nije dosadno!

Ja imam 3 i udario je kad sam janjce lovio a i ovce su se terale,al posle toga nista,ni negleda me sad vise kada udjem. neznam nemoze covjek tu bit puno pametan,a kolko cujem ljudi imaju puno veci problema sa ovnovima.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
jel ti to nudiš i prikolicu i sijeno....i sve skupa ?:icon_rofl:

a možemo se dogovorit.ovisno što nudiš u zamjenu i što te konkretno zanima...i rex može u paket ako si kupac :(rofl):
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
a možemo se dogovorit.ovisno što nudiš u zamjenu i što te konkretno zanima...i rex može u paket ako si kupac :(rofl):
dobro je da nije hladno pa trave ima još uvik,al nebi ovoliko sijena bilo na odmet...a za ostalo....ma neznam ni šta bi sa svojima a ne još okolo "kupovat":icon_fU:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Moji su već spremni za utovar oko 25 kg su, samo ih ne dam ovako male Ikiću po 20 kn, hrane imamo, a te novce ćemo dobit za njih i kad budu imali 35 kg.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Moji su već spremni za utovar oko 25 kg su, samo ih ne dam ovako male Ikiću po 20 kn, hrane imamo, a te novce ćemo dobit za njih i kad budu imali 35 kg.
jel već muzeš ili uopće ne ?
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
jedno pitanjce....da li iko iz unutrašnjosti muze ovce i radi sir ili ih držite samo radi janjaca ?
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
jedno pitanjce....da li iko iz unutrašnjosti muze ovce i radi sir ili ih držite samo radi janjaca ?


Znam za ljude koji su imali ovce zbog mljeka, uglavnom frizijke.
Na paši je mlječnost slaba ili ljudi nisu našli računicu. U intenzivnom uzgoju, na jalsama i uz koncentrat je mlječnost 200-300% veća. Ali opet pitanje računice, bolje rečeno cijene i plasmana sira obzirom na skup način držanja.

Suma sumarum malo ljudi je pokušalo držati ovce, a da im je primarna mlječnost tj. da ih muze, još je manje onih koji su opstali.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
a kod mene su janjci praktično nusproizvod....cilj ih je odvojit šta prije radi mužnje i proizvodnje sira,doduše,plasman je gotovo osiguran svakom ko se bavi proizvodnjom zbog turizma....
 

anja

Novi član
Tu od
15 Pro 2013
Poruka
23
Pozdrav svima! Imam 50 kom ovaca solč.-jez. pasmine i suffolk ovna. Pošto 90% ovaca ima jedno janje,zanima me kako bi bilo sa ovnom romanovcem i da li bi sufolk mogao skakati na romanovku pošto su janjci dosta krupni kod janjenja
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav svima! Imam 50 kom ovaca solč.-jez. pasmine i suffolk ovna. Pošto 90% ovaca ima jedno janje,zanima me kako bi bilo sa ovnom romanovcem i da li bi sufolk mogao skakati na romanovku pošto su janjci dosta krupni kod janjenja

Pozdrav Romanovac na Slovenke ti se neisplati dobit ces isto janjaca samo sitnije, ali sufflok ovan na romanovke ti je pun pogodak ja imam romanovke i pusto sam suffloka na njih rezultat je bio odlican puno janjaca brzi rast sa dva i pol mjeseca 25 do 27 kg.Prosjek janjenja je bip 3 po ovci bilo je ovaca koje su dale i četvorke
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
Pozdrav Romanovac na Slovenke ti se neisplati dobit ces isto janjaca samo sitnije, ali sufflok ovan na romanovke ti je pun pogodak ja imam romanovke i pusto sam suffloka na njih rezultat je bio odlican puno janjaca brzi rast sa dva i pol mjeseca 25 do 27 kg.Prosjek janjenja je bip 3 po ovci bilo je ovaca koje su dale i četvorke

Pozdrav ako ko ima čistokrvnog ovna Romanovc slobodno mi se može javit malo bi prosirijo stado 0979223526.
 
M

mikicamilojevic

Guest
Pozdrav Romanovac na Slovenke ti se neisplati dobit ces isto janjaca samo sitnije, ali sufflok ovan na romanovke ti je pun pogodak ja imam romanovke i pusto sam suffloka na njih rezultat je bio odlican puno janjaca brzi rast sa dva i pol mjeseca 25 do 27 kg.Prosjek janjenja je bip 3 po ovci bilo je ovaca koje su dale i četvorke

kolega,kakva je kombinacija pusti teksela na romanovke
 

Darijo

Član
Tu od
24 Pro 2013
Poruka
30
kolega,kakva je kombinacija pusti teksela na romanovke

Bilo koju mesnatu pasminu ovna, uključujući teksela, miješati s čistim romanovkama dat će dobre rezultate. Plodnost će imati po ovci-majci, a radman i brz prirast po ovnu. Pozz
 

Najnoviji postovi

Na vrh