• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Oni koji markiraju stoku bi trebali vodit evidenciju . Znaći selekcijska ili po novom Poljoprivredno savjetodavna , vetrinarska i na kraju agencija za plaćanje .
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
Oni koji markiraju stoku bi trebali vodit evidenciju . Znaći selekcijska ili po novom Poljoprivredno savjetodavna , vetrinarska i na kraju agencija za plaćanje .

Naj jednostavnije je otići kod Veterinara ili čak i nazvati istoga sa kojim si dobar i reći mu broj,on unese i vidi na kome se vodi (tko je zadužio ušnu markicu).
"agencija za plaćanje" ima zadatak plaćanja poticaja i dr. a označavanje i evidenciju vodi- HPA:Kiss::Kiss:
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav,
evo relativno sam novi u ovom "poslu" ali volim ovce i htio bi ih i vise hranit imat, ali naravno kome ih prodati kasnije, pa me zanima dal postoje neke udruge zadruge ili otkup janjetine-ovcetine za neke mesnice se mozda gdje kod vas negdje postoji?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kod nas Slavonaca ti jedino masovnije kupuju Dalmatinci na stočnim sajmovima. Ovo ostalo sve slabo, osim ako nađeš neke ugostitelje kojima stalno treba roba.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Znaci ovako da postoje neka udruzenja nista? sve se svodi na snadji se druze..
Kakve su cijene kod vas janjetine mislim vidim da ima od 40kn sto je po meni stvarno mizerija
neznam, mozda krivo razmisljam ali takvim cjenama samo jedni druge rusimo.
I kod mene misim nema otkupa na sajmovima barem u okolici, jedino ugostitelji za svadbe i tak.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Pozdrav !
Razmišljam si već neko vrijeme nabaviti jedno dvoje janjadi čisto da probam. Imam voćnjak kojeg ne mogu i ne želim više toliko kositi pa bi ovce bile idealne kosilice. Imam i objekata za preko zime a i sijena i zrnate hrane viška.. Jutros sam slučajno nabasao na ovo http://www.njuskalo.hr/domace-zivotinje/2-ovce-2-janjeta-ovan-oglas-9074683 pa me zanima mišljenje Vas iskusnijih. Imam viška kukuruza pa sam mislio mijenjati za bređu iz oglasa kad čovjek već uzima kuruzu
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ako vec planiras par ovaca imati kao kosilice onda uzmi slovenku ako je za svoje potrebe da kad ikad mozes nesto i priklati!
U stadu obavezno ovan mora biti stalno,da ih nehranis utaman.
Cjena ti je oko 500-600 kuna i pripazi da neklece,da imaju ljepu vunu i zube.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
I kod nas je cjena janjetine na ponudi od do,sve zavisi i od robe,al zato svaka roba ima svog kupca.
Ljepi debeli janjci odose za Dalmaciju preko cjele godine a cjena nikada skoro nije ta koju si ti naveo,nekazem da nema jeftinije al i oni znaju sta hoce pa janjce po 17-18 kn nece ni gledat. ljepo debelo janje uvjek se moze prodati,al se onda tom poslu moras maksimalno posvetiti,radit na vise,imat stalno janjaca i onda ce covjek moci racunati na tebe stalno.
Ja imam jednog kupca al postenog,isto tako u blizini je hotel,feste,svadbe,sta da ti kazem,preko 26 kg janje nemam,sve prodano.
Iskljucivo se bavim uzgojom janjetine i nista drugo,nevalja svastariti!
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Jasno Zeljko, al ja kazem samo s cim sam se susreo cuo vidio cijenu, al mislim da je to ipak premalo, po meni je normalna cijena 100e janje i gotovo, barem ja tako rjesavam ovo malo sto imam, nemam puno ali evo ako bude sve po planu htio bi na proljece prosiriti stado, nekako sam misljenja da bi se dalo od tog nekako zivjeti mislim popuniti budjet barem ako nije neka velika brojka stada.
Da slazem se tobom ili jednog posla se primit ili bolje nista ne pocinjat.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Pozdrav !
Razmišljam si već neko vrijeme nabaviti jedno dvoje janjadi čisto da probam. Imam voćnjak kojeg ne mogu i ne želim više toliko kositi pa bi ovce bile idealne kosilice. Imam i objekata za preko zime a i sijena i zrnate hrane viška.. Jutros sam slučajno nabasao na ovo http://www.njuskalo.hr/domace-zivotinje/2-ovce-2-janjeta-ovan-oglas-9074683 pa me zanima mišljenje Vas iskusnijih. Imam viška kukuruza pa sam mislio mijenjati za bređu iz oglasa kad čovjek već uzima kuruzu

Ovo je dzaba, naravno ako su ovce uredu.
Kod nas su duplo skuplje, ta od 400kn bi kod nas bila 800 i sve tako dalje
Ovce su kod nas bas na cijeni i slabo ih ima za kupiti
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Znaci ovako da postoje neka udruzenja nista? sve se svodi na snadji se druze..
Kakve su cijene kod vas janjetine mislim vidim da ima od 40kn sto je po meni stvarno mizerija
neznam, mozda krivo razmisljam ali takvim cjenama samo jedni druge rusimo.
I kod mene misim nema otkupa na sajmovima barem u okolici, jedino ugostitelji za svadbe i tak.

Ja prodajem zaklane po 50 kn i to je najniže što može. Dalmatinci ne idu ispod 65-70, a paška je po 90 kn. Šta je moje janje lošije od paškog, ja ne znam. Na slavonskom janjetu imaš mesa da se najedeš barem.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ta od 400 je vjerovatno bez zubi ili ko zna sta je kad je 400,spremna za ćevape.
600 je nekakva realna cjena!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Jučer sam dovezao tu bređu za 600kn tj.za 5m kukuruza. Široka je ko stelna krava i kolko se ja razumijem u životinje i trebala bi se janjiti uskoro... e tu trebam Vaše savjete što,kako,gdje,jel tu treba kakvih asistencija,kakvog cijepljenja dva tri dana nakon janjenja kao kod svinja.
još me zanima pošto imam svinje sve markirane i upisane u PG kako sad da i ovu ovcu i buduće janjce upišem...ova ovca je neregistrirana ??????
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma za jednu ovcu ne moraš ništa upisivat... Ne moraš ništa cijepiti, samo pripazi da se sigurno ojanji i da janjci odmah po janjenju posisaju prvo mlijeko. I ovci izdoji dva tri mlaza iz vimena rukom da skineš čepove sa sisa.
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
poštovani ovčari pozdrav,htio se bavit kozama al evo me sad sa ovcama,sasvim slučajno al eto krenulo pa...inače živim na otoku Pagu....45 rasplodnih i tri praza...imam dvi "štale" i htio bi izgradit treću,pravu štalu,al mi niko nezna reć za propise...prije si mogao kako si htio a sad neznam jel treba gradjevinska il nešto slično...pa ako ko ima kakvih saznanja nek napiše,pomoglo bi meni a vjerujem i drugima
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ma za jednu ovcu ne moraš ništa upisivat... Ne moraš ništa cijepiti, samo pripazi da se sigurno ojanji i da janjci odmah po janjenju posisaju prvo mlijeko. I ovci izdoji dva tri mlaza iz vimena rukom da skineš čepove sa sisa.

pa ne planiram ostati na toj jednoj. muške janjce bi klao a jedno dvije tri bi si ženske još ostavio i nabavio nekog solidnog ovna.pa meto zanima sad kako da u startu odmah papire rješim ? inače prinova na imanju se polako privikava,malo bleči ujutro i navečer,, u startu je slabije jela al vidim da sad polako brije i šrot i zrno i stalno sijeno žvakolji:icon_super: ...nazvah je Feriha:(inlove):
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
metuzalem: Dobro nam došao! :) Ma to će ti najbolje reći lokalne vlasti, ili probaj kontaktirat područnu Poljoprivredno savjetodavnu službu, PSS Zadar, na linku ćeš naći brojeve telefona.

http://www.savjetodavna.hr/?page=addressbook,19

Inače, jel tvoje ovce jedu slavonsku lucernu? Od nas voze već 2.godinu u Kolan kamionom lucernu...
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
metuzalem: Dobro nam došao! :) Ma to će ti najbolje reći lokalne vlasti, ili probaj kontaktirat područnu Poljoprivredno savjetodavnu službu, PSS Zadar, na linku ćeš naći brojeve telefona.

http://www.savjetodavna.hr/?page=addressbook,19

Inače, jel tvoje ovce jedu slavonsku lucernu? Od nas voze već 2.godinu u Kolan kamionom lucernu...

eh lokalne vlasti....to je već duga priča....naravno da jedu još kad bi se mogli dogovorit za malo bolje cijene...ih di bi nam bio kraj
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
možda nekom pomogne....nedavno sam kupio petnaestak ovaca od jednog "čobana" i sve su bile sapete(vezane noge da ne skaču preko zidova) što i nije tako strašno ako se redovito minja sapon(povezuju noge naizmjenično)...i onda mi se jedna zabužala u smrič i nisam je mogao nać par dana što je bilo dovoljno da izgubi snagu. e kako je samo ležala tako je nuždu činila po sebi a na ovako toplo vrime su je muhe napljuvale i dok sam je našao i donio doma već su se pojavili crvi....ružno izgleda stvarno....pitao starije ljude šta radit u takvom slučaju i rekli su mi da su oni znali prolivat petrolej po tim ranama i da bi ovce znale preživit...to mi se nije svidilo,pa sam bio u veterinara i savjet je bio ošišat i namazat svinjskom masti,onako,bogato....i evo je,već par dana je živahna,koža se na tom mistu obnovila,crva nema,jede,kenja ko šampion....nadam se da će sve bit ok...
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
Ja prodajem zaklane po 50 kn i to je najniže što može. Dalmatinci ne idu ispod 65-70, a paška je po 90 kn. Šta je moje janje lošije od paškog, ja ne znam. Na slavonskom janjetu imaš mesa da se najedeš barem.

kod mene je pred Božić i Uskrs 100 kuna,normalnim danima 80,težina očišćenog cca 5-9 kili....kad usporedimo ukupno,dodje na isto 15*50=750 ili moji 7*100...isti k...
 

Najnoviji postovi

Na vrh