• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

B

blacky8

Guest
Ništa drugo, jedino tak da nekak nema volje ni za jelom ni za trčanjem za drugim ovcama itd. Dns se baš bila ispružila na bok ko da je uginula al nije, sad sam gledao digla se je malo, dali smo joj friško nakošene trave, malo je pojela i više niš, neće ni zobat niti dobre krme jest... Sve malo pošnjova, jede min dvije i to je to
 

Dario6

Novi član
Tu od
10 Lip 2012
Poruka
11
Pozdrav...
Kupio bih si jedno janje za početak...
Pa me zanima cjena janjica malih ...
Mlijeka imam od krava jer imam 20 krava muznih ,,,
Pa dali dok je malo mu treba davati sta osim mlijeka?
Kada poraste ima sjena i malo kukuruza i žita... ?
Imam puno dasaka i paleta pa bih janjicu napravio malu stalicu.... !
Ako mi se svidi posao kada poraste pa ga prodam mozda kupim dva...!
Ali me zanima jel se moraju prijaviti i imali kakvih cestih bolesti ?
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Ništa drugo, jedino tak da nekak nema volje ni za jelom ni za trčanjem za drugim ovcama itd. Dns se baš bila ispružila na bok ko da je uginula al nije, sad sam gledao digla se je malo, dali smo joj friško nakošene trave, malo je pojela i više niš, neće ni zobat niti dobre krme jest... Sve malo pošnjova, jede min dvije i to je to

Kako ovca, jel bolje? Jeste zvali veterinara da je pregleda?
 
Z

zoran-meri

Guest
Pozdrav svima od Zorana i Meri.Nismo novi samo na forumu nego i u ovčarstu Imamo nekoliko svoih ljubimaca i sve sto znamo jest da imaju 4 noge,rep i usi ,stoga svaki savjet i informacija su dobro dosle

unaprijed zahvaljujemo
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
I ja sam novi,imam 6 ovaca i jednog ovna.Živim u Poreču i to sam krenuo skroz neplanski,pa ćemo vidjeti.Naime,prvo sam imao želju krenuti sa kozama,ali isam se predomislio ;) . Uskoro će biti i par slika.
Evo jedan stari ovčarski film,uživajte :)

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=duwqHFvVOvw[/YT]
 

zoranv

Novi član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
24
Hvala na dobro došlici.Vidim da je forum malo uspavan,pa da stavim par slika i da ga oživim :)


Krenuo sam sa uzgojem ovaca.Mislim da je lakše raditi sa ovcama ,nego sa ljudima :) :)

Evo jedna mala štalica,za 300-400 ovaca



Uploaded with ImageShack.us


tu su moje ovčice ;) :)



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us



A evo mog "komadanta"



Uploaded with ImageShack.us

Sad mi je u pušnici umjesto pršuta,ovo




Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

cika Mato

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
155
pozdrav ekipa nije me bilo dugo ali evo me živ sam za sad
zanima me laktacija ovaca koliko traje dugo i da li se tu racuna i vrjeme koje janjci doje ili samo mužnja.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo kako izgledaju moje jasle za ovce. Inace su mi se pokazale odlicno, rastur hrane je skroz minimalan, jer sav visak sijena koji ovce izvuku ispadne u korito pa ga ovce preberu ili ako ga nestignu prebrati vratim u jasle, uz to su visenamjenske, sem sto sluze za sijeno, imaju i korito za silazu i koncentrovanu hranu, pa su tako 2 u 1 :drink:

spa1052.jpg


spa1051.jpg


s6304591.jpg


s6304588.jpg


A ovu su jedne manje koje sam radio za jednoga covjeka

s6305568.jpg


s6305570.jpg


s6305572.jpg


s6305574.jpg


s6305577.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja sam imao nekoliko godina. Vakcina jedino sigurno rješenje. Ili pazit na hranidbu i pred puštanje na pašu nahranit stado sijenom.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nemoguca misija,davanje sijena.Vakcinacija da ali VAKCINE I FASKOVERM 5000KN.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja ne znam koja je tvoja računica, ali izračunaj koliko ti janjadi krepa, i to uvijek od enterotoksemije nastradaju oni najbolji koji najviše jedu. 5000 kn je 8 janjaca cca, a ako imaš problema sa enterotoksemijom sigurno ti godišnje ugine više od tih 8 komada.

A zašto je sijeno nemoguća misija? Stalno su vani ili nešto drugo?
 

borna

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
34
Imam jedno pitanje!? Dali netko zna gdje se moze naci bivsi vlasnik ovaca po markici? Znaci trebam neku evidenciju brojeva i da nađem na koga su ovce prijavljene tj markice koje im se nalaze na ušima!
 

Najnoviji postovi

Na vrh