• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

seljo

Novi član
Tu od
4 Velj 2010
Poruka
5
Re: ovčarstvo

hrc kaže:
Pa da, dva mjeseca..to stavim kad iznenada ostaje za rasplod ženka koja je bila za klanje:D
Ne možeš ti to stegnuti dovoljno jako(čast iznimkama..ja nisam ni probavao tako nešto).Vidjet ćeš možda ti ovdje netko odgovori...ima tu boljih i iskusnijeh ovčara od mene.
Kliješta i gumice ne koštaju puno, a lako se njima radi i nemaš brige da originali neće odraditi svoje.
Koliko imaš ovaca? Koje su pasmine?

Ma ja sam frajer, bum ja stegnul to bez problema :rolfer: :rolfer: :rolfer:
Kupit cu si kljesta onda samo neznam dal ce mi se isplatit :?

Naime imam stado od :finga: 3 ovce od kojih sam dobio 2 muska i 2 zenska janjeta :supz:
Jedna ovca je slovenka, a druge dvije mjesanke slovenke i romanovske pasmine.
Imao sam i ovna ali je crkao :cry: :cry: :cry: prosle godine, a bil je tak ljepi , "original" romanovski .
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Re: ovčarstvo

Prijatelju "seljo".
Prave gumice za kupiranje ili odstranjivanje testisa kod janjaca koštaju par lipa po komadu,imaš ih u svakoj veterinarskoj apoteki,prava gumica steže konstantno i kako rep odumire priteže sve jače,čak većina ima u sebi
antibiotik da ne dodje do otrovanja,tako da se ne igraš sa kojekakvim priručnim gumicama.
Kliješta ti isto nisu prijeko potrebna,ja imam 50-60 ovaca i sve što kupiram radim bez kliješta,gumicu raširiš prstima(razvučeš) bez problema,ovaj koji drži janje provuče rep kroz gumicu i cijela mudrost,ako nemaš stotine janjaca onda ti ne trebaju kliješta.
 

seljo

Novi član
Tu od
4 Velj 2010
Poruka
5
Re: ovčarstvo

Puno hvala na odgovoru
Kupujem u ponedjeljak gumice pa cu rucno razvlacit :mrgreen: da i to naucim raditi.

Jos koju godinu i bit cu pravi poljoprivrednik :lol: :lol:
 
D

darkoR

Guest
Re: ovčarstvo

klijesta sam platio u ivanicu 105kn. sa njima koliko sam radio i sam mozes postaviti.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Re: ovčarstvo

POZDRAV SVIMA !
imam pitanje:
Da li netko zna ima li u Hrvatskoj i kod koga cistokrvnih ILLE DE FRANCE ovaca ,
na kojoj adresi se moze kupiti cistokrvnih janjaca te pasmine sa papirima'
Bio bih jako zahvalan ukoliko netko zna da mi javi !
 
R

rony

Guest
Re: ovčarstvo

matično stado il de franca
kod pleternice selo kuzmica
vl.vidović milan
mob 098/953-4076
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: ovčarstvo

kako najbolje podići janjce koji ostanu bez majke ili budu odbačeni? mislim u kombinaciji sa kravljim mlijekom? jel ima koji recept ili dodatak za uspješno podizanje janjaca na taj način.

hvala unaprijed
 
A

AlanSli

Guest
Re: TRAVNIČKA PRAMENKA

bok imam par romanovki.okotile se imaju po dva para janjaca,vidio sam da im otpada vuna,dajem im vitsmine jecam kuruz,tor je cist,dal ko zna,hvala,
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: TRAVNIČKA PRAMENKA

Dobrodošao!
Ovce ti imaju šugu!
Moraš zvat veterinara i cijepit ih protiv šuge...
 
F

feliks

Guest
Re: TRAVNIČKA PRAMENKA

Preparat ivektrin 1-2- ml po jednoj ovci zavisi od težine ponovi za 10-14 dana i rješio si problem,možeš i sam bez veterinara ako ti ima ko pomoć za prihvatit ovcu.Okreneš na leđa i ispod prve plećke ondje gdje nema vune pod kožu ubrizgaš i to je to.
 
A

AlanSli

Guest
Re: TRAVNIČKA PRAMENKA

hvala,nemaju nikakve rane i bubica,koža čista gdje nemaju vune,dal im fali selena,ostale ovce čiste,ne otpada vuna,dalkak ste rekli,pozdrav
 
A

AlanSli

Guest
Re: Ovcarstvo POMOC!

pozz,držim ovce ,koje su se okotile ispada vuna,na mjestima gdje nema vune čisto je,nema buba,ostale ovce dobro,kaj da radim,držim ih uredno.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: ovčarstvo

nesto se to malo spominjalo prije u ovoj temi. u mlijeko je dobro umutiti jaje, ali ne svaki put. jednom dnevno, svaki drugi dan..
ja nisam imao uspjeha sa janjcima koji se hrane na flasicu :roll:
obicno ostanu zakrzljali, ne rastu kao i ostali. vjerovatno zato sto ih hranimo sa mlijekom u prahu a ne kravljim mlijekom. iako dobiju cesto i dovoljnu kolicinu.

nego, mene zanima kako rjesavate plasman janjaca? imate stalne kupce na veliko ili za svaku turu trazite ispocetka kupce?
posto sada idu janjci kod vas?
 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
Re: ovčarstvo

prodaja ide katastrofalno..nista..janjaca koliko hoces ali nema tko kupiti..inace ide u mesnicu,alis ad ni njima neide pa cekamo bolja vremena..samo prerast ce...trenutno jos idu po 20 kn/kg(to mal sto ode),ali mislim da nece jos dugo..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: ovčarstvo

po 20.. meni je neki dan prekupac nudio 17 bez markica, a danas je bio neki nudi 18 ali hoce markice i papire.
svi kazu da ima strasno puno janjaca..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: ovčarstvo

za hranjenje janjaca na dudu je najisplativije zamjensko mlijeko u prahu jako je jednopstavno za pripremu i janjci idu jako dobro , mislim da ispada oko 2 kn. po litni u konačnici a a puno je bogatije za ishranu nego mlijeko što se kupi u trgovini
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: ovčarstvo

u Bosni koštaju janjci do 7 KM tojest 3,5 eura po kili žive vage,i ima mjeseci kad se janje nemože kupiti jer ih nema. cijena u mesnici ide do 7,5 eura po kili.uglavnom nije lako naći janje. za prvi maj novu godinu i slično to je nemoguća misija.
 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
Re: ovčarstvo

ma krenut ce i ko0d mene sad..dok korizma prodje..kazes 18 sa markicama??mi prodajemo u mesnicu,i hvala bogu jos netrazi nis,a da i 20 kn,,..za preko 40 kg dade 19..ali mu stari sve oguli...
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Re: ovčarstvo

nikola75 kaže:
POZDRAV SVIMA !
imam pitanje:
Da li netko zna ima li u Hrvatskoj i kod koga cistokrvnih ILLE DE FRANCE ovaca ,
na kojoj adresi se moze kupiti cistokrvnih janjaca te pasmine sa papirima'
Bio bih jako zahvalan ukoliko netko zna da mi javi !

Citiram sam svoj post.
Nabavio sam čistokrvne ile de france janjce,mlade šilježice:


Šteta što ova plemenita pasmina u Hrvatskoj nije zastupljenija,jer ima jako dobra svojstva: plodnost,poliesteričnost,brz napredak janjadi,ukusno meso,veliki randman,idealna za naše uslove držanja i klimu...
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Re: ovčarstvo

lijepo izgledaju koliko su stare , pošto si plačao , što češ za ovna?
 

Najnoviji postovi

Na vrh