• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

H

hrcko

Guest
Ljudi, ima tko istocno frizijskih za prodati ili laval ovaca tj mlijecnih?
pozdrav! što se tiče istočno frizijskih... prodaje neki tip u Varaždinu,ima ga na njuškalu.može i zamjena,svašta nešto! (ako već nisi vidio taj oglas...)
 

tihomir-bj

Član
Tu od
10 Tra 2011
Poruka
76
pozdrav! što se tiče istočno frizijskih... prodaje neki tip u Varaždinu,ima ga na njuškalu.može i zamjena,svašta nešto! (ako već nisi vidio taj oglas...)

Vidio sam ali zadnji put kada sam ga zvao trazio je 1.200 kuna a mislim da su bez papira pa plus jos moram doci do gore...uposto sma iz bjelovara pa trazim nesto povoljnije:))
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Nemoj biti toliko blizak sa ovcama, ocito te vidi kao konkurenciju:)))))))

Malo se zezam... Najbolje da ga vezes ili negdje odvojis.... Moj plan je da ne kupujem ovna vec posudim od nekog dobrog ovna na tjedan dana da se poigra sa ovcama paga tada vratim...

Ti se šališ ali ima ti u tome dosta istine
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma gluposti.Ja nisam mogao prodat superkvalitetne šilježice slovenke ni po 800 kuna komad,stare 4-5 mjeseci.
 
H

hrcko

Guest
Ma gluposti.Ja nisam mogao prodat superkvalitetne šilježice slovenke ni po 800 kuna komad,stare 4-5 mjeseci.
iako te tvoje šilježice i vrijede te novce, ali i ako netko kreće u nekakav posao gleda da za početak prođe što jeftinije. a ni tebe ni mene niko neće ni pitati koliko si uložio u njih...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne,nego ljudi ne cijene kvalitetu,a i nestručni su.Pogotovo ako krećeš u uzgoj trebaš kvalitetna grla kako bi imao kvalitetno stado sutra.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
šta mislite o križanju slovenki i romanovki??

ja imam jednu romanovku i ovna slo. - ona se janji svakih 7 mjeseci i svaki drugi okot ima dvojke


-kako se sada kreću cijene janjaca od 28 - 36 kg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma sad je cijena katastrofa.Brat je vozio na sajam u Pleternicu,pa mu je Tangar reko da ni ne ulazi jer im uopće ne treba janjadi. Kolega iz Dalmacije ima stado od 200 ovaca,kaže da od Božića nije prodao ni janjeta.
 
B

blacky8

Guest
Još jedno pitanjce. Ovca je prije 2 dana slomila nogu i čini se da niš od nje ne bude nažalost... Slabo jede, slabo pije, nikam nemre... Dodatno otežava situaciju to kaj se dns ojarila. Malog smo nekak naučili da cica dok ona leži ali nije to to jer kak ona leži mlijeko je dolje a mali vuče cicu gore tak da cica na prazno

Dns sam kupil dudu pa mu bumo davali kravlje mlijeko malo pomalo... Da li ima neko još kakav savjet u vezi toga kad se janje mora na dudu hranit? Kolko mu davat, kak često i sve ostalo s tim?
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Ne,nego ljudi ne cijene kvalitetu,a i nestručni su.Pogotovo ako krećeš u uzgoj trebaš kvalitetna grla kako bi imao kvalitetno stado sutra.

Abrkili a tko ti danas želi kupiti ovce za rasplod? onima koji imaju novaca ti je jedino janjetina fina i to na tanjuru servirana , a ostali narod ti nema za kruh a kamoli da kupuje rasplodne ovce za neke velike novce već če kupit što se jeftinije nudi...a ljudi koji imaju iskustva s uzgojem ovaca itekako prepoznaju kvalitetu ali večinom imaju svoja stada kakva -takva i ne kupuju nova grla .
 
H

hrcko

Guest
ja sam imao takav problem... hranim ovce oko 8 sati ujutro i u 16 sati popodne,tako sam i njega hranio.iako mu se može još dati mlijeko i oko podne.moraš paziti da ne bude pretoplo. a ako je hladno dobit će proljev...[/QUOTE]
Još jedno pitanjce. Ovca je prije 2 dana slomila nogu i čini se da niš od nje ne bude nažalost... Slabo jede, slabo pije, nikam nemre... Dodatno otežava situaciju to kaj se dns ojarila. Malog smo nekak naučili da cica dok ona leži ali nije to to jer kak ona leži mlijeko je dolje a mali vuče cicu gore tak da cica na prazno

Dns sam kupil dudu pa mu bumo davali kravlje mlijeko malo pomalo... Da li ima neko još kakav savjet u vezi toga kad se janje mora na dudu hranit? Kolko mu davat, kak često i sve ostalo s tim?

da li netko ima kakvih iskustava sa križanjem virtemberg ovaca sa suffolk ovnovima???

Ubuduće ne pisati 2 posta jedan za drugim,jer se gubi red i preglednost foruma.U donjem desnom kutu posta imaš opciju EDIT.Pa klikni i nadopiši što si zaboravio.

abrkili
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ma sve slovenci.Jedan je tip prodao po 17 kn,na silu je namolio mesare da uzmu,u nekoj teškoj je besparici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh