• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ovčarstvo

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
jeli ima neko problema sa krpeljima na ovcama i kako ih riješava??

Šišanje i kupanje ovaca nekim insekticidom,a to je ujedno i dobar tretman protiv šuge... No kratkog je to vijeka,jer ako imaš puno šikare i krpelja u okolišu uvijek će ih biti.

Zdrava ovca ne bi smjela imat problema sa krpeljima,tj da se bolje izrazim,ne bi joj smjeli radit neku ozbiljnu štetu.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Šišanje i kupanje ovaca nekim insekticidom,a to je ujedno i dobar tretman protiv šuge... No kratkog je to vijeka,jer ako imaš puno šikare i krpelja u okolišu uvijek će ih biti.

Zdrava ovca ne bi smjela imat problema sa krpeljima,tj da se bolje izrazim,ne bi joj smjeli radit neku ozbiljnu štetu.

ok hvala vidjet cu jos....
 

Sika

Član
Tu od
16 Sij 2012
Poruka
77
Evo slike jednog malog romanovskog ovnica.
dsc00058.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
vojvodjanin: Jesi ih tretirao protiv parazita prije istjerivanj na pašu?
 
B

blacky8

Guest
Imam mali problemček. Malo janje staro skoro 6 tjedana, od malena mu se daje mlijeko na dudu, izgleda nekak napuhnuto, tak već par dana. Mlijeko mu dajemo 3 puta dnevno i sad je odbio pit mlijeko, čak nije niti tulio za mnom kak zna dok dolazim il odlazim od njeg. A i sam jede dosta trave koliko sam vidio. I jako ubrzano je počeo disat. Što bi mu moglo biti? :/
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Imam mali problemček. Malo janje staro skoro 6 tjedana, od malena mu se daje mlijeko na dudu, izgleda nekak napuhnuto, tak već par dana. Mlijeko mu dajemo 3 puta dnevno i sad je odbio pit mlijeko, čak nije niti tulio za mnom kak zna dok dolazim il odlazim od njeg. A i sam jede dosta trave koliko sam vidio. I jako ubrzano je počeo disat. Što bi mu moglo biti? :/


prejeo se,čaj od komorače sa medom pomaže.ima grčiće od toga i boli ga.ako neće da pije onda duža duda sa strane u usta i dajte mu da popije,ali ne previše,radije često a mali obroci,ka prođu grčići onda će početi i jesti normalno,ali treba paziti sa količinom mlijeka u jednom obroku.bolje manje nego više.
vjerujem da kolega abrkili ima bolji savjet odo ovoga.
 
B

blacky8

Guest
prejeo se,čaj od komorače sa medom pomaže.ima grčiće od toga i boli ga.ako neće da pije onda duža duda sa strane u usta i dajte mu da popije,ali ne previše,radije često a mali obroci,ka prođu grčići onda će početi i jesti normalno,ali treba paziti sa količinom mlijeka u jednom obroku.bolje manje nego više.
vjerujem da kolega abrkili ima bolji savjet odo ovoga.

ma već par dana mi se čini napuhnut a sad nit ujutro nit sad u podne nije htio pit i fkt ubrazno diše... jučer je travu jeo ko lud, dns nisam baš gledao jel ju je jeo il nije.
Svaki savjet je dobrodošao :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma već par dana mi se čini napuhnut a sad nit ujutro nit sad u podne nije htio pit i fkt ubrazno diše... jučer je travu jeo ko lud, dns nisam baš gledao jel ju je jeo il nije.
Svaki savjet je dobrodošao :)

probaj,i moj je bio takav.sve je to zbog njihove proždrljivosti,sad neće dude jer mu se gadi pošto mu je to nanijelo bol.ali nebi bilo loše da mu u čaj dodaš i malo kvasca da promjeni floru u crijevima,napuhnut jer jer ima mjehurića zraka u stomaku i kad kaki boli ga.znači prvo riješiš bol i da mu probava krene kako treba,čim to prestane opet će jesti kako treba,ali polako sa mlijekom.moji obroci su max 150ml.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Znači sa mlijeka na mladu travu? Kardinalna pogreška. Mladu travu smiju jesti samo ovce koje su 365 dana vani,a ovako ga pustit da se naždere naglo je smrtno opasno.

Stavit ga u zatvoreno,da ne može jest travu,dat mu finog sijena,ne nekakav krš.Najbolje bi bilo otave,da mu potakne predželuce na rad.Bez ikakvog zrna,samo sijeno i voda.

I bilo bi njemu dosta flašice,već je trebao sam jest sijeno i preživat.

I napravit u pola litre vode otopinu dva svježa kvasca i nalit u njega polako,jer neće sam popit sigurno.To mu treba za rad predželudaca. Ujutro i navečer ga zalijevat time,dok ne počne normalna probava.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Znači sa mlijeka na mladu travu? Kardinalna pogreška. Mladu travu smiju jesti samo ovce koje su 365 dana vani,a ovako ga pustit da se naždere naglo je smrtno opasno.

Stavit ga u zatvoreno,da ne može jest travu,dat mu finog sijena,ne nekakav krš.Najbolje bi bilo otave,da mu potakne predželuce na rad.Bez ikakvog zrna,samo sijeno i voda.

I bilo bi njemu dosta flašice,već je trebao sam jest sijeno i preživat.

I napravit u pola litre vode otopinu dva svježa kvasca i nalit u njega polako,jer neće sam popit sigurno.To mu treba za rad predželudaca. Ujutro i navečer ga zalijevat time,dok ne počne normalna probava.


moj je postepeno birkao travu još i kad je nije bilo zelene kao sad.evo nakon kvasca i homeopatije polako gricka i sijeno,liže slani kamen i dobije čaja za piti
 
B

blacky8

Guest
Ma njega smo morali odbit od mame jer nije imala mlijeka a čini se da nije uspio baš kolostruma podudat u početku jer je kržljav... Janjac star tjedan dana od njega je duplo veći al raste taj mali pomalo...

Ma i on je u početku sam malo čupkao travu i sad je poludio za njom, malima dajemo finu krmu al njega to uopće ne interesira, sam mlijeko i trava. I da, znam da sam neće popit, trenutno za niš ne otvara usta, a i sumnjam da mu to bude fino :)

Ok znači čaj od komorače i otopina od kvasca? Možda malo glupo pitanje al di nabavit takav čaj i kako ga pripravit? Proguglao sam nekoliko stranica i našao raznih recepata za pripravak... Kako vi to radite?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ma njega smo morali odbit od mame jer nije imala mlijeka a čini se da nije uspio baš kolostruma podudat u početku jer je kržljav... Janjac star tjedan dana od njega je duplo veći al raste taj mali pomalo...

Ma i on je u početku sam malo čupkao travu i sad je poludio za njom, malima dajemo finu krmu al njega to uopće ne interesira, sam mlijeko i trava. I da, znam da sam neće popit, trenutno za niš ne otvara usta, a i sumnjam da mu to bude fino :)

Ok znači čaj od komorače i otopina od kvasca? Možda malo glupo pitanje al di nabavit takav čaj i kako ga pripravit? Proguglao sam nekoliko stranica i našao raznih recepata za pripravak... Kako vi to radite?

čaj od komorače imaju sve apoteke.jer to piju bebe kad imaju grčiće od mlijeka.komorača djeluje umirujuće i čuda čini.
 
B

blacky8

Guest
Jadničak mali, dns nisam stigo po čaj ali sutra ujutro idem po njega... Dao sam mu malo te otopine s kvascem i nije bio previše sretan al bar je neš malo popio, bolje išta nego ništa. Teško ćemo se mučit da to popije opet :/
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Jadničak mali, dns nisam stigo po čaj ali sutra ujutro idem po njega... Dao sam mu malo te otopine s kvascem i nije bio previše sretan al bar je neš malo popio, bolje išta nego ništa. Teško ćemo se mučit da to popije opet :/

pogledaj ovo i potraži unos Okoubaka aubrevillei
http://cadial.hidra.hr/searchdoc.ph...r&resultoffset=0&bid=kPsrBnFBg59PGLV/xI6xzA==


mi to imamo uvijek u kućnoj apoteci,ne samo to nego i mnoštvo homeopatskih sredstava. bio sam na nekoliko seminara i sam sam se uvijerio da je to dobro,kako u humanoj tako i u animalnoj primjeni.velim ti čuda čini.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam uzeo male oko 12-15 kg i isto sam ih pustio van na pašu i dao mljevenog šrota, zobi, ječma, i pšenične posije. Tamo di sam ih uzeo nisu imali skoro ništa za jest i ja sam malo pretjerao kad sam vidio koliko su gladni. Večina ih je dobila proljev. Ako može neki savjet kako da ih hranim i ako ima što za kupit protiv proljeva.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ja sam uzeo male oko 12-15 kg i isto sam ih pustio van na pašu i dao mljevenog šrota, zobi, ječma, i pšenične posije. Tamo di sam ih uzeo nisu imali skoro ništa za jest i ja sam malo pretjerao kad sam vidio koliko su gladni. Večina ih je dobila proljev. Ako može neki savjet kako da ih hranim i ako ima što za kupit protiv proljeva.

Farmatan + na 10kg šrota 10dag tog preparata.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Imam samo jednog leži i nema volje za jesti, a ovi drugi hoče jest. Hvala budem sutra išo kupit.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Pšenične posije su te koje su izazvale proljev.One imaju laksativno djelovanje,a pogotovo kod njih koji su navikli na posije i tako jaku hranu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh