• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ne topi se bas tako brzo...bar nije kod mene
Ja sam u nekoj bacvi nasuo ureju i 60 litar vode,par puta promijeso i ostavio da prenoci
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nažalost ja stavio samo 50 kg na 330 l i to ispada nešto preko. 15% i nije se nešto pokazalo. E sad staviti 30% nisam baš siguran da je isplativo. Bolje možda staviti kan
po vašem mišljenju kad je isplativije staviti ureu a kad kan?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ne topi se bas tako brzo...bar nije kod mene
Ja sam u nekoj bacvi nasuo ureju i 60 litar vode,par puta promijeso i ostavio da prenoci
Tako sam i ja radio, ovako sam vidio kod kolege i vidio da to ide brzo pa sam i sam tako počeo. Samo na crijevo stavim onaj nastavak za zalijevanje i na njemu napravim da ide široko.


Nažalost ja stavio samo 50 kg na 330 l i to ispada nešto preko. 15% i nije se nešto pokazalo.

Ja sa 10% pa se dobro pokazalo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Urea bi se morala rastopiti dan prije radi same temperature, da se stabilizira temperatura otopine preko noći.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Požeta u subotu. Kad se otvori i vrh metlice dostigne zrelost te ako je tvrda vrijeme je.
Ja sam je stavio na tavan i raširio na cca 15 cm debljine. Prinos super.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Moj rođo skida crnu jucer i danas i jajo jako dobro sipa jedino što je dosta polegla i divlje svinje rade štetu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Evo danas sam požeo svoju žutu ozimu zob. Prinos puna prikolica u koju stane 5 t žita i u drugoj još 300 kg to je sve na jutro i pol. Ne mogu točno reči koja kilaža nii bilo šta drugo kada je za moje potrebe
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja sam prošli tjedan skinuo svoju na 3/4jutra sam imo 1800kg!
Prezadovoljànn sam!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja je upravo skidam i nažalost jako polegla i divlje svinje igraju lovice po njoj ali sam sa prinosima zadovoljan

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Crna zob je i ove godine dala fenomenalne prinose, svi u okolici su prezadovoljni.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Moja crna zob izgleda da nije prezivjela ovu zimu. Sijana je sredinom 11 mjeseca u veliko blato. Sijacicom nisam imal sanse sijati pa je posijana rasipacom i zatanjurana, ali do sad nije ozelenila. Znam za psenice koje su sijane u istim uvjetima pa su sad vec fino izasle i poznaju se redovi, ali od zobi ni z. Steta.. ak ne ozeleni do 4 mj, tanjuranje i kukuruza.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Večeras folijarna prihrana ako vrijeme dozvoli.

92a2fe0d0b413345b8ae77f9d825b0e4.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh