• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam svoju skinuo prosli utorak, RWA escudino proljetna, na 1.400 čhv dobio 5m3, sad koliko je to u kg🤔...
Uglavnom ja zadovoljan, za moje potrebe i vise nego dovoljno
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Danas ili sutra ću ju stavljati u jumbo vreće, pa što mi ne stane u dvije vreće, stavit ću u plastične bačve od 200 lit., pa ću jednu izvagat baš da vidim koliki bi bio hektolitar
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Samo sij, vele lijepo vrijeme do subote.
Ja sam jučer orao za tritikale, pa ću stavtiti tako do sutra ili do petka da se malo prosuši i onda posijati
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Samo sij, vele lijepo vrijeme do subote.
Ja sam jučer orao za tritikale, pa ću stavtiti tako do sutra ili do petka da se malo prosuši i onda posijati
 

Paolo822

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
99
Re: Crna zob



o da pogotovo sa graškom daje veliku masu :!:
nego prijatelju ti si se gadno prebacio na krmne kulture, samo tako :D

ja imam crnu zob stalno visoke kategorije koju imam na manjoj površini za kombajnirat, a zrno onda sijem sa graškom u kombinaciji.
super rodi, teža je od jare, i teško ju je nabavit.
ja sam puno sjemena prodao, još malo ima jer neki ljudi koji su rezervirali se ne javljaju stoga mislim da su odustali jer vrijeme sjetve je stiglo a ne dolaze po sjeme
inače sve pohvale za tu zob, premda imam i jaru super, ali sa graškom je fantazija :D
Pozdrav koji je omjer c.zobi koji graska... Bilo bi kasno da sad posijem ??? Koju sortu graska sijete??
Lp
 

mikiai

Aktivni član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
140
Po mome mišljenju bolje sačekati 2, 3 mjesec, imam jedan komad crne zobi koji je sijan u 11 mj i nije baš bajmo nikola.
 

Daniel12345

Novi član
Tu od
28 Ožu 2021
Poruka
1
Može li mi tko reć savjet. Bacio sam zob sad prije 2 dana ručno malu površinu i danas kiša. A nisam prešao sa ničim preko zobi. Hoce joj sto bit ako odradim to za par dana jer sad nemogu kad je dobro natopilo
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
Mislim oko 120kg/ha bila je sjetva kraj 10. mjeseca, sorta koja je ne sjećam se, tavanuša, prošle sezone bila sjemenska i bila jako dobra. Dobila 1. prihranu 100kg kana po jutru i u 2. možda 30-tak kg po jutru, možda još dobije nešto folijarne pred klasanje.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Kolege, pitanje jedno pošto prvi put imam posijano zob, crna ozima. Neka zrna su se vec otvorila i pocrnila, slama je još zelenkasta. Vidim da uz krajeve ima još zelenih zrna, probao sam zubima par zrna i ne puca, mekano još. Ječam se kosi naveliko, pšenica još nije krenula kod mene. Svi mi kažu da zob u pravilu dolazi poslije pšenice, kako da znam da je zrela skroz?
 

Najnoviji postovi

Na vrh