• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ozima CRNA ili BIJELA ZOB sjetva-žetva

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Re: Crna zob

Crna zob je odlična za konje, ali i za druge životinje je ok.
Mislim nebi je jeli da im nije dobra,,.,
 
S

seljaček

Guest
Re: Crna zob

Imam crnu zob 1 reprodukcija sjeme dobavljeno iz slovenije preko prijatelja mogu reči samo najbolje o njoj visok prinos zrna 25% više od žute odlična za kositi na proljrče 4 mj prije kukuruza još u kombinaciji sa graškom čuda radi.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Crna zob

seljaček kaže:
Imam crnu zob 1 reprodukcija sjeme dobavljeno iz slovenije preko prijatelja mogu reči samo najbolje o njoj visok prinos zrna 25% više od žute odlična za kositi na proljrče 4 mj prije kukuruza još u kombinaciji sa graškom čuda radi.

o da pogotovo sa graškom daje veliku masu :!:
nego prijatelju ti si se gadno prebacio na krmne kulture, samo tako :D

ja imam crnu zob stalno visoke kategorije koju imam na manjoj površini za kombajnirat, a zrno onda sijem sa graškom u kombinaciji.
super rodi, teža je od jare, i teško ju je nabavit.
ja sam puno sjemena prodao, još malo ima jer neki ljudi koji su rezervirali se ne javljaju stoga mislim da su odustali jer vrijeme sjetve je stiglo a ne dolaze po sjeme
inače sve pohvale za tu zob, premda imam i jaru super, ali sa graškom je fantazija :D
 
S

seljaček

Guest
Re: Crna zob

Danas palo 3 ha crne zobi uz utrošak 190 kg sjemena po ha 300 kg 15-15-15 + 100kg urea još je u planu 1 ha kad skinem kukuruz jedva sam nabavio sjeme (5kn/kg) za keš neka slovenska deklaracija.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Crna zob

seljaček kaže:
Danas palo 3 ha crne zobi uz utrošak 190 kg sjemena po ha 300 kg 15-15-15 + 100kg urea još je u planu 1 ha kad skinem kukuruz jedva sam nabavio sjeme (5kn/kg) za keš neka slovenska deklaracija.

ja sam uzeo po 2 kn na tajnom mjestu osnovno sjeme 75kg za pola rali :D , to je za daljnje umnažanje,a onu koju sam požeo ove godine sijem na veče površine za merkantilnu i sa graškom i pšenicom u mixu
a u dučanu sam vidio da je 4,2kn crna zob
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Crna zob

Jel je ta crna zob ozima ILI jara kultura :?: :?: :?: , vidim moglo bi se ukombinirat sa graškom, to mi se sviđa :D
Jel imaš bogec sjemena!!! :mrgreen:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Crna zob

ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel je ta crna zob ozima ILI jara kultura :?: :?: :?: , vidim moglo bi se ukombinirat sa graškom, to mi se sviđa :D
Jel imaš bogec sjemena!!! :mrgreen:

kak sam predosječao da mi neko nadimak spominje :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nema prave ozime zobi kao niti graška, oni su fakultativni, mogu se sijati u jesen i u rano prolječe, ali rano u prolječe, bolje rečeno kalendarski je još zima

ja imam sjemena, pa naručio si jaru zob sa graškom i grašak, kaj sad hočeš i crnu zob

ja crnu zob sijem u jesen, a jaru u prolječe, ne igram se sa crnom u prolječe jer godine znadu bit varljive
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Crna zob

A, ko če drugi nego ja :lol: :lol: :lol: :lol:

Nebi ja sad crnu zob, možda najesen, sam pitam jel se ima, a vidim da se ima i to je bitno :mrgreen:
Ako budem na jesen posijao visoki grašak, možda bi probao i tu crnu zob :blackeye :!:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Crna zob

dobra je to stvar ..ja sam ju ove godine vršio i stvarno mogu reč da su prinosi odlični..onak na oko izgleda mala.sva nikakva a kad sam okrenuo jedan krug s kombajnom bunekr skoro pun :roll: :blackeye ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Crna zob

marko hurlimann xa86 kaže:
dobra je to stvar ..ja sam ju ove godine vršio i stvarno mogu reč da su prinosi odlični..onak na oko izgleda mala.sva nikakva a kad sam okrenuo jedan krug s kombajnom bunekr skoro pun :roll: :blackeye ;)

a baš i nije mala i nikakva, kod mene je podosta ogromna bila, slame u izobilju,a sipa zrno odlično, prava stvar :!: :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Crna zob

bila je tuča kod mene par dana prije,,pa ju je dost spotrla..a i taj dan su najavljivali kišu pa smo išli brzo vršit i kad sam bio prij kraju počela kiša,al nekak sam uspio pobrat ;)
 
S

seljaček

Guest
Re: Crna zob

jd 6830 kaže:
Šta je u biti crna zob?
ZOB crne boje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Crna zob

Daj bogec reci, je li se smrzla crna zob ove zime? Budući da su temprature, barem kod nas bile, ono minimalne -17,4 u najhladnijim danima, interesira me kako je zob prošla.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Crna zob

cabage kaže:
Daj bogec reci, je li se smrzla crna zob ove zime? Budući da su temprature, barem kod nas bile, ono minimalne -17,4 u najhladnijim danima, interesira me kako je zob prošla.

za čudo božje dobra je, iako su bile smrzavice kod nas je bilo stalno bar malo snjega tak da je to sačuvalo zob, inače da je golomrazica bila neznam kak bi završilo
malo je žučkasta, ali to kan popravi
inače pravilo je da se crna zob treba posijati u prvim rokovima da pusti korjen i da se razbusa bar djelomično tak da bude dovoljno jaka za zimu
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Re: Crna zob

sutra idem u vršidbu crne zobi...pa budu slike...
 
W

Wilma L.

Guest
Re: Crna zob

:mrgreen: ,

no da vidimo slike i čujemo rezultate prinosa...?
 

Najnoviji postovi

Na vrh