• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oznacavanje svinja i vođenje registra svinja na gospodarstvu

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Zaklat smiješ za vlastite potrebe, pišeš u registar, ustvari umanjiš brojno stanje, koliko možeš zaklat ne znam točno, al neki razuman broj,koji ta obitelj može stvarno pojesti nije problem...

U slučaju uginuća zove se služba za odvoz uginulih životinja,oni dođu,odvezu i ostave potvrdu o odvozu, a ti pišeš svoj putni list, e taj putni list i njihova potvrda su popratna dokumentacija koja služi kao dokaz da je svinja uginula i to opravdava tvoj upis u registru, dokumentaciju čuvaš za slučaj inspekcije...

Ponovno označavanje:
- svinje koje nedu u promet,koje se ne miču sa gospodarstva nije potrebno niti markirati,ali ako ima tvoju markicu i izgubi je, jednostavno staviš drugu markicu, jer to je ustvari tvoj JIBG, a redni broj sa druge strane nema veze, al nisam siguran jer nisam imao slučaj gubitka markice kod grla koja imaju. Redni broj se veže uz selekcijsku markicu kod crne slavonske koja se ne tetovira nego markira,pa da se lakše otkrije o kome grlu je riječ ako izgubi jednu od te dvije markice. Kada prodaješ svinje veterinar isto uisuje u putnicu serijski broj markice, ali ne svi veterinari...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ponovno označavanje:
- svinje koje nedu u promet,koje se ne miču sa gospodarstva nije potrebno niti markirati,ali ako ima tvoju markicu i izgubi je, jednostavno staviš drugu markicu, jer to je ustvari tvoj JIBG, a redni broj sa druge strane nema veze, al nisam siguran jer nisam imao slučaj gubitka markice kod grla koja imaju. Redni broj se veže uz selekcijsku markicu kod crne slavonske koja se ne tetovira nego markira,pa da se lakše otkrije o kome grlu je riječ ako izgubi jednu od te dvije markice. Kada prodaješ svinje veterinar isto uisuje u putnicu serijski broj markice, ali ne svi veterinari...
Ponovno oznacavanje je najbitnije kod svinja koje su dosle na vase gospodarstvo dakle sa drugim JIBGom a markica je ispala. U tom slucaju stavljate svoju markicu i u registar upisujete ponovno oznacavanje na posebnu stranicu.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ljudi,šta da napravim.Krmača izgubila markicu,ali sa drugim JIBG(kupljena krmača)?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ti si je kupio , ona je tvoja pa joj stavi svoju markicu ako ti je ona trenutno potrebna ako nije čekaj dok če ti trebati da je ponovo ne strga a u svojoj evidenciji sačuvaj podatke strgane da ne bi bilo nekih slučajni pitanja što sigurno neće biti ali za svaki slučaj :icon_biggrin:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Upiši u rubriku ponovno označavanje svinja, hr koj je imala.pa u drugu rubriku hr koji si joj sada stavio.Potpiši i gotov proces,
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jedno pitanje za znalce..znaci kolega je iz slovenije uvezel svinje sa tetoviranim brojem S ... i on je to prebacil na sebe i svoje gospodarstvo i moral je napraviti hrvatske papire za njih i stavil je svoje markice gore.ja sam kupil od njega te svinje i sve on to meni lijepo napisal hrvatske papire prema tim njegovim markicama i sad vidim jednoj vec otpala markica.e sad me zanima kaj da sad zmislim kaj se tog tice posto imaju tetoviran slovenski broj na uhu.dal ja trebam i te slovenske papire ili mi dovoljni ovi hrvatski kj mi on napisal pošto moram staviti svoju markicu.inace su mi to rasplodne krmace pa me muci da nebi bilo kakvih problema sa inspekcijom
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Stavi svoju markicu.
U rubriku ponovo označavanje svinja napiši broj markice koji je imala prije.
Te napiši broj sa kojim si je sada markirao,potpišeš se na kraju i to je to.
To šta ona ima tetovažu može bit da je to selekciska tetovaža.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gdje se nalazi rubrika "ponovno označavanje svinja"?

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja tražio tu rubriku i nisam uspio nači pogledam ponovno [emoji29]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ima ima nekoliko stranica prije kraja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pitaj u savjetodavnoj službi, ja sam preko njih polagao dođe predavač iz agencija nažalost polagao prije 4 mjeseca i još nisam dobio potvrdu :-(
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pitaj u savjetodavnoj službi, ja sam preko njih polagao dođe predavač iz agencija nažalost polagao prije 4 mjeseca i još nisam dobio potvrdu :-(

I kolko si to placao?cisto okvirno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Dajte me najte...tečaj za markiranje...???
Pa kaj niste navčili markirati još u osnovnoj školi?!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pa vidim da treba...Tečaj za markiranje. hahahahaha
 
Na vrh