• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oznacavanje svinja i vođenje registra svinja na gospodarstvu

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sad kad kupim par svinja od nekoga,a njemu nisu u registru dali sam ja duzan ih uvesti u registar ako ih ne namjeravam dalje prodavati vec samo za svoje potrebe utoviti i zaklati?
I drugo pitanje, posto nisu u registru dok ih kupim,kako da ih stavim tj. upisem u taj registar?
Hvala
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
ako imaš svoj registar i svoje markice onda ih označiš svojim markicama i čao đaci to možeš napraviti ako imaš krmaču a ako nemaš onda moraš imati papir od koga si kupio jer nemožeš prikazati kao svoje:vragek:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nemam niti registar niti svoje markice.
Nemam niti krmacu.
Kupit cu od susjeda 5-6 odojaka pa pitam zbog toga sto on uopce nema markica niti ista.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
pitaj nekoga u selu tko ima registar da li ti može napraviti putni list i dati markice onda na osnovu tih svinja tražiš da ti se napravi registar:vragek:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zanima me kod markiranja svinja dali ima veze na koje se uho stavlja markica i koi broi ide izvana a koi broj iznutra.

dobio sam markice i kupio kljesta sad me zanima dali si ja sam mogu markirati svinje?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a ako nisam?????;)

ja vec namontirao par "naušnica" i skuzio da mi ide....:)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nesto mi nije jasno sto se tice vođenja evidenci svinja...

u koje vrijeme (dob) svinja ja ju moram uvesti u registar:scratch i dali ona mora tog dana dobiti naušnicu???:scratch
koliko svinja na gospodarstvu mogu biti bez nausnica,:scratch
kad prodam svinju gdije upisem da sam ju proda:scratch

mislim da je taj registar totalno bezveze!:butthead:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
U roku 3 dana od prašenja moraš upisat u registar odojke,ili ako si kupio svinje isto tako imaš 3 dana vremena da ih upišeš.Ako imaš svoje svinje i ne kupuješ svinje ,nemoraš ih markirat tako dugo dok ih nekom ne prodaš i ne iseliš van iz svinjca u prikolicu.Markica ide na desno uho, to dobro znam do sada sam markirao 834 kom. Okreneš markicu da se odozgora vidi broj tvoje farme.Nesmiješ markirat sam svinje ako nemaš položen tečaj, ganjat če te vet. inspektor.Uregistar upišeš.Moraš ispunit i putnu listu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
meni je veterinar stavio svinji markicu na lijevo uho!!!!
i upisao u registar samo one koje je markirao a one koje nismo uspijeli jer su bile jako zive one je ostavio i rekao da kad budem klao da dam ljudima markice u ruku!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Pravi veterinar , taj je za našu kuću ,,,,,,,,,,,,,:rolleyess: , to je kao policajac kad parkira na nogostupu i ode na pivu :drinkers: ,,,,,,,,,,, samo dokle ?????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
najbolji vetrinar koi postoi u ovom "okrugu" :prayer:
nema boljega i nikad gfa nebim mijenjao!:supz:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Ako tako nastavi :madmana: smjeniti , zamjeniti će se sam :axe:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nedaj bog!
htio je on u neke druge vode ali smo ga nagovorili da ostane tip je jako, jako kulllllllll.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Za one koji Godisnju dojavu brojnog stanja svinja na gospodarstvu odraduju preko interneta, istu je moguce odraditi samo preko Internet explorera. Znaci ako koristite Crome, Mozzilu, Operu... posao necete moci odraditi do kraja. PROVJERENO!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
daj mi reci kod toga,koja mi je sifra?
dobio sam davno to pismo,ali znam da moram broj kartice unesti a neznam koji je pin ili tako nesto..
Hvala
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ukucava se IKG odnosno serijski broj kartice i pin koji je stigao postom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
e hvala ti.
pin-a nemam,morat cu ih nazvati i traziti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
koja je procedura ako imam markiranu svinju (krmaču), i želim ju zaklat za vlastite potrebe?
i koliko komada smijem godišnje uzet za vlastite potrebe?

u slučaju uginuća, da li je dovoljno samo upisati u registar uginuće i smanjiti brojno stanje ili mora bit i popratnih papira?

koja je procedura kod ponovnog označavanja svinja u slučaju da markica s uha otpadne tj. izgubi se? ..da li se isto samo upisuje u registar ponovno s drugim brojem ili...??

hvala na odgovorima (znam da je puno pitanja), ili uputama gdje mogu pronaći jasne odgovore
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh