• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Oznake na automatu za žmigavce

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
+ ulaz
P Potrošač Sijalice žmigavca
L Lampica (kontrolna)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Može , ovaj tip automata usvari radi kao bimetalni prekidač
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
a može li se samo + ulaz iskoristiti i P a da se na L ništa ne spaja

može a kontrolu dobiješ da na lampicu spojiš žice od lijevog i desnog žmigavca .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
može a kontrolu dobiješ da na lampicu spojiš žice od lijevog i desnog žmigavca .

Mislim da takvo povezivanje nebi bilo dobro , onda bi direktno spojio oba žmigavca , moglo bi ako bi stavio dvije diode da razgraničiš ''probijanje'' sa jednog na drugi
Ja sam tako sa diodama radio na vladimircu , pošto sam bio u manjku za kontrolne lampice spajao sam recimo radna svjetla i zadnja i prednja na jednu kontrolnu lampicu i bolo koje da je uključeno sijat će i kontrolna

Ups , pardon , sad sam tek shvatio šta si rekao
Može tako jer onda sa jedne strane dobije + a sa druge preko sijalica dobije - , u pravu si
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da takvo povezivanje nebi bilo dobro , onda bi direktno spojio oba žmigavca , moglo bi ako bi stavio dvije diode da razgraničiš ''probijanje'' sa jednog na drugi
Ja sam tako sa diodama radio na vladimircu , pošto sam bio u manjku za kontrolne lampice spajao sam recimo radna svjetla i zadnja i prednja na jednu kontrolnu lampicu i bolo koje da je uključeno sijat će i kontrolna

Ups , pardon , sad sam tek shvatio šta si rekao
Može tako jer onda sa jedne strane dobije + a sa druge preko sijalica dobije - , u pravu si

Tako ti ima spojeno zetor od 3511s do x9xx a kontakt na automatu koristi se za priključke prekidač ima dvostruko prekidanje dobiješ istu brzinu prekidanja sa i bez priključka :icon_super:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A jel se nemože na L spojiti direkt žica s prekidača na onaj treči priključak na prekidaču da pali lampicu u prekidaču kad daš bilo koji žmigavac?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A jel se nemože na L spojiti direkt žica s prekidača na onaj treči priključak na prekidaču da pali lampicu u prekidaču kad daš bilo koji žmigavac?

misliš na imt prekidać ona nala crvena točkica može ali teško naći sijalicu za prekidać .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, mislim na IMT prekidač, ma imam sijalice u svakom prekidaču koji sam kupil pa bi to probal spojiti na 540.
Na 565 mi radi, a 539 ima kontrolku na instrument tabli.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da, mislim na IMT prekidač, ma imam sijalice u svakom prekidaču koji sam kupil pa bi to probal spojiti na 540.
Na 565 mi radi, a 539 ima kontrolku na instrument tabli.

ako je dobar automat mora raditi prošle godine sam spajal 3 kom 2 rade za jedan nisam našel sijalicu prekidaći su novi ali nisu imali sijalice u sebi dvije sijalice sam skinul sa starog mf .
 

Najnoviji postovi

Na vrh