• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Palenje motokultivator dizel 10ks tesko ide poteznica ruku pocupa

Piroman996

Novi član
Tu od
7 Pro 2017
Poruka
4
da li je moguce ugraditi na bcs lambordini dizel 10ks elektrostarter jer nikako nemogu povuci poteznicu tj jako tecko ide msm dodje kod ong kao zadnjeg okretaja i tu tesko ruku pocupa
i gde ima u srbiji da se ugradi elektro starter ako neko zna

Hvala unapred
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Okrećeš li motor za skoro dva okretaja unazad prije potezanja štrika?
 

Piroman996

Novi član
Tu od
7 Pro 2017
Poruka
4
da i kad krenem da okrece ide lako i kad dodje do tog tezeg nemoguce daokrene a jedan komsija je upali ko iz sale meni nikako neide palim je po sat vremena dok ne uspem da upalim
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
To ti se upali sa jednom rukom,Puknuti kile i visina nemaju veze.Ja sa svojih xxy malo kila sa jednim trzajem upalim dizelašicu 10 ks Labin progres
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
110kg 190cm

Ako nemš neki fizički problem ili nedostatak Nedostaje ti samo malo tehnike...


Zapravo ovo nije tema ni razlog iste , elektroinstalacija za to kino je skuplja od njega samog .
U Hrvatskoj bi te mogao uputiti na par adresa , za srbiju ne znam ..

usudim se pogađati da bi kod nas to došlo oko 1000 eura

da li je moguce ugraditi na bcs lambordini dizel 10ks elektrostarter jer nikako nemogu povuci poteznicu tj jako tecko ide msm dodje kod ong kao zadnjeg okretaja i tu tesko ruku pocupa
i gde ima u srbiji da se ugradi elektro starter ako neko zna

Hvala unapred
jel kod tebe sistem kao na motornoj pili ili pališ uz pomoč užeta ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Piroman996

Novi član
Tu od
7 Pro 2017
Poruka
4
uz pomoc uzeta

Ako nemš neki fizički problem ili nedostatak Nedostaje ti samo malo tehnike...


Zapravo ovo nije tema ni razlog iste , elektroinstalacija za to kino je skuplja od njega samog .
U Hrvatskoj bi te mogao uputiti na par adresa , za srbiju ne znam ..

usudim se pogađati da bi kod nas to došlo oko 1000 eura

Kupio sam je pre dve nedelje i neiskusan sam jos verujem da cu savladati tehniku :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
10- konjskoga je dosta teško ljuljati , naročito po zimi ..zapravo nije teško , fizički teško nego treba dobro poznavati tehniku
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni se na dizel BCS-ki 7,5 KS ponekad, ali rijetko, zna dogoditi povrat. Ima mehanizam za potezanje. Kao da dođe u položaj za prebacivanje GMZ u trenutku kad nema dovoljno vučne sile na poteznici. Inače ne pali teško i pali od prve. :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Očito ne koristiš dekopresor..a trebal bi i to svaki put..i na toplo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ga nema kupi ga extra...kad bu najahal na njega neki sivonja otrgnul bu špagu starter i sve...zapravo me čudi da ga nema ...jer ga i kinezi imaju
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To je stroj stariji od 20 godina. Marke su bile obračunska jedinica. Ak je špaga do sad zdržala, nek tak ostane. Za sad ga samo ja palim.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja svoj kultivator valpadana dizel od 14ks upalim s jednom rukom i po zimi i po ljeti, a isto tako i figaro kosilicu, isti motori.
Bitna je tehnika, dok sam bio manji znalo me vratit natrag tak da sam skoro prste i nos razbio
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
89
10 ks nema "dekompresor",kao npr 14 ks? Ja sam na svoj LP 14 ks dao ugraditi elektropaljenje i koštalo je, ka što kaže kolega Puknuti, 1000 €.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,552
A to kao LDA 450 ima dekompresor, ili recimo 510?:(doh):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja svoj kultivator valpadana dizel od 14ks upalim s jednom rukom i po zimi i po ljeti, a isto tako i figaro kosilicu, isti motori.
Bitna je tehnika, dok sam bio manji znalo me vratit natrag tak da sam skoro prste i nos razbio

Daj smanji malo, jbmu,,,
Palim i ja tomeka, na kljuc jednom rukom, ali ponekad i na uze, znam tehniku i ima me 110 gotovo idealno raspoređenih kila, ali da ide jednom rukom i jos kad je hladan, hmmm, to mora bi biti pravi muz,,,:icon_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh