• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Palenje motokultivator dizel 10ks tesko ide poteznica ruku pocupa

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
O kakvom vi to dekompresoru pišete?

I ja imam velikih problema sa paljenjem zimi uz pomoć užeta sa dizel motorom DMB 450 starim oko 36 godina.

Čudi me da niko od Vas nije znao da na vrhu tog dizel motora postoji ulivni otvor za takve slučajeve zimi, tj. tu se sipa nekoliko kapi običnog benzina (oko 5 ml iz plastičnog šprica) radi olakšavanja paljenja zimi?



Što se tiče tehnike paljenja leti, okreće se uz pomoć užeta radilica (obavija se oko kotura radilice užetom) sve do momenta kad se oseti veliki otpor (velika kompresija) i poteže se i popušta radilica nekoliko puta sve do onog momenta kad se oseti da ista popušta, tek onda se do kraja naglo povuče užetom radilica i upali se motor.
 

Prilozi

  • YnL2OXa.jpg
    YnL2OXa.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 69
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Naravno da se stavlja ulje u onaj središnji veći otvor prema gore na slici gde ima plastični beli čep i nisam ni mislio na taj ulivni otvor, već na onaj manji otvor bez čepa malo niže.:eek::
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Naravno da se stavlja ulje u onaj središnji veći otvor prema gore na slici gde ima plastični beli čep i nisam ni mislio na taj ulivni otvor, već na onaj manji otvor bez čepa malo niže.:eek::

Na taj ti je brgud i mislio,na mali gumeni čep,tu se nakapa ili nafta kako kaže puknuti ili ulje.
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Imate u prilogu naslovnu stranu knjige i u njoj na 94-oj strani je dato uputstvo za paljenje dizel motora kako leti tako i zimi.
 

Prilozi

  • Prva strana-1.jpg
    Prva strana-1.jpg
    73.3 KB · Pregleda: 66
  • Uputstvo za pokretanje dizel motora - 94 strana knjige-1.jpg
    Uputstvo za pokretanje dizel motora - 94 strana knjige-1.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 92

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Spominje se samo reč "gorivo", a gorivo je neodređeni pojam koji može biti ili gas ili benzin ili nafta ili lož-ulje......

Čim sam malo nakapao mešavinu benzina i ulja koji mi je bio pri ruci tj. nisam imao ništa drugo na raspolaganju usled žurbe (smeše koja se koristi za testeru ili trimer, a prvi put sam to sad uradio usled žurbe), primetio sam da je kompresija odjednom nestala i nekoliko puta sam vukao radilicu užetom i najzad se upalila mašina.

Nego, kakva je to boca "start pilot" za paljenje dizel motora zimi? Gde se ima to nabaviti?
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Tebi je puno toga "neodređeni pojam", u svakom slijedećem postu mijenjaš priču (i to sa tvojim uputstvima).:(n):
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
brgud,
vidim da sam pogrešio i ponešto sam od nekih na ovoj temi i naučio i u čemu je sad problem sa tvojom izjavom o meni?

Jel ti pokušavaš da mi kontriraš i omalovažavaš sa svojom nebuloznom izjavom da ja nešto menjam svoju priču? Već sam rekao da otkako imam mašinu od oko 1981 godine prošlog veka, tek sad sam PRVI put koristio smešu benzina i ulja

Nisi ni znao ništa o tom ulivnom otvoru čim si rekao da se sipa SAMO ulje. A kako da se sipa gusto ulje u ulivni otvor čiji je prečnik otvora svega oko 3 mm? :(n):
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Zahvaljujem se na odgovoru.

A da li se može objasniti kako to izvesti imajući u vidu da si SAM sa svojom mašinom i koji pokušava upaliti istovremenim potezom i sa užetom i sa sprejem?

Nego, koliko vidim, sve prve cene START SPREJEVA su izražene u RSD tj. DIN ili dinarima pa mi ne ide u glavu da ih ima svugde kod VAS u Hrvatskoj?
 
Posljednje uređivanje:

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Nemam šta da pročitam.

Lepo sam rekao da sam brzopleto pogrešno uradio i tek posle toga sam video uputstvo u knjizi za paljenje dizel motora i uvideo sam gde sam pogrešio.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
@puknuti
Pa u jevropi nema loših motora , njima ni ne treba start sprej,
To je za nas , sirotinju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A da li se može objasniti kako to izvesti imajući u vidu da si SAM sa svojom mašinom i koji pokušava upaliti istovremenim potezom i sa užetom i sa sprejem?
tam gdje si pročitao da se može sa sprejem , tamo pročitaj i kako
 

Najnoviji postovi

Na vrh