• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

paljenje traktora

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Bilo kad,vruč,topal,hladan,bilo kad...
To se odjednom dogodilo,jednom je jedva uplaio i sad tak stalno,upali on,ali jedva,onak jako teško.
A jel dimi kad ga počneš alnasati ili počne dimiti malo prije nego upali?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Baci dimčinu kad upali,ali to je radio i prije kad je normalno palio!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ma dobro to, ali ja te pitam kad ga počneš alnasati a on neče upaliti, dali onda dimi (obično bijeli dim)?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Upali on,nije mi se desilo da neče upalit,ali jako teško i dugo mu treba.
Kao kad su zaštopani filteri i sita,ali to smo promijenili i opet isto.
E sad kad bi ti reko lago bi,ali ja mislim da dok alnasujem da nebaca ništa,ali sad tu nisam siguran jer na to nisam obračao pažnju.

puknuti,a kaj to sad je???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
:supz::supz:
28d44098eef90fc75d6e1ec.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Upali on,nije mi se desilo da neče upalit,ali jako teško i dugo mu treba.
Kao kad su zaštopani filteri i sita,ali to smo promijenili i opet isto.
E sad kad bi ti reko lago bi,ali ja mislim da dok alnasujem da nebaca ništa,ali sad tu nisam siguran jer na to nisam obračao pažnju.
Ako nema dima nema ni vatre.
Probaj pa javi.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A što bi to onda značilo da nedobiva gorivo???
Gdje bi moglo štekat?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
A što bi to onda značilo da nedobiva gorivo???
Gdje bi moglo štekat?
Da, znači da nema goriva.
dali je gore klipna ili roto pumpa visokog pritiska?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
sto se tice ovog nacian paljenaj preko el.motor nije los ako si kod kuce i imas struju,i onda mos verglati do mile volje,a ovo sto je savo naveo da se rjesi preko kardana je dobra ideja,dakle prikljucis motor na kardan,sjednes u trakotr i cekas kad upali samo stisnes kvacilo. ali to samo ako imas struju,a sta ako je nemas,zapado snijeg ti trebad a upalis traktor da ocistis snijeg da dodju jebeni elektricari ako ikako dodju da ti naprave struju, dakle nije los sistem ali sa ogranicenim mogucnostima

po meni traktor treba da pali po najvecoj zimi ako je motor dobar,moj mali tomo je uvjek palio po zimi,sav je on zaledjen nemozes ni volan okrenuti jer se zguslo ulje u kucistu volana,ali on pali,samo dobra baterija,ako nece nalozi vatru ispod njega i malo sacekaj i...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
sto se tice ovog nacian paljenaj preko el.motor nije los ako si kod kuce i imas struju,i onda mos verglati do mile volje,a ovo sto je savo naveo da se rjesi preko kardana je dobra ideja,dakle prikljucis motor na kardan,sjednes u trakotr i cekas kad upali samo stisnes kvacilo. ali to samo ako imas struju,a sta ako je nemas,zapado snijeg ti trebad a upalis traktor da ocistis snijeg da dodju jebeni elektricari ako ikako dodju da ti naprave struju, dakle nije los sistem ali sa ogranicenim mogucnostima

po meni traktor treba da pali po najvecoj zimi ako je motor dobar,moj mali tomo je uvjek palio po zimi,sav je on zaledjen nemozes ni volan okrenuti jer se zguslo ulje u kucistu volana,ali on pali,samo dobra baterija,ako nece nalozi vatru ispod njega i malo sacekaj i...
Matrix kod nas je struja malo problem (čak i ponekad ljeti), ali pametni ljudi izmislili agregat :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Matrix kod nas je struja malo problem (čak i ponekad ljeti), ali pametni ljudi izmislili agregat :finga:
e to bi netko morao izmisliti , mali benzinski motor umjesto alnasera 8) i gas !
Ili još bolje bocu zraka pod tlakom pa umjesto alnasera mali zraćni mator , mašala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
e to bi netko morao izmisliti , mali benzinski motor umjesto alnasera 8) i gas !
Ili još bolje bocu zraka pod tlakom pa umjesto alnasera mali zraćni mator , mašala.
Pa tak nekaj je na tenkovima.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
e to bi netko morao izmisliti , mali benzinski motor umjesto alnasera 8) i gas !
Kažu stari mehaničari da su se tako palili strojevi prije 50 godina samo da je bio problem jer su više popravljali "anlaser" nego motor.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
A jeste zabralji ovu temu.
Naime,imam ja jedno pitanje vezano uz ovu temu.
Traktor (steyr 980) je počeo teško palit. Što je uzrok i kako ga otkloniti?
Na traktoru je mijenjano ulje,samim time svi filteri i sito u čašici od goriva,dolita kiselina u akumulator... Traktor radi normalno,samo što teško upali,što se prije nije događalo...
Kako to riješiti?

dino da nisi negdje napravio da ti se vazduh uvlači u naftni sistem pa ti se nafta povuče iz pumpe pa mu treba vremena dok je dobavi ?
dok vergla a neće da upali , ima li dima na auspuh ? i kakav je ?

ups
ja sam preskočio cijelu stranicu i nisam vidio da je muhaničar već posumnjao na isti problem kao i ja

imaju na MTZovima benzinski motori koji su služili kao alnaser
evo ovaj snimak a nemožem da nadjem onaj na koji mislim
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2zJRpVDsEUM[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
evo ga
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kGXe-gnjZ9o&feature=related[/YT]
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
imaju na MTZovima benzinski motori koji su služili kao alnaser
evo ovaj snimak a nemožem da nadjem onaj na koji mislim
Ja nnasao jedan
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=5hISlTfXRzk&feature=related[/YT]

A ovo je alternativno smesno
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rh1lxbelxVI&feature=related[/YT]
Pozdrav!!!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa tak nekaj je na tenkovima.

Kažu stari mehaničari da su se tako palili strojevi prije 50 godina samo da je bio problem jer su više popravljali "anlaser" nego motor.
A dobro jebi ga , ako je već izmišljeno neću ja izmišljati:finga::rolfer::rolfer:


A ovo je alternativno smesno
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=rh1lxbelxVI&feature=related[/YT]
Pozdrav!!!
Koji je sistem , preko štapa i kanapa?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Ima li netko kakva iskustva sa ovim gusjenicama ili što li su već, tako nešto bi mi dobro došlo na mom traktoru zimi.

Gusjenice.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh