• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

paljenje traktora

L

ler

Guest
tako se pali na takozvanu kurbla ili ručka ursus c335 ima otvor sa prednje strane izdad utega koi vodi na remenicu prvo se podigne ručica dekompresora a zatim se počne okretati ta takozvana kurbla kada se motor javi ručica dekompresora se spusti i traktor upali
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ima li netko kakva iskustva sa ovim gusjenicama ili što li su već, tako nešto bi mi dobro došlo na mom traktoru zimi.

Gusjenice.jpg
Pa to je bilo za IMT-a u uputstvu za rukovanje ali nikada uživo to nisam imal prilike videti.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e da onda najbolje jednu prikolicu i u njoj agregat i motor pa vuc za sobom pa palit traktor,
inace od sega toga najbolje rjesenja je ovo sa benziski motorm,uzmes neku staru motornu zagu a dobru da pali i da nezajebava ko sto one znaju,tamo gdje se kaci lanac na onom kraju radilice napravis nastavak,koji stavis mjesto alansera sa sve ruckom od zage i upalis zagu dodas gas dok upali traktore kad upali pustis gas,i tako ljeti alanser stavis a zimi zagu
 

ferdogidler

Novi član
Tu od
3 Pro 2009
Poruka
13
taj el motor kad bih napravio,koristio bih ga samo kod prvog paljenja,recimo idem ga palit ujutro na motor, i kasnije će upalit sam je bitan prvi put nakon dužeg stajanja,ponekad zna verglat pola minute i više i to sa bakljom,a po zimi samo kvarim bateriju
ovo bi mi se činilo idealno rješenje,samo me brinu okretaji el motra
dali bi trebao vrtit sporo ili brzo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@ferdogilder
pa zar nije ti jednostavnije to vremena i novca što potrošiš oko ove karafeke da preusmjeriš u popravku motora i bar dobiješ skoro nov motor
ovako ćeš se možda prenijeti ove zime , a šta ćeš za sledeću , paliti ga sa avionskim motorom možda :weedman:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
ferac , valjda 533&539 ima čudo sranja ispred remenice tako da ugradnja nastavka za kurblanje jednostavno nije moguća .Ako je ugradiš sprema sam se isprićati ..a da bi za to imao razloga moram prvo napisati da sereš .

533 do sredine 70-ih su imali tvornički otvor na haubi za kurblu
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
533 do sredine 70-ih su imali tvornički otvor na haubi za kurblu
Otvor na haubi su imali, samo je između tog otvora i matice (koja je čak imala zarez za kurblu) bil između bolcn prednjeg trapa :lol::lol:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
evo link kak se palio messerschmitt. taj motor su kasnike DDRu ugrađivali u motocikl IFA bk 35
http://web.me.com/luca.fusari/page7/page7.html
sam kaj kod paljenja plinske turbine ne treba raditi nikakvu redukciju jer on nema udarnog opterečenja već se zrak sabija lopaticama i kad se zalaufa pusti se gorivo i kresne struja.
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
mahunicar,savoris i puknuti.
Obaviještavam da moj steyr sad opet pali normalno :) .
Neznam stvarno što mu je bilo,to se događalo jedno tjedan dana i sad opet normalno.
Možda je negdje nešto zaštekalo pa je opet proradilo...
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa to je bilo za IMT-a u uputstvu za rukovanje ali nikada uživo to nisam imal prilike videti.

Ja jesam,,,jer mi je pokojni dido palija,,,,,533,,,na manicu(polugu),,ali si treba znat jer bi ti bija lako poprekida ruke..:idea:
On i susjed su bili zadnji zadrugari,,,,/kako su ih zvali ,,,koji su radili cilega života u zadrugi)...:prayer::prayer:

Najprije bi ga bija dovea u mrtvu točku,,,i onda samo okret nagli,,,i moga si mu brojat okretaje....mali san bija,,ali se dobro siječam..i dan danas,,je traktor živ,,,jer ga je proda 5-6 km,,,od kuče,,i tada za dobre pare...:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
mahunicar,savoris i puknuti.
Obaviještavam da moj steyr sad opet pali normalno :) .
Neznam stvarno što mu je bilo,to se događalo jedno tjedan dana i sad opet normalno.
Možda je negdje nešto zaštekalo pa je opet proradilo...
Možda kakvo smeče pa ga je progutal, al bitno da je sad ok :D
Mada sve kaj se samo popravi ne traje dugo :finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh