• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Paljenje zetora zimi

G

Gaf

Guest
Pozdrav svima! Novi sam član foruma, pa se još uvijek ne snalazim dobro.
Imam zetor 5211 zadovoljan sam s njim, ali jedino zimi teško pali. Ima li neko savjet u vezi toga?
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
imaš onaj gumb na bosch pumpi
ili ga neki zovu čok
to stisneš i onda napumpaj mu gorivo barem 10 puta
i onda probaj
ja imam 4911 inače mašine su potpuno iste meni više neče bez toga gumba opče paliti po hladnijem vremenu
 
G

Gaf

Guest
imaš onaj gumb na bosch pumpi
ili ga neki zovu čok
to stisneš i onda napumpaj mu gorivo barem 10 puta
i onda probaj
ja imam 4911 inače mašine su potpuno iste meni više neče bez toga gumba opče paliti po hladnijem vremenu

Gorivo napumpam 10-15 puta, ali za taj gumb ili čok ja ne znam. Ne znam da li ga uopće ima na pumpi. Ako možeš malo pojasniti gdje se nalazi.
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
gledaš pumpu i onda između kompresora i pumpe imaš taj gumb

Nema 52 tog dugmeta, kod njega je takozvana EURO pumpa, ide mu sve preko gasa. Ako napumpas i i opet tesko pali onda bi mozda trebo nosit pumpu na reglazu moguce je opet da mu je slaba kompresija. ima dosta razloga kod zetora..
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
a kak ga pališ bez gasa ili s punim gasom
nisam znal da 5211 nema tog gumba

Moras mu dati dosta gasa, rucnog gasa.. i onda treba da pali...

ako tako nece eh onda je belaj..
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
no pak to je znak da su mu karike otišle da nema dost kompresije
moj isto zetor jedva s tim gumbom i punim gasom sad se bum još ovu godinu tak z njim krpal onda v zimi bum generalku napravil potpunu
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
no pak to je znak da su mu karike otišle da nema dost kompresije
moj isto zetor jedva s tim gumbom i punim gasom sad se bum još ovu godinu tak z njim krpal onda v zimi bum generalku napravil potpunu

Ja sam imao 7245 i imao je dosta problema sa paljenjem, i 3 puta sam ga majstoru vozio. 2x smo samo bos pumpu nosili na pregled, dosli smo do nekih zupcanika za paljenje na prednjem deklu i tu je sve bilo ok.
i na karju smo ga otvorili i problem je bio samo u karikama, gubio kompresiju itd. kad smo zamjenili sve to, jos smo na kraju karike druge ubacili i tek je onda dobio na paljenju. tako da znas da najvjeovatnije trebas malo motor prelickat, ja sam platio komplet karike oko 45 € i neces vjerovat kolko je traktor promjenilo samo tih 45 €. :p:p
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Pozdrav svima! Novi sam član foruma, pa se još uvijek ne snalazim dobro.
Imam zetor 5211 zadovoljan sam s njim, ali jedino zimi teško pali. Ima li neko savjet u vezi toga?

-neznam kak ima 52-ka hidrauličnu pumpu,ali trebal bi imati preklopnika za isključivanje hidraulike...njega isključi kad ga pališ dok je hladno(to inače piše i u njegovom uputstvu),

-kompresor također mora biti isključen

-na ac-pumpi 5× pritisni da napumpaš gorivo

-na ručnom gasu u kabini daš gas 50%,a s nožnim 100%, dok počne davati znakove života nožnog popuštaj !

...ak je akumulator donekle dobar i ak gorivo nije jako smrznuto(zgusnuto) trebal bi nakon kojih 5-8 sekundi verglanja upaliti,ak ne prime od trećeg pokušaja onda su zimske radosti(punjenje akumulatora,grijanje goriva i slične radosti):finga:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znaš kak ja svog zetora palim
znači van brzine je i ne držim kuplung pa vergla onda stisnem kuplunga i pustim i onda brže zavergla i oda upali
jer je moj zetor isto pri kraju
a gde je to za hidrauličnu pumpu za isključiti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
znaš kak ja svog zetora palim
znači van brzine je i ne držim kuplung pa vergla onda stisnem kuplunga i pustim i onda brže zavergla i oda upali
jer je moj zetor isto pri kraju
a gde je to za hidrauličnu pumpu za isključiti

Na 4911 pitaš ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
da jer neznam gde je ta ručica
Između nogu imaš dvije ručice, e sad da me nabiješ u top nemogu se sjetiti jel lijeva ili desna za brze spore, ali mi se sve nekak čini da je desna.
Ako je desna za brze spore, onda je lijeva za kardan, a tu se da isključiti i pumpa.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
no tu su 2 ručice
s kojom se onda isključi pumpa
z onom za kardan ili z ovom za brzine
 
G

Gaf

Guest
Zetor pali od treći put po 5-6 sekundi verglanja, pa ako tako treba, onda ja ne bih ništa dirao jer on sad, kad je malo već otoplilo, i ljeti pali odmah po dodiru na taster.
Mene je malo bunilo to što sam imao Ursusa c 360 koji je palio zimi isto kao i ljeti i mislio sam da nema boljeg traktora :)

Na prijedlog jednog pijatelja kupio sam Zetora 5211 i vidio sam da ima i bolje. Kao limuzina je u odnosu na Ursu. Lakše ga je voziti, udobniji je i manje se zamaram.
 

Najnoviji postovi

Na vrh